“عواقب احتمالی استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه”

رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه اعلام کرد، استقرار نیروهای آمریکایی در شمال سوریه خطراتی را برای حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشت‌زنی‌های سوریه و روسیه در منطقه ایجاد می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری نووستی روسیه، کنستانتین کوساچوف، رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه خاطرنشان کرد: علاوه بر “مشکل قانونی”، خطرات دیگری وجود دارد؛ به ویژه خطرات وقوع حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشتی‌های سوریه و روسیه در این منطقه که به شکل قانونی برخلاف حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی مستقر هستند.

 

وی تصریح کرد: حملات نظامی به نمایندگان مقامات قانونی در اراضی قانونی‌شان به مثابه تجاوز آشکار خواهد بود و اگر تلفاتی رخ بدهد یا تنش تشدید شود، همه این مسائل بر عهده نظامیان آمریکایی که خود را “مدافعان نفت” می‌نامند و هیچ کاری چه از لحاظ سیاسی و یا حقوقی در آنجا ندارند که انجام دهند، قرار خواهد داشت.

 

این مسؤول روس تصریح کرد: آنچه آمریکا در سوریه انجام می‌دهد، نفاق و دورویی آشکار است، به ویژه در پی اتهاماتی که آمریکا مبنی بر اشغالگری به کشورهای دیگر از جمله روسیه وارد می‌کند. در این راستا باید به مجازات و بازخواست لازم برای حضور نظامی غیرقانونی در خاک یک کشور دیگر اشاره کرد.

 

کوساچوف خاطرنشان کرد: صحبت در مورد یک منطقه بسیار گسترده‌ای است که کردهای سوریه آن را تحت کنترل دارند و این منطقه‌ای است که از دیرالزور تا حسکه امتداد می‌یابد و ۲۰ درصد از اراضی سوریه را تشکیل می‌دهد.

ایسنا

سندرز خواستار بازگشت فوری آمریکا به برجام شد

سناتور دموکرات و داوطلب ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در “نقض بی پروای” برجام، خواستار بازگشت فوری به برجام شد.

ادامه »

امارات, امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عربستان سعودی, یمن

کویت تحویل نامه‌های ایران به عربستان و بحرین را تایید کرد

جمهوری اسلامی ایران از طریق کویت پیام‌های مکتوبی برای رهبران عربستان و بحرین ارسال کرده است. گفته می‌شود که حسن روحانی رسما در نامه‌های جداگانه‌ای خواستار گفت‌وگو و مذاکره با رهبران عربستان و بحرین شده است.

ادامه »

امریکا, ایران, بحرین, جهان, خاورمیانه, خبر