عضو شورای شهر تهران: یک‌ چهارم مدارس تهران در خطر تخریب هستند

یک عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران هشدار داد که بیش از هزار واحد آموزشی تهران در بافت فرسوده قرار دارند. به گفته وزیر آموزش و پرورش در کل کشور ۳۰ درصد مدارس فرسوده‌اند. فرسودگی مدارس در نواحی کشور بیشتر از پایتخت است.

 

دانش‌آموزان پسر در کلاس درسی فرسوده در ایران

 

زهرا نژادبهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، یکشنبه ۱۳ آبان (چهارم نوامبر) که در ایران روز دانش‌آموز نام گرفته، هشدار داد که مدارس پایتخت ناامن شده و فرسودگی و تخریب مناطق ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۴ را تهدید می‌کند. به گفته عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران مناطق ذکر شده بیشترین مدارس فرسوده و ناامن را دارند که در خطر تخریب هستند.

 

خبرگزاری ایلنا به نقل از زهرا نژادبهرام تعداد واحدهای آموزشی با بافت فرسوده پایتخت را هزار واحد عنوان کرده است. عضو شورای شهر تهران تاکید کرده است که این واحدها نیازمند مقاوم سازی، بازسازی و نوسازی‌اند.

 

زهرا نژادبهرام تذکر داد: «شهرداری مکلف است که در اسرع وقت ستادهای نوسازی و بهسازی را در قالب انجمن خیرین مدرسه‌ساز، شهرداران و مدیران و مسئولان منطقه‌ای و… راه‌اندازی کند.»

 

اما فرسودگی مدارس در کل کشور و به ویژه در نواحی دورافتاده کشور بیشتر از تهران است.

 

موضوع فرسودگی مدارس هر سال در ایام و مناسبت‌های ویژه‌ای چون آغاز سال تحصیلی در اول مهر یا روز دانش‌‌آموز (۱۳ آبان) مطرح می‌شود. این پدیده که برخی مسئولان در ایران از آن به عنوان “عارضه” یاد می‌کنند، هر وقت دیوار یا سقف واحدهای آموزشی بر سر دانش‌آموزان خراب و سبب مرگ آنان شده بیشتر مطرح شده است.

 

کارشناسان می‌گویند بودجه‌ای که آموزش و پرورش برای بازسازی و نوسازی مدارس فرسوده صرف می‌کند کافی نیست. آنها هشدار می‌دهند که بسیاری از این مدارس با آمدن یک زلزله خفیف روی سر دانش‌آموزان خراب خواهد شد.

 

وزیر آموزش و پرورش : ۳۰ درصد مدارس کشور فرسوده‌اند

 

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش هم فرسودگی مدارس و کمبود بودجه را تأیید کرده است. او در آستانه روز دانش‌آموز در ۱۳ آبان از فرسودگی بیش از ۳۰ درصد کل مدارس کشور خبر داد.

 

بطحایی درباره مدارس فرسوده گفت: «این مدارس نیازمند تخریب، بازسازی یا مقاوم‌سازی هستند. اعتباری که برای این اقدام نیاز داریم ۹۰هزار میلیارد تومان است. این بدان معنا است که اگر یک روز من بخواهم برای یک بار برای همیشه مشکل فضای آموزشی را حل کنم، باید نزدیک به دو سال از اعتبارات آموزش و پرورش را کاملا به این امر اختصاص دهم.»

سی ان ان؛ “ناسیونالیسم ترامپی” و تغییرات جهانی

رئیس‌جمهوری آمریکا با شعار “اول آمریکا” پا به کاخ سفید گذاشت؛ اکنون با برداشتن گامی فراتر، از روسای جمهوری “گلوبالیست” پیشین انتقاد کرده و از مردم می‌خواهد تا از واژه ناسیونالیست برای توصیف او استفاده کنند عبارتی که به دلیل توصیف رژیم‌های خودکامه عده‌ای را دچار وحشت کرده است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, روسیه, فرانسه, فلسطین, کانادا, کره جنوبی, کره شمالی, مکزیک

شمارش معکوس تا مرگ جنگل‌های هیرکانی!

رئیس انجمن جنگلبانی ایران هشدار داد: جنگل های شمال ایران در وضعیت بحرانی قرار گرفته‌اند و تنها 30 سال فرصت برای نجات جنگل‌های هیرکانی فرصت داریم.   هادی کیادلیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بحرانی توصیف کردن اوضاع جنگل های شمال ایران گفت: بحران به این معنا نیست که جنگل فروپاشیده اما اگر همین

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست