فرانس24: شاهد خاتمه گروه7 بودیم

شبکه تلویزیونی فرانس 24 گزارش داد: با آنچه در نشست سران گروه7 گذشت، شاهد خاتمه این گروه بودیم.

 

فرانس 24 از ‘آندره لوئیزکروک پیتری’ (Andre Loesekrug Pietri) بنیانگذار ‘صندوق اِ کپیتال’ ( A Capital Funds ) پرسید: در پی رفتار منفعالانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس سران گروه7 و پس گرفتن امضای خود از بیانیه پایانی این گروه ، آیا شش کشور عضو این گروه یعنی به غیر از آمریکا، به جهت اقتصادی و سیاسی با یکدیگر متحد خواهند شد و یا هنوز از انسجام لازم برای اینکار برخوردار نیستند.

 

مشاور و بنیانگذار شرکت بین المللی صندوق سرمایه گذاری در پاسخ گفت: در تمام جریان 48 ساعت برگزاری این نشست صحبت از گروه 1+6 و یا گروه 1+2+4 می شد چرا که درمیان این گروه ایتالیا و همچنین آمریکا نظرات واگرایی درباره روسیه و تجارت جهانی داشتند و آلمان نیز مخالف سخت گرفتن تجارت بر دیگر کشورها بود.

 

این کارشناس افزود: امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز درجریان این اجلاس اظهارات تندی بر زبان راند و گفت شش کشور عضو گروه7 به مراتب قوی تر از آمریکا هستند .

 

پیتری به فرانس24 گفت: در واقع بدون آمریکا گروه7 وجود ندارد و تا آنجایی که می دانیم ما شاهد به پایان رسیدن گروه7 دراین اجلاس بودیم.
وی ادامه داد: در سال های اخیر شاهد ظهور اتحادیه اروپا بعنوان یک جناح قوی بودیم اما اتحادیه اروپا هم چنانچه ائتلاف قوی بین آنها برقرار نباشد ، وجود نخواهد داشت، بخصوص بین سه عضو قدرتمند آن فرانسه، ایتالیا و آلمان که در زمان حاضر چنین نشان نمی دهد.

ایرنا

کانادا به سخنان اهانت آمیز ترامپ واکنش نشان داد

دفتر «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا با صدور بیانیه‌ای در توئیتر، به اظهارات اهانت آمیز رئیس جمهوری آمریکا در پایان نشست سران «جی هفت» واکنش نشان داد و اعلام کرد که ترودو همه مواضع خود را پیش از این هم در مجامع عمومی و خصوصی مطرح کرده بود.

ادامه »

اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, خبر, ژاپن, فرانسه, کانادا

وزیر خارجه آلمان: دیگر نمی‌توانیم اختلافات با آمریکا را لاپوشانی کنیم

وزیر امور خارجه آلمان با انتقاد شدید از سیاست های رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که ما دیگر نمی توانیم درباره اختلافات با واشنگتن پرده پوشی کنیم.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر

روسیه درخواست ترامپ را رد کرد

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای بازگشت روسیه به گروه کشورهای صنعتی موسوم به (G7)، گفت که مسکو نیازی به حضور در چنین چارچوبی ندارد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, خبر, روسیه, ژاپن, فرانسه, کانادا

در آستانه نشست گروه هفت؛ معترضان کانادایی پرچم انگلیس را آتش زدند

معترضان کانادایی روز جمعه به نشانه اعتراض به برگزاری اجلاس گروه هفت در خیابان های کانادا تظاهرات کردند و پرچم برخی کشورهای عضو از جمله انگلیس را آتش زدند.

ادامه »

المان, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, ایتالیا, جهان, خبر, ژاپن, فرانسه, کانادا