عمران خان: تنها راه نجات شریف و زرداری بازگرداندن اموال مردم است

نخست وزیر پاکستان با مخاطب قراردادن نخست وزیر و رئیس جمهور سابق پاکستان اعلام کرد: آنها راهی جز بازگرداندن اموال مردم پاکستان پیش روی خود ندارند.

 

به نقل از جیو تی وی، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: تا زمانی که «نواز شریف» نخست وزیر سابق و «آصف علی زرداری» رئیس جمهور سابق پاکستان اموالی را که به صورت غیر قانونی در اختیار گرفته اند پس ندهند علیه آنها پیگرد قضایی وجود خواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: اگر آنها اموالی را که به صورت غیر قانونی تصرف کرده‌اند، پس ندهند ما هرگز آنها را رها نخواهیم کرد.

 

عمران خان گفت: مبارزه با فساد اقتصادی وظیفه دولتمردان کشور است و اگر به تاریخ کشور مالزی نگاه کنیم می بینیم که مهاتیر محمد نخست وزیر این کشور به خوبی توانسته مفسدان اقتصادی را شکست بدهد و کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهد.

 

نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: فقر به خودی خود وارد کشور نمی شود بلکه اختلاس و فساد اقتصادی فقر را به مردم یک کشور تحمیل می‌کند، متاسفانه پاکستان شرایط اقتصادی بدی را سپری می کند و ما برای پرداخت اقساط بدهی های پیشین مجبور به دریافت وام‌های جدید هستیم.

 

رهبر حزب تحریک انصاف که در جمع مردم ایالت سند سخن می‌گفت، اظهار داشت: ایالت سند دارای بزرگترین مخزن ذخایر گازی و نفتی پاکستان است و می‌تواند ثروتمندترین منطقه کشور باشد ولی متاسفانه روش غلط اداره ایالت توسط حزب مردم باعث فقر در این منطقه شده است.

 

عمران خان با اشاره به بدهی های خارجی پاکستان گفت: میزان بدهی از سال ۲۰۰۸ تا کنون بیش از دو برابر شده است ولی وقتی می خواهیم مفسدین اقتصادی را مجازات کنیم عده ای می گویند این کار برای کشور خطر ایجاد می کند.

 

وی تاکید کرد: پیش از این حزب مردم و حزب نواز رقیب هم بودند ولی از زمانی که ما پیگرد قضایی را علیه آنها شروع کردیم متحد هم شده‌اند و دائما بیانیه اتحاد منتشر می‌کنند.

 

گفتنی است حزب مردم و حزب نواز دو قطب سنتی قدرت در پاکستان بوده اند ولی در انتخابات اخیر نتوانستند حزب تحریک انصاف را شکست دهند و اینک به عنوان اپوزیسیون فعالیت می‌کنند.

تسنیم

مذاکرات آمریکا و طالبان دربارهٔ سرنوشت جنگ و آیندۀ افغانستان

نامهٔ مردم- بر اساس گزارش رسانه‌های جهان مذاکره میان نمایندگان طالبان و زلمای خلیل‌زاد، نمایندهٔ ویژه دولت آمریکا، در هماهنگی نزدیک با دولت پاکستان (بدون شرکت دولت افغانستان) در ارتباط با قدم‌های مشخص ضرور برای خاتمه دادن به جنگ بین دولت مرکزی و اسلام‌گرایان طالبان به توافق‌هایی منجر شده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه

روسیه: حضور نظامی آمریکا در افغانستان برای مبارزه با تروریسم نیست

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان گفت، وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور نه برای مبارزه با ترویسم، بلکه امکانی برای اقدام عملیاتی برای تاثیرگذاری بر اوضاع منطقه، از جمله علیه روسیه، ایران و چین در نظر گرفته شده‌اند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, چین, خبر, روسیه

روسیه: داعش درپی ایجاد پایتخت جدید در افغانستان است

معاون سرویس امنیت روسیه اعلام کرده که گروه تروریستی داعش به تازگی به فکر ایجاد پایتخت جدید برای استمرار خلافت خود در شمال افغانستان افتاده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه