بحران ‌لرستان را فرا گرفت / خیابان‌ها‌ لبریز از آب و مردم مجبور به ترک منازل شدند

بارش‌های سیل‌آسا که از روز گذشته در نقاط مختلف کشور آغاز شده‌، سبب خساراتی به روستاها و شهرستان‌ها و انسداد و آب‌گرفتگی در مسیرها و جاده‌ها شده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, محیط زیست

کالایی‌سازی درمان و مرگ هزاران نفر در سراسر جهان/امکانات کاملاً رایگان بهداشتی و درمانی برای تهی‌دستان ضروری است

از زباله‌گردها تا فروشندگان مترو و خیابان در معرض آسیب ابتلا به کرونا قرار دارند. همچنین اسکان‌های عمومی مثل کمپ‌های اسکان زباله‌گردها و کارتن‌خواب‌ها نیز به شدت در معرض خطر هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کودکان کار, گزارش

کوربین در واکنش به سیل اخیر؛ دولت جانسون ماهیت و چهره واقعی خود را نشان داد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در چند روز گذشته به دلیل سوء مدیریتش در رسیدگی به سیل اخیر در کشورش مورد انتقاد قرار گرفته است، این بار از سوی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به «بی توجهی» به آسیب دیدگان به دلیل سیل ناشی از توفان دنیس متهم شد.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, محیط زیست

اینجا از زمین و آسمان مصیبت می‌بارد/ زندگی‌هایی که زیر”سیلاب” و “شن” دفن می‌شوند

قصه پردرد مردم جنوب کرمان پایانی ندارد؛ از فقر، نبود بهداشت و آموزش گرفته تا زندگی کپرنشینی جملگی شرایط سخت و مصیبت باری را برای اهالی این منطقه بوجود آورده است. بلایای طبیعی سیل و توفان شن هم در سال‌های اخیر به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و آنها را سر دو

ادامه »

ایران, حقوق بشر, دهقانی, گزارش, محیط زیست

قطع شدن راه‌های ۲۳ روستای جنوب کرمان به دلیل سیل و طوفان

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: سیل در جنوب کرمان باعث قطعی برق ۲۸ روستا و راه ارتباطی۲۳ روستا شده است.

 

به گزارش ایلنا، مجید سعیدی در این‌باره اظهار داشت: شهر‌های انار، شهربابک، فهرج، ریگان و منطقه شهداد در روزهای گذشته درگیر طوفان بودند.

 

همچنین در جنوب استان کرمان در شهرستان رودبار‌جنوب، بارندگی شدید سبب شده تا آب نما‌های مسیر زهکلوت به رودبار دچار آبگرفتگی شوند و راه ارتباطی ۲۳ روستای این شهرستان اکنون قطع است.

 

سعیدی افزود: همچنین مسیر قلعه‌گنج –رودبار– دلگان به علت وقوع سیل مسدود شده است.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: اکنون از شدت طوفان کاسته شده است و برخی از راه‌های روستایی شرق و شمال غرب استان که در مناطق درگیر با طوفان به دلیل کاهش دید افق با محدودیت تردد روبرو بودند، مشکل تردد برطرف شده است.

 

وی گفت: در حال حاضر با تلاش نیرو‌های اداره کل برق جنوب استان برق ۲۸ روستای رودبار جنوب که تا شب گذشته قطع بود، وصل شده است و راه ارتباطی ۲۳ روستای بخش زهکلوت به دلیل سیلابی بودن مسیر‌ها بسته است.

 

طوفان از سه روز گذشته در استان کرمان آغاز شده است. شدت طوفان در شرق و شمال غرب استان بیشتر بوده و سیلاب نیز در جنوب باعث بسته شدن مسیر ارتباطی برخی روستا‌ها وقطعی برق برخی روستا‌های زهکلوت شد.

موج تخریب سواحل به بهانه ساخت مراکز پرورش میگو و ماهی به جزیره هرمز رسید

هرمزگان این روزها ساخت‌وساز در سواحل استان هرمزگان به بهانه توسعه سایت‌های پرورش ماهی و میگو در حال رونق گرفتن است اما برخی ساخت‌وسازها در حریم اماکن تاریخی یا طبیعی مشکل‌زا و سبب نگرانی فعالین زمین‌گردشگری و زیست‌محیطی شده است.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست