فعالان صلح کره جنوبی خواستار توقف رزمایش با آمریکا شدند

یک کمیته فعال کره جنوبی در زمینه صلح که متشکل از 80 سازمان مدنی، عمومی و مذهبی است با شرکت در یک کنفرانس خبری، خوستار توقف تمرینات مشترک نظامی دولت سئول با آمریکا شدند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, ضد جنگ, کره جنوبی, کره شمالی

پیونگ یانگ تبدیل شبه جزیره کره به «منطقه صلح» را خواستار شد

روزنامه رسمی کره شمالی، قبل از برگزاری نشست دوم سران واشنگتن و پیونگ یانگ، خواستار تلاش برای تبدیل شبه جزیره کره به ‘منطقه صلح’ بدون تهدید جنگ شد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

فرماندار اوکیناوا: پایگاه نظامی آمریکا باید برچیده شود

دنی تاماکی’ فرماندار جدید اوکیناوا تاکید کرد به هیچوجه از برنامه خروج پایگاه نظامی آمریکا از این منطقه عقب نشینی نخواهد کرد و همچون مخالفان دیگر این پایگاه، این راهبرد را دنبال خواهد کرد.

 

به گزارش ژاپن تایمز، وی روز پنجشنبه در ملاقات ‘میتسوری میاکوشی’ که به عنوان وزیر امور اوکیناوا در کابینه ژاپن منصوب شده است، گفت: همچنان بر خروج نظامیان آمریکایی و برچیده شدن پایگاه این کشور از این منطقه اصرار می ورزد.

 

وی به این مقام ارشد تاکید کرد نمی تواند با برنامه دولت مرکزی برای جابجایی پایگاه آمریکا از یک منطقه پرجمعیت به ناحیه ای کم جمعیت در اوکیناوا موافقت کند و خواستار جمع شدن پایگاه و خروج سربازان آمریکایی از اوکیناوا است.

 

فرماندار اوکیناوا همچنین خواستار آن شد که دولت مرکزی و آمریکا در این باره رایزنی هایشان را انجام دهند و واشنگتن نیز پایگاهش را در اوکیناوا جمع کرده و زمین آن را به فرمانداری بازپس دهد.

 

تاماکی اواخر ماه گذشته میلادی در انتخابات این ناحیه موفق به شکست دیگر رقبای خود شد و از سوی مخالفان پایگاه آمریکا در اوکیناوا کاملا حمایت می شود.

 

این مقام ژاپنی ضد آمریکایی که بتازگی قدرت را در این ایالت بدست گرفته است تاکید کرد جلو ساخت پایگاه جدید نظامی آمریکا را می گیرد و از هیچ تلاشی برای ممانعت از ایجاد این پایگاه در منطقه فروگذار نخواهد کرد.

 

حضور نزدیک به 25 هزار نظامی آمریکایی از میان 50 هزار نظامی این کشور در خاک ژاپن در اوکیناوا و جرایم فراوانی که مرتکب شده اند به همراه سقوط های مکرر جنگنده های این کشور باعث شده است تا مردم این منطقه خواستار خروج نظامی آمریکا و تعطیلی پایگاه نظامی آن شوند.

ایرنا

مخالفت امریکا با لغو تحریم‌های پیونگ‌یانگ از جانب سئول

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارتمایل کره جنوبی برای رفع بخشی از تحریم‌های یک‌جانبه علیه پیونگ‌یانگ، مدعی شد: آنها بدون اجازه ما هیچ‌ کاری نمی‌کنند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

روسیه، چین و کره شمالی خواستار لغو تحریم های پیونگ یانگ شدند

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: معاونان وزرای خارجه روسیه، چین و کره شمالی پس از رایزنی در مسکو، خواستار لغو تحریم های شورای امنیت سازمان ملل در مورد پیونگ یانگ شدند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

روایت اندیشکده آمریکایی از تلاش چین برای تشکیل ائتلاف جهانی از کشورهای درحال‌توسعه

اندیشکده آمریکایی «رند» در مقاله‌ای تلاش‌های چین برای تشکیل یک ائتلاف بین کشورهای درحال‌توسعه و ایفای نقشی پررنگ‌تر در معادلات سیاسی جهان را مورد بررسی قرار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, فلسطین, کره شمالی, هندوستان