عمران خان: تنش بین اسلام آباد و واشنگتن ناشی از بی‌اعتمادی است

به نقل از روزنامه پاکستان، هیئت دیپلماتیک سفارت آمریکا در پاکستان، شب گذشته به ریاست «جان هوور» معاون سفارت این کشور در اسلام آباد در «بنی گالا» با عمران خان رهبر حزب پیروز انتخابات پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

 

بر اساس بیانیه مطبوعاتی حزب تحریک انصاف پاکستان، عمران خان رهبر حزب پیروز انتخابات پاکستان و نامزد تصدی پست نخست وزیری این کشور نیز در این دیدار، به معاون سفارت ایالات متحده گفت که تنش های واشنگتن و اسلام آباد، نتیجه بی اعتمادی در روابط دو جانبه است.

 

بر اساس این بیانیه، موضوعات مربوط به منافع متقابل از جمله روابط پاکستان و ایالات متحده، تجارت دو جانبه و ثبات در افغانستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بوده است.

 

عمران خان در این دیدار از گفتگو و نه جنگ به عنوان راه حل مشکلات افغانستان یاد کرد و گفت که مایه خوشحالی است این روزها سخنانی در خصوص به کارگیری راه حل سیاسی به جای جنگ از ایالات متحده آمریکا نیز شنیده می شود.

 

وی همچنین گفت که حزب تحریک انصاف (PTI) خواهان روابط پاکستان با واشنگتن بر اساس اعتماد متقابل است تا بتوان روابط بین دو کشور را متعادل تر و قابل اعتمادتر کرد.

 

عمران خان همچنین تحقق ثبات در افغانستان را به نفع پاکستان، آمریکا و منطقه دانست و گفت: این مهم باید از طریق مشارکت سیاسی محقق شود.

 

لازم به ذکر است که «علی جهانگیر صدیقی» سفیر پاکستان در آمریکا نیز نهم مردادماه در دیدار با «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا در واشنگتن، با وی در خصوص راهکارهای حل اختلافات و عادی سازی روابط طرفین به تبادل نظر پرداخت.

مهر

دهلی نو خبر داد: هند بر واردات کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال می‌کند

به گزارش خبرگزاری رویترز، هند امروز شنبه اعلام کرد که تعرفه‌هایی را بر واردات کالا از آمریکا در تاریخ ۱۸ سپتامبر اعمال می‌کند. هند پیشتر این تعرفه‌ها را به تعویق انداخته بود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر, هندوستان

داعش در شمال غربی افغانستان، تسلیم طالبان و نیروهای دولتی شده‌ است

مقامات افغانستان و سخنگوی طالبان اعلام کردند در نبرد با گروه دولت اسلامی در ولایت جوزان، بیش از ١۵٠ تن از آنان کشته و نزدیک به ٣٠٠ نفر از آنان را دستگیر کرده‌اند. بر پایۀ همین گزارش‌ها، بیش از ١٣٠ تن از این نفرات بدست طالبان افتاده و ١۵٢ تن خود را تسلیم نیروهای دولتی

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر

نقش آمریکا در افغانستان آشکار‌تر می‌شود!

آمریکا بازی های فریبکارانه ای را در قبال افغانستان بخصوص در شش ماه گذشته به اجرا گذاشته است، بطوریکه نیت سوء سیاستمداران این کشور برملا و برخی کارهای پشت پرده آنها برای همگان رو شده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خبر