روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

عضو جنبش تغییر: قرار بازداشت من اوج ورشکستگی سیاسی مقامات اقلیم را نشان می‌دهد

به نقل از النهرین، سروه عبدالواحد نماینده عضو جنبش التغییر به صدور قرار بازداشت پلیس اربیل ضد وی واکنش نشان داد.

 

وی افزود: پلیس اربیل علیه من قرار بازداشت صادر کرده است و این به دنبال اتهامات و انتقاداتی است که از مسئولان اربیل کرده ام. این نشانه ورشکستگی سیاسی پس از برگزاری همه پرسی است. این موضوع قدیمی است. دولت و مقامات اربیل پس از شکست و از دست دادن همه چیز به دنبال برگزاری همه پرسی(۲۵ سپتامبر گذشته) کاری دیگر غیر از تعقیب و پیگرد سروه عبدالله نیافتند. آنها به پرونده های قدیمی روی آورده اند و شخصیت هایی که فساد و دزدی های آنها را برملا کرده است، هدف قرار داده اند.

 

سروه عبدالله تاکید کرد: من برای پیگیری موضوع وکیل به اربیل می‌فرستم.

 

شایان ذکر است که عبدالخالق طلعت رئیس پلیس اربیل ساعاتی قبل از صدور قرار بازداشت ضد سروه عبدالواحد نماینده جنبش التغییر در پارلمان عراق به اتهام کوچک شمردن نقش پیشمرگه سخن گفت و افزود: اگر پیشمرگه نبود وی و امثال وی نمی توانستند در امنیت و صلح زندگی کنند.

 

سروه عبدالواحد قبلا اعلام کرده بود که به تلاش های خود برای مقابله با فساد مقامات اقلیم کردستان عراق ادامه خواهد داد.وی گفت: آنها به دنبال هدف قرار دادن من هستند تا بر شکست خود در عراق و اقلیم کردستان سرپوش بگذارند.

مهر

خروج 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی، بعداز آزاد‌سازی مناطقی از دست تروریست‌ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سرمایه گذاری غرب در تروریسم و استفاده از تروریست های جبهه النصره در قالب کلاه سفیدها خبر داد و گفت: سازمان ملل تئاتر قدرت نمایی نیست.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, سوریه

درخواست پارلمان اروپا برای توقف عملیات عفرین و خروج نیروهای ترکیه از سوریه

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گذشته قطعنامه‌ای را در موضوع سوریه به تصویب رساند که بر اساس رای اکثریت نمایندگان این پارلمان، از ترکیه خواسته شد تا عملیات خود را در عفرین سوریه متوقف و نیروهایش را از این منطقه خارج کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را به دست گرفته است

به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه