فرو رفتن میلگرد در پای کارگری بر اثر سقوط از ارتفاع ۱۰ متری بر روی اسکلت فلزی

کارگر حین جوشکاری به علت از دست دادن تعادلش در ارتفاع تقریبی ۱۰ متری بر روی اسکلت فلزی، به علت از دست دادن تعادلش، به پایین سقوط کرد.

 

ساعت ۱۴:۲۳ روز گذشته ۱۷ اردیبهشت ۹۸، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط فردی از ارتفاع، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله گروه امداد و نجات ۱۹ این سازمان را به محل حادثه واقع در خیابان کوهسار، خیابان یکم غربی روانه کرد.

 

بنابر گفته مهدی بهداری؛ رئیس ایستگاه ۷۴ آتش‌نشانی تهران، یک کارگر ۴۵ ساله حین جوشکاری در ارتفاع تقریبی ۱۰ متری بر روی اسکلت فلزی، به علت از دست دادن تعادلش، ناگهان به پایین سقوط کرده و بر روی سطح زمین افتاده بود.

 

وی افزود: با سقوط این فرد به پایین، یک میلگرد ساختمانی که برای اسکلت‌بندی ساختمان به کار رفته بود در پای این کارگر میانسال فرو رفت.

 

رئیس ایستگاه ۷۴ آتش‌نشانی با اشاره به مصدومیت شدید این کارگر از ناحیه پا، سر و دست، تصریح کرد: آتش‌نشانان بلافاصله پس از ایمن‌سازی محل حادثه با استفاده از بسکت نجات، مصدوم را به بیرون از محوطه کارگاه ساختمانی منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

 

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ این کارگر جوشکار به سرعت توسط عوامل اورژانس برای خارج کردن میلگرد و مداوای بیشتر به مرکز درمانی منتقل شد.

مشرق

 

فعال کارگری: فرماسیون سرمایه‌داری، تولد و تاریخی دارد سراسر نسل‌کشی و جنایت!

ناصر آقاجری با انتقاد از شوک‌درمانی ارزی آن را معلول سیاست‌های کلیِ تعدیل ساختاری دانست و از کسانی انتقاد کرد که به گفته‌ی او، قانون اساسی را زیرسوال برده‌اند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

در اثر واژگونی قفسه در انبار کارخانه آلومنیوم اراک یک کارگر جان خود را از دست داد

فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: کارگر ۳۹ ساله کارخانه آلومینیوم اراک بر اثر واژگونی قفسه در اتاق سیم پیچی دچار جراحات شدید شد و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری