قانونگذار آلمانی: آمریکا باید جنگ افزارهای اتمی خود را از کشور ما خارج کند

به دنبال تهدید اخیر سفیر آمریکا در برلین مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از خاک آلمان، یک قانونگذار این کشور یکشنبه در این زمینه واکنش نشان داد و اظهار داشت که نباید سلاح‌های اتمی آمریکا در آلمان مستقر باشند.

 

به گزارش افکارنیوز، به دنبال تهدید اخیر سفیر آمریکا در برلین مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از خاک آلمان، یک قانونگذار این کشور یکشنبه در این زمینه واکنش نشان داد و اظهار داشت که نباید سلاح‌های اتمی آمریکا در آلمان مستقر باشند.

 

به نوشته وبگاه «هانوفر آلگماینه»، «دیتمار بارش» رهبر فراکسیون حزب چپ آلمان در این زمینه اظهار داشت: «اگر آمریکا تصمیم به انتقال نیروهای خود از آلمان به لهستان داشته باشد، باید جنگ افزارهای اتمی خود را نیز از کشور خارج کند.»

 

وی افزود: «اگر آمریکایی‌ها نظامیان خود را از کشور بیرون می‌برند، پس باید سلاح هسته‌ای خود را نیز با خود ببرند. و البته آن‌ها باید این سلاح‌ها را به آمریکا و نه لهستان ببرند، زیرا این یک تشدید روابط دیگر با روسیه است که با منافع اروپا و آلمان مطابقت ندارد.»

 

«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان به تازگی هشدار داده بود که عدم تمایل «آنگلا مرکل»‌ صدر اعظم آلمان برای افزایش بودجه دفاعی ممکن است آمریکا را مجبور کند نیروهای مستقر در آلمان را به لهستان منتقل کند.

 

گرنل که با خبرگزاری «دی‌پی‌آی» مصاحبه می‌کرد، گفت: «این توهین آمیز است که مالیات‌دهندگان آمریکایی همچنان هزینه ۵۰ هزار نظامی آمریکایی در آلمان را پرداخت می‌کنند، اما ‌آلمان‌ها بودجه مازاد خود را بر روی برنامه‌های داخلی هزینه می‌کنند.»

 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پیشتر از کشورهای عضو ائتلاف ناتو خواسته بود تا بودجه دفاعی خود را تا ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود افزایش دهند.

 

اینک بیش از ۳۳ هزار نظامی و ۱۷ هزار کارمند غیر نظامی آمریکایی در پایگاه‌های نظامی آلمان مستقر هستند.

سفیر روسیه: انگلیس برخلاف منافع ملی خود، همیشه از آمریکا پیروی می‌کند

به عقیده سفیر روسیه در لندن، هدف انگلیس از توقیف نفت‌کش ایرانی تلاش برای تحریک اوضاع با هدف اعمال برون مرزی قوانین داخلی اتحادیه اروپا بوده و مسکو همچنان استدلالات تهران در این باره را قوی‌تر از لندن می‌داند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, روسیه, غرب اروپا

گمانه‌زنی درباره انتخابات زودهنگام درانگلیس قوت گرفت

رئیس دفتر بوریس جانسون مرخصی تمام مشاوران دولتی را تا ۳۱ اکتبر لغو کرده است و گمانه‌زنی درباره برنامه دولت برای برگزاری انتخابات زودهنگام در پی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوت گرفته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

آمریکا، آلمان را به خروج نیروهایش از این کشور تهدید کرد

در پی مناقشات دولت آمریکا و آلمان بر سر افزایش بودجه دفاعی این کشور، آمریکا به تازگی تهدید کرده که در حال بررسی امکان خارج کردن هزاران نیروی مستقر خود در آلمان است..

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, لهستان, ناتو