ما قتل عام مبارزان کرد سوریه از سوی ارتش ترکیه را محکوم می‌کنیم!

رسانه‌های جهان، یکشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۶ / ۱۸ مارس ۲۰۱۸، از سقوط شهر عفرین به‌دست واحدهای ارتش ترکیه و “ارتش آزاد سوریه” گزارش دادند. ارتش ترکیه نزدیک به دو ماه است که موضع‌های “نیروهای دموکراتیک سوریه”، حزبی که کُردهای سوریه در آن‌ها فعال‌اند، را هدف حمله‌های نظامی همه‌جانبه نیروی هوایی پیشرفته و واحدهای نظامی خود

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه

اردوغان: به منبج، عین‌العرب، قامشلی در سوریه و سنجار در عراق می‌رویم

رئیس جمهوری ترکیه گفت‌، نیروهای کشورش حملات خود را علیه یگان‌های مدافع خلق کرد در سراسر مرز ترکیه با سوریه افزایش می‌دهند و اگر لازم باشد آن را به مناطق شمالی عراق نیز بسط خواهند داد.   به‌ گزارش ‌رویترز، نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آنها (شورشیان ارتش آزاد سوریه) روز یکشنبه به “عفرین” واقع در

ادامه »

ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, عراق

اردوغان: کنترل کامل شهر عفرین در اختیار نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفت

در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان است، اعلام کرد، نیروهای ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه وارد شهر عفرین شده‌اند،‌ رئیس جمهوری ترکیه نیز تاکید کرد، از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یکشنبه، “به طور کامل” شهر عفرین تحت کنترل نیروهای ترکیه درآمده است.   به گزارش شبکه خبری الجزیره، رجب

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه: آمریکا در تدارک حمله موشکی به سوریه است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که تحرکات گروه‌های نظامی آموزش‌دیده توسط آمریکا با استفاده از سلاح‌های شیمیایی به‌دنبال بهانه‌ای برای حمله آمریکا به‌سوریه هستند و مسکو اقدامات پیشگیرانه مرتبط را در این خصوص انجام می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه

عبدالباری عطوان: آمریکا حق ندارد از جنایات جنگی حرف بزند

عبدالباری عطوان تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به حوادث غوطه شرقی نوشته است: ارتش سوریه بر بیش از یک سوم از غوطه شرقی دمشق مسلط شده است و در فاصله دو کیلومتری از دوما بزرگترین شهر غوطه شرقی قرار گرفته است.

 

وی می افزاید: بشار اسد رئیس جمهور سوریه بر ادامه عملیات تا تسلط کامل دولت سوریه بر غوطه شرقی تاکید کرده و اعلام کرده است که عملیات غوطه ادامه جنگ با تروریسم است و اکثر ساکنان غوطه خواستار بازگشت سلطه دولت بر این مناطق هستند. از سوی دیگر سخنگوی جیش الاسلام به عنوان بزرگترین گروه مسلح در غوطه به عقب نشینی اذعان کرده است.

 

عطوان می نویسد: از ابتدا ارتش سوریه و روسیه بر بازپس گیری غوطه و پایان دادن به حضور گروههای مسلح درآن مصمم بوده اند و به دنبال این هستند که حملات خمپاره ای به دمشق را پایان دهند و به نظر می رسد که این هدف دست یافتنی است و طی روزها یا هفته های آینده محقق خواهد شد.

 

وی با اشاره به اتهاماتی که آمریکا به روسیه درباره هدف قرار دادن غیرنظامیان می زند آورده است: ایالات متحده به عنوان ابرقدرت جهانی مرتکب جنایت در حق غیرنظامیان شده است و رسانه های عربی و بین المللی هم به این جنایات آمریکا توجهی ندارند. کافی است اشاره شود که جنگنده های آمریکایی فقط در یک روز ۵۰۰ غیرنظامی عراقی را در شهر موصل کشتند و مدعی شدند که اشتباهی رخ داده است. گزارش های دیگری از کشتار آمریکایی ها در الرقه وجود دارد و اینکه آمار قربانیان اعلام شود، تحت سانسور است.

 

عطوان می افزاید: آمریکا که ۷۰ میلیارد دلار در سوریه برای حمایت از گروههای مسلح هزینه کرده است حق ندارد که از جنایات جنگی سخن بگوید زیرا آمریکا مسئول تبدیل سوریه و قبل از آن عراق، لیبی و یمن، و سومالی به کشورهایی ویران و جنگ زده است و اشک ریختن کاذب و دروغین آن برای جان غیرنظامیان قابل قبول نیست. کسی که حامی اقدامات جنایتکارانه اسرائیل و قاتل عراقی هاست حق ندارد از اوضاع بشری دم بزند.

 

وی در پایان آورده است: ارتش سوریه بر غوطه شرقی مسلط خواهد شد همانگونه که بر شرق حلب، دیرالزور و تدمر مسلط شد.
مهر

آمریکا: مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام اسد نیستند

رئیس سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد، مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام بشار اسد نیستند و با توانمندی نظامی ارتش سوریه که هر روز هم ادامه دارد غلبه بر نیروهای نظام سوریه برای مخالفان سخت‌تر شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در غوطه شرقی دمشق

به گزارش شبکه خبری المنار، ارتش سوریه با پیشروی در غوطه شرقی دمشق کنترل مناطق اوتایا، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، فوج النقل، مزارع العب و بیت نایم را بعد از درگیری با تروریست‌ها در دست گرفت.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

روسیه: آمریکا برخی مناطق سوریه را پناهگاه تروریست‌ها کرده است/بااسناد جعلی سوریه را متهم به‌استفاده از سلاح شیمیایی می‌کنند

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: آمریکا از مناطق تحت کنترل خود در سوریه به عنوان پناهگاه تروریست ها استفاده می کند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه