موسسات مطالعاتی پکن: چین و اروپا از برجام حراست کنند

شماری از کارشناسان موسسات مطالعاتی و پژوهشی کشور چین معتقدند: پس از «پیمان شکنی ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و حرکت او برضد برجام» لازم است که چین و کشورهای اروپایی با همکاری مشترک از این توافق بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی حراست و شبکه‌های مستقل تجاری با ایران ایجاد کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, سوئد

فرانس 24: لودریان برای میانجیگری میان تهران و واشنگتن در ایران است

خبرنگار شبکه تلویزیونی فرانس 24 وی در گزارش خود گفت که وزیرخارجه فرانسه در این سفر تلاش می کند تا ایرانی ها را برای مذاکره درباره برنامه های موشکی این کشور، ترغیب کند.

 

‘یکی دیگر از ماموریت های لودریان از سفر به تهران، تلاش برای حفظ توافق هسته ای وین است. همانطور که مطلع هستید، رئیس جمهوری آمریکا تا دوازدهم ماه می به کشورهای اروپایی فرصت داده است تا به نوعی در توافقنامه هسته ای وین بازنگری کنند. همین ضرب الاجل ترامپ موجب شده است تا لودریان راهی تهران شود.’

 

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در دیدار همتای فرانسوی خود با بیان این که اروپا می تواند نقش سازنده تری در حفظ برجام ایفا کند، گفت: اروپا، آمریکا را برای اجرای تعهدات خود در برجام تحت فشار قرار دهد و اجازه ندهد به رغم بدعهدی ها و نقض های خود، خواست های غیر منطقی و غیر حقوقی نیز مطرح کند.

 

ظریف در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه در خصوص توان موشکی ایران، ضمن تشریح مذاکرات برجام و تبیین مستدل این واقعیت که موضوع موشکی ایران خارج از برجام و حتی قطعنامه 2231 است، تاکید کرد: آمریکا و دیگر کشورهایی که منطقه ما را با فروش سلاح به انبار باروت تبدیل کرده اند باید این اقدامات را متوقف کنند.

 

وی اظهار داشت: توان نظامی ایران برای دفاع از کشور و بازدارندگی است و ایران با توجه به تجربه تلخ جنگ تحمیلی آموخته است که برای دفاع از شهروندان خود به توان بازدارندگی خود متکی باشد.

 

خبرنگار فرانس 24 در ادامه گزارش خود از تهران گفت: ‘امانوئل مکرون و حسن روحانی روسای جمهوری فرانسه و ایران روز گذشته (یکشنبه) بصورت تلفنی درباره موضوع مهم درگیری ها وخشونت های جاری در منطقه غوطه شرقی با یکدیگر گفت و گو کردند و به نظر می رسد سفر امروز دوشنبه لودریان به تهران و دیدار با روحانی در تهران، مکمل گفت و گوهای روز گذشته دو رئیس جمهور باشد. ‘

 

وی افزود: ‘افتتاح نمایشگاه موزه لوور فرانسه در تهران یکی دیگر از محورهای سفر لودریان به تهران است که این نمایشگاه ساعاتی پیش با حضور وی و برخی مسئولان ایرانی افتتاح شد. در این نمایشگاه که در موزه ملی ایران برپا می شود ،بیش از پنجاه اثر موزه لوور فرانسه، از امروز تا 8 ژوئن (18 خرداد) در معرض بازدید عموم قرار می گیرد. ‘

 

این خبرنگار ادامه داد:’یکی از تابلوهایی که در نمایشگاه آثار لوور در موزه ملی ایران در معرض بازدید عموم قرار می گیرد تابلویی مربوط به قرن هفدهم است که بیش از چهار هزار کیلومتر مسافت را با هواپیما طی کرده است.

 

این تابلو توسط لوئی چهاردهم برای نصب در سالن مرکزی کاخ ورسای سفارش داده شد. در مجموع 53 اثر از موزه لوور فرانسه اعم از تابلو، مجسمه و غیره برای این نمایشگاه بی سابقه در تهران ارسال شده است.’

با امضای طوماری؛ دست دولت از منابع تامین اجتماعی کوتاه!

کارگران و زحمتکشان سراسر ایران! دولت و مجلس جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۹ بهمن ۱٣۹۶ در یک اقدام بیسابقه با تصویب بند “ز” تبصره هفت ماده واحده بودجه سال ۱٣۹۷ به صندوق سازمان تامین اجتماعی ایران دست اندازی کرده اند؛ این مصوبه آشکارا از صاحبان سرمایه صندوق بین النسلی آن سلب مالکیت می کند.

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر, خبر

کارگری بعد از حدودا ۸ ماه بیکاری؛ و عدم دریافت مقرری بیمه بیکاری، خودکشی کرد

یکی از کارمندان سابق موسسه مالی منحل شده ثامن‌الحجج  که نیمه شب چهارشنبه هفته گذشته در انباری محل سکونت خود در قائمشهر با انداختن طناب به گردنش خودکشی کرده بود، روز یکشنبه، با رضایت خانواده‌اش اعضای  بدنش اهدا شد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

یک کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه: صحبت از افزایش ۱۵ تا ۱۸ درصدی مزد، شرم‌آور است

سیدجواد نوفرستی (کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه) در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره راه‌های مقابله با مشکلات معیشتی کارگران مزدبگیر و شرایط دشواری که آنها برای زیست حداقلی و نه آبرومندانه از پیش روی می‌گذرانند، می‌گوید: در چنین شرایطی که مسئولان خود را در مقابل ساقط شدن قدرت خرید از کارگران با حداقل مزد ۹۴۰ هزار

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, مصاحبه و گفتگو