علت فوت زودهنگام برخی بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها چیست

متخصص بیماری‌های عفونی، یکی از علل فوت زودهنگام برخی بیماران کرونایی در بیمارستان ها را، مراجعه دیرهنگام برای درمان بیماری عنوان کرد.

 

سعیدرضا جمالی مقدم، در گفتگو با مهر، گفت: برخی از بیماران کرونا در کمتر از ۲۴ ساعت از مراجعه به بیمارستان فوت می‌کنند که نشان می‌دهد بسیار بدحال بوده‌اند و دیر مراجعه کرده‌اند.

 

وی افزود: دیر مراجعه کردن بیماران کرونا به بیمارستان باعث می‌شود نتوانیم خیلی در روند معالجه دخالت کنیم.

 

این متخصص بیماری‌های عفونی، ادامه داد: بیمارانی که در بخش ICU بستری می‌شوند کسانی هستند که درگیری ریه در آنها بسیار شدید است و اکسیژن خون این بیماران به کمتر از ۸۶ درصد رسیده است و با اکسیژن معمولی سطح اکسیژن بدن آنها بالا نمی‌آید.

 

جمالی مقدم در ارتباط با ماسک‌هایی که کادر درمان در بیمارستان‌ها استفاده می‌کنند، تاکید کرد: استفاده از ماسک N95 زمانی که قرار است بیمار را «این توبه» و یا «ساکشن» کنیم، لازم است و در غیر این صورت زدن ماسک جراحی کفایت می‌کند.

 

وی افزود: شروع زودهنگام درمان کرونا از عوارض آن جلوگیری می‌کند.

 

این متخصص بیماری‌های عفونی، اظهار داشت: هماهنگی و همکاری بین کارکنان و پزشکان در جنگ با کرونا بسیار کمک کننده است.

 

جمالی مقدم تاکید کرد: علت خیلی از موفقیت‌های ما، پای کار بودن مسئولان بیمارستان‌ها بود.

 

این متخصص بیماری‌های عفونی، گفت: دیر مراجعه کردن بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها یکی از علل شیوع بیشتر این ویروس در جامعه است.

استاد دانشگاه علامه: دولتمردان به رفاه مردم بی‌توجهند/ دلخوشی به انتخاب “بایدن” تاسف بار است

محمدقلی یوسفی با بیان اینکه دولتمردان به موضوعات مهمی چون رفاه مردم، کنترل فساد، برقراری عدالت و آزادی بی‌توجهی نشان داده‌اند، گفت: اینکه فکر کنیم، بایدن می‌آید و شرایط بهتر می‌شود، اشتباه است.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فساد

اعتصاب کارگران واحدهای تعمیراتی پتروشیمی فناوران‌

کارگران واحدهای تعمیراتی شرکت پتروشیمی فناوران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، صبح امروز شنبه ۱۰ آبانماه ۱۳۹۹ در اعتراض به پایین بودن میزان حقوق و نابرابری در مزایا دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری