فرانسه و آلمان درباره «نورد استریم ۲» به توافق رسیدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلمان و فرانسه درباره اختلاف فیمابین بر سر احداث خط لوله «نورداستریم۲» برای ارسال گاز از روسیه به آلمان به توافق دست یافته‌‌اند.

 

بر اساس اعلام این منبع خبری، برلین و پاریس پیشنهادی را در این رابطه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا ارائه داده‌ اند که مطابق با آن قوانین مرتبط با خط لوله‌ مذکور با کشوری است که این خط لوله نخستین بار با شبکه اروپایی در آنجا تلاقی پیدا می‌‌کند.

 

بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه، از آنجائیکه اولین نقطه تلاقی خط لوله مذکور در اتحادیه اروپا آلمان است، برلین مسئول اعمال و اجرای قوانین بر خط لوله خواهد بود.

 

این در حالیست که «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در برلین چندی پیش با ارسال نامه ای به کمپانی های تجاری آلمان از آنها خواست تا به حمایت های خود از تحقق و پیشبرد پروژه نورد استریم ۲ پایان دهند.

 

گرنل در نامه تهدید آمیز خود به شرکت های آلمانی آورده بود: اگر کارگزاران و شرکت آلمانی دست از حمایت پروژه نورد استریم ۲ برندارند با تحریم های جدی واشنگتن روبرو خواهند شد.

مهر

ماکرون حضورش در کنفرانس مونیخ را لغو کرد / احتمال پیوستن پاریس به مخالفان پروژه گاز روسیه

کاخ الیزه دلیل لغو این سفر را تمرکز امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بر مسائل داخلی در میانه اعتراضات ادامه‌دار “جلیقه زردها” دانست.

ادامه »

اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, بلژیک, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, لهستان, هلند, یونان

منع استفاده از دلار در مبادلات ایران و روسیه

به گزارش اسپوتنیک، لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران بیان داشت: “ایران و تهران از دلار در تبادلات مالی امتناع کرده و قصد دارند از ارزهای ملی و در صورت امکان از یورو استفاده نمایند. “

ادامه »

اقتصادی, ایران, جهان, خبر, روسیه

چین از کشورهای جهان می‌خواهد نظام تحریم‌های آمریکا را تضعیف کنند

روزنامه دولتی چین در مطلبی از راه‌‌اندازی کانال ویژه اروپا برای تضعیف تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تسهیل تجارت با ایران استقبال کرده و از کشورهای دنیا خواسته تحریم‌های آمریکا را تضعیف کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, شرق آسیا