فیلم منتشر شده از لحظه ورود خاشقجی و گروه امنیتی سعودی به‌کنسولگری استانبول+ ویدئو

شبکه‌های ترکیه ویدئوهایی را منتشر کرده‌اند که لحظه ورود روزنامه‌نگار سعودی به کنسولگری عربستان در استانبول در تاریخ دوم ماه جاری را نشان می‌دهند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، تصاویر منتشر شده توسط شبکه خبری «ان‌تی‌وی» ترکیه ویدئویی از لحظه ورود «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی به کنسولگری عربستان در استانبول منتشر کردند.

 

این شبکه همچنین تصاویری از مسیرحرکت یک اتوبوس کوچک تا یک گاراژ بسته متعلق به کنسولگری را پس از ترک آنجا نشان می‌­دهد.

 

ان‌تی‌وی تصاویری از افرادی که به توصیف این شبکه گروه اطلاعاتی سعودی بودند، منتشر کرد.

 

تصاویر منتشر شده نشان می­‌دهد اشخاص مذکور در همان روز ورود خاشقجی به کنسولگری به فرودگاه و هتل رسیده و همان روز با هواپیماهای ویژه استانبول را ترک کرده­‌اند.

 

روزنامه ترکیه صبح روز چهارشنبه تصاویر ۱۵ سعودی و اسامی آنها را منتشر و تاکید کرد که مقام‌­های ترکیه به ارتباط این افراد با معمای خاشقجی مظنون هستند.

 

رسانه­‌های ترکیه اعلام کردند: «بازرسان معتقدند که افراد مذکور به شکنجه و سپس قتل خاشقجی پس از ناپدید شدن او در کنسولگری متهم هستند».

 

منابعی از انجمن «خانه روزنامه‌نگاران عرب در ترکیه» تأکید کرده­‌اند که مقام­‌های ترکیه، اسناد و ادله­‌ای در مورد پرونده خاشقجی به روزنامه­‌های داخلی ارائه داده­ و حتما در آینده­ای نزدیک یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهند کرد.

 

به گفته این منابع، روزنامه­‌های داخلی نمی­‌خواهند در بیان حقایق از رسانه­‌های رسمی پیشی بگیرند. تأکید این منابع بر قتل همراه با شکنجه خاشقجی است.

 

ایلنا

واشنگتن پست؛ دستورات بازداشت یا قتل خاشقجی از سوی مقامات عالی عربستان صادر شده بود

روزنامه واشنگتن پست نوشت که مقامات اطلاعاتی آمریکا تماس‌های دو مسؤول عربستانی درباره جمال خاشقجی را شنود کرده بودند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جنوب غرب آسیا, چین, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی

واشنگتن پست: درخواست ۴ میلیارد دلاری ترامپ از ملک سلمان برای کمک در عملیات نظامی

روزنامه «واشنگتن‌پست» روز پنج‌شنبه نوشت ترامپ اخیرا در یک جمع غیرعلنی اظهارات تحقیرآمیزی را علیه «سلمان» پادشاه عربستان سعودی مطرح کرده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه, عربستان سعودی

گاردین ابعاد تازه‌ای از جزئیات پرونده روزنامه‌نگار سعودی را فاش کرد

مسؤولان ترکیه گفتند، قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار برجسته عربستانی در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول به دست تیمی ویژه که از ریاض آمده بودند، انجام شده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا