رای منفی آمریکا و اسراییل به قطعنامه مبارزه جهانی علیه کووید ۱۹

این قطعنامه با اکثریت قریب به اتفاق ۱۶۹ به ۲ تصویب شد، اما فقط آمریکا و اسرائیل رای منفی دادند. این قطعنامه خواستار همبستگی بین‌المللی در مبارزه  با ویروس کرونا و علیه نژادپرستی، بیگانه ستیزی، اظهارات نفرت انگیز، خشونت و تبعیض است.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه گذشته، قطعنامه‌ای در مورد واکنش به شیوع ویروس کرونا تصویب کرد و از کشورهای عضو خواست همکاری و همبستگی بین‌المللی را برای مقابله با ویروس کرونای جدید تقویت کنند.

 

آسوشیتدپرس نیز در همین مورد اشاره کرد که به عنوان آشکارترین نشان، نتایج آرای اکثریت مطلق در سازمان ملل تاییدی قوی بر وحدت مجمع عمومی سازمان ملل بود. خبرگزاری کیودوی ژاپن نیز گفت که این نتیجه بار دیگر انزوای آمریکا را در جامعه بین‌المللی نشان داد.

 

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس در آن روز ، این قطعنامه با اکثریت قریب به اتفاق ۱۶۹ به ۲ تصویب شد، اما فقط آمریکا و اسرائیل و رای منفی دادند. اوکراین و مجارستان رای ممتنع دادند.

 

در این قطعنامه آمده است که همکاری بین‌المللی، پایبندی به چند جانبه گرایی، همبستگی و کمک به یکدیگر تنها راه برای مقابله موثر با بحران جهانی از جمله شیوع بیماری کروناست و کشورها باید تدابیر لازم بر اساس احترام به حقوق بشریت و برابری جنسیتی و با محوریت انسان را در پیش گیرند.

 

این قطعنامه با اشاره به پیشنهاد دبیر کل سازمان ملل برای آتش‌بس در جهان، بر توجه به تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر مناطق درگیری شده و ادامه حمایت از عملیات حافظ صلح سازمان ملل تاکید کرد.

 

این قطعنامه از اعضای سازمان ملل و رهبران کشورها و مذهبی بین‌المللی درخواست کرده است تا با  پیشبرد همبستگی بین‌المللی، با نژادپرستی، بیگانه ستیزی، اظهارات نفرت انگیز، خشونت و تبعیض مخالفت کنند.

 

این قطعنامه همچنان از اعضای سازمان ملل دعوت کرد با تقویت سیستم بهداشت عمومی و مراقبت اجتماعی، تلاش کنند همه کشورها به موقع به ابزارهای تشخیص، طرح‌های درمان، داروها و واکسن‌های امن و با کیفیت بالا و مقرون به صرفه دسترسی پیدا کنند و با همه طرف‌های ذیربط به همکاری مؤثری پرداخته و با افزایش بودجه تحقیقاتی واکسن و دارو و استفاده از فناوری دیجیتال، همکاری بین‌المللی در ایجاد و کاربرد فناوری مقابله با کروناویروس را تقویت کنند.

از اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگران در هفت‌تپه، هپکو و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی حمایت کنیم

حمایت سندیکاها، شکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، شوراهای صنفی دانشجویان و نشریات دانشگاه‌ها و بازنشستگان از اعتصابات سراسری در کشور

ادامه »

ایران, بازنشستگان, بیانیه, حقوق بشر, خبر, دانشجویی, کارگری, معلمان, همبستگی

شی‌جین پینگ؛ مردم آفریقا اولین مصرف‌کنندگان واکسن کرونا خواهند بود

«شی‌جین پینگ» رئیس جمهور چین امروز ۱۷ ژوئن/۲۸ خرداد در اجلاس فوق العاده چین و آفریقا با محور اتحاد علیه ویروس کووید-۱۹ که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به دوره حساس مبارزه جهان علیه ویروس کرونا، به بحث درباره واکنش های مشترک چین و آفریقا در مهار این ویروس و تجدید و احیای

ادامه »

افریقا, افریقای جنوبی, جهان, چین, شرق آسیا, همبستگی