فلسطین برنامه اسرائیل برای ساختن ۸۰۰ واحد جدید مسکونی در کرانه باختری را محکوم کرد

“ساخت‌و‌ساز غیرقانونی است و قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، از جمله قطعنامه ۲۳۳۴ را نقض می‌کند.”

 

به گزارش سی جی تی ان، نبیل ابو رودینه، سخنگوی ریاست جمهوری فلسطین، در بیانیه مطبوعاتی رسمی گفت: “تصمیم نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو برای ساخت ۸۰۰ واحد جدید در شهرک‌های غیرقانونی کاملا محکوم است.”

 

ابودرودینه گفت: “این تلاشی برای استفاده از زمان قبل از پایان یافتن دوره دولت فعلی آمریکا است که کورکورانه از تلاش‌های دولت اسرائیل برای سرقت سرزمین‌های فلسطین حمایت می‌کرد.”

 

وی افزود: “تلاش‌های ناعادلانه نتانیاهو برای تصرف سرزمین‌های بیشتر کشور فلسطین هیچ مشروعیتی ایجاد نمی‌کند و مردم فلسطین به او اجازه نمی‌دهند از مبارزات انتخاباتی خود برای سرقت بیشتر سرزمین‌های فلسطینی استفاده کند.”

 

نتانیاهو روز دوشنبه گفت که هیئتی در وزارت دفاع تلاش دارد تا طرح‌هایی را برای ساختن بیش از ۸۰۰ خانه جدید در کرانه غربی را پیش از آنکه جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا سوگند یاد کند، به تصویب برساند

 

دفتر نتانیاهو در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این طرح تا حدی در پاسخ به حمله تروریستی ماه گذشته است که در آن زنی در تل مناشه، در شمال کرانه باختری کشته شد. شوهرش به دنبال قتل وی خواستار افزایش ساخت و ساز در شهرک‌ها شده است.

 

کمیته برنامه ریزی عالی اداره عمران اسرائیل ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرک‌های ساحل غربی ایتامار، بیت ال، شاوی شمرون، اورانیت و گیوات زایف را در جلسه هفته آینده و ۱۰۰ واحد دیگر را در تل مناش و بیش از ۲۰۰ خانه را در منطقه پاسگاه نفی نهامیا، تصویب خواهد کرد.

 

ابورودینهه گفت: “ساخت و ساز غیرقانونی است و قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، از جمله قطعنامه ۲۳۳۴ را نقض می‌کند.”

 

وی افزود: “بدون استقرار دولت فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ ، با پایتختی بیت‌المقدس شرقی، هیچ امنیت و ثباتی در منطقه وجود نخواهد داشت.”

لاوروف: اقدامات غرب، خاورمیانه را متشنج کرده است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه بر کمک‌های همه جانبه کشورش به لیبی تاکید کرد و گفت که اقدامات غرب منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را متشنج کرده است.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, جهان, جهان غرب, خاورمیانه, روسیه, شمال افریقا, فلسطین, لیبی

مراکش هم به توطئه خیانت ارتجاع عرب به خلق فلسطین پیوست!

*مناسبات اسرائیل با مراکش عادی می‌شود، ایالات متحده هم اشغال‌ منطقهٔ “صحرای غربی” از سوی دولت مراکش را به‌رسمیت می‌شناسد! *شورای‌جهانی صلح، در بیانیه‌ای، “دادوستد” غیرقانونی اخیر میان اسرائیل و مراکش به‌وسیلهٔ این دو رژیم اشغالگر را محکوم کرد.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسپانیا, اسراییل, اسیا, افریقا, امارات, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, بحرین, جهان, سودان, شمال افریقا, فرانسه, فلسطین, مراکش, مصر

ممانعت الجزایر و تونس از عبور هواپیمای اسرائیلی

نخستین پرواز مستقیم بین اسرائیل و مغرب روز گذشته صورت گرفت. این پرواز از فرودگاه بن‌گورین واقع در اراضی اشغالی به شهر رباط انجام شد. در این پرواز یک هیأت بلندپایه اسرائیلی حضور داشت که ریاست آن بر عهده «جرد کوشنر» مشاور رئیس جمهور آمریکا بود.

ادامه »

اسراییل, الجزایر, امارات, امریکا, بحرین, تونس, جهان, خاورمیانه, خبر, سودان, فلسطین, مراکش

روسیه به فلسطین واکسن کرونا ارسال می‌کند

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با محمود عباس رئیس منطقه خودگردان فلسطین در تماس تلفنی درباره مسائل مختلف از جمله مقابله با ویروس همه گیر کرونا و ارسال واکسن به فلسطین گفت وگو کرد.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین