فقر و‌محرومیت جان پنج کارتن‌خواب را که برای فرار از سرما به سوزاندن چوب پناه برده بودند را گرفت

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که گاز منواکسید کربن حاصل از سوختن چوب ، سبب مرگ پنج معتاد کارتن خواب در مشکین دشت شهرستان فردیس شد.

 

دکتر مهرداد بابایی شامگاه پنجشنبه به ایرنا گفت: عصر امروز در پی تماس مردمی با شماره ۱۱۵ ، ماموریتی با موضوع گاز گرفتگی دریافت و به نزدیک ترین پایگاه اورژانس به محل حادثه اعلام شد.

 

وی افزود: این حادثه ساعت ۱۹:۲۵ امروز به اورژانس اعلام شد که تکنسین های اورژانس به محل وقوع حادثه در بلوار جلال لو مشکین دشت شهرستان فردیس اعزام شدند.

 

بابایی گفت: بررسی اولیه نشان داد که ۵ مرد در اثر انتشار گاز منواکسید کربن و کمبود اکسیژن جان خود را از دست داده‌اند.

 

وی بیان داشت : اجساد این افراد ، تحویل عوامل انتظامی حاضر در محل شد.

 

رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز افزود: سن تقریبی چهار نفر از این افراد بین ۳۰ تا ۳۵ سال و یک نفر هم حدود ۵۰ ساله تشخیص داده شد.

پنجاه درصد از جامعه کمتر از”دهک سوم”درآمد دارند / نزدیک به نیمی از یارانه‌ها صرف پرداخت به ثروتمندان شد

به گزارش ایلنا، «وحید شقاقی شهری» اقتصاددان و استاد دانشگاه بر این باور است که با ۷ هزار میلیارد یارانه و ۹ هزار میلیارد تومان کالا، نمی‌توان کشور را از فقر نجات داد و باید طرحی نو درانداختند.

ادامه »

اقتصادی, ایران, فقر, مصاحبه و گفتگو

سی ان ان: دارایی ۲۶ ثروتمند جهان برابر با ثروت حدود ۴ میلیارد نفر است

شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: مجموع دارایی و تمکن 26 فرد ثروتمند طراز اول جهان به یک تریلیون و 400 میلیون دلار رسید، ثروتی که برابر با دارایی سه میلیارد و 800 میلیون نفر دیگر بر روی کره زمین است.

ادامه »

اجتماعی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

کوپن غذای میلیون‌ها فقیر آمریکایی در گروی بازگشایی دولت فدرال

مجله نیوزویک گزارش داده در صورتی که تعطیلی دولت آمریکا که از شنبه وارد سومین هفته خود شده تا ماه فوریه ادامه یابد میلیون‌ها آمریکایی که از کمک‌های غذایی دولت بهره‌مند می‌شوند برای دریافت این کمک‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

تراژدی کودکان کار؛ سرنوشتی که در خیابان رقم می‌خورد

دستان یخ‌زده، تراژدی کودکانی است که سرنوشت آنان در خیابان رقم می‌خورد، این کودکان به‎خاطر تهیه تکه‌نانی برای خانواده از تحصیل بازمانده و آینده‌ای پُر از آسیب در انتظارشان است؛ این پدیده فضایی را ایجاد کرده که بغض جامعه بوده و وجدان هر انسان پاک سرشتی را می‌رنجاند.

ادامه »

ایران, حقوق کودک, فقر, کودکان کار