استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

حمله «نیروهای مردمی» به پایگاه آمریکایی در الرقه

به گزارش روسیاالیوم، «نیروهای مردمی»( القاومه الشعبیه)، که در فوریه گذشته به‌عنوان نیروی همپیمان ارتش سوریه تشکیل شد، امروز- شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کرد که این نیروها، عصر دیروز چندین موشک به نیروهای آمریکایی در پایگاه آنها در کارخانه سیمان «لافارژ» در منطقه «عین عیسی» واقع در ریف شمالی الرقه شلیک کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

پیشروی گسترده ارتش سوریه در «دوما»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن طی هفته‌های گذشته توانسته‌اند کنترل کامل غوطه شرقی در ریف دمشق را از اشغال تروریست‌ها آزاد کنند. تنها شهری که در این منطقه همچنان خارج از سیطره ارتش قرار دارد، دوما است که از چند روز پیش شاهد حملات نظامی است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

عضو جنبش تغییر: قرار بازداشت من اوج ورشکستگی سیاسی مقامات اقلیم را نشان می‌دهد

به نقل از النهرین، سروه عبدالواحد نماینده عضو جنبش التغییر به صدور قرار بازداشت پلیس اربیل ضد وی واکنش نشان داد.

 

وی افزود: پلیس اربیل علیه من قرار بازداشت صادر کرده است و این به دنبال اتهامات و انتقاداتی است که از مسئولان اربیل کرده ام. این نشانه ورشکستگی سیاسی پس از برگزاری همه پرسی است. این موضوع قدیمی است. دولت و مقامات اربیل پس از شکست و از دست دادن همه چیز به دنبال برگزاری همه پرسی(۲۵ سپتامبر گذشته) کاری دیگر غیر از تعقیب و پیگرد سروه عبدالله نیافتند. آنها به پرونده های قدیمی روی آورده اند و شخصیت هایی که فساد و دزدی های آنها را برملا کرده است، هدف قرار داده اند.

 

سروه عبدالله تاکید کرد: من برای پیگیری موضوع وکیل به اربیل می‌فرستم.

 

شایان ذکر است که عبدالخالق طلعت رئیس پلیس اربیل ساعاتی قبل از صدور قرار بازداشت ضد سروه عبدالواحد نماینده جنبش التغییر در پارلمان عراق به اتهام کوچک شمردن نقش پیشمرگه سخن گفت و افزود: اگر پیشمرگه نبود وی و امثال وی نمی توانستند در امنیت و صلح زندگی کنند.

 

سروه عبدالواحد قبلا اعلام کرده بود که به تلاش های خود برای مقابله با فساد مقامات اقلیم کردستان عراق ادامه خواهد داد.وی گفت: آنها به دنبال هدف قرار دادن من هستند تا بر شکست خود در عراق و اقلیم کردستان سرپوش بگذارند.

مهر

خروج 40 هزار غیرنظامی از غوطه شرقی، بعداز آزاد‌سازی مناطقی از دست تروریست‌ها

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از سرمایه گذاری غرب در تروریسم و استفاده از تروریست های جبهه النصره در قالب کلاه سفیدها خبر داد و گفت: سازمان ملل تئاتر قدرت نمایی نیست.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, سوریه

درخواست پارلمان اروپا برای توقف عملیات عفرین و خروج نیروهای ترکیه از سوریه

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گذشته قطعنامه‌ای را در موضوع سوریه به تصویب رساند که بر اساس رای اکثریت نمایندگان این پارلمان، از ترکیه خواسته شد تا عملیات خود را در عفرین سوریه متوقف و نیروهایش را از این منطقه خارج کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را به دست گرفته است

به نقل از روزنامه رأی الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور روز پنجشنبه کنترل شهرک حموریه، از شهرک‌های اصلی در جنوب غوطه شرقی دمشق را در دست گرفت و با این پیشروی اکنون کنترل بیش از 70 درصد غوطه شرقی را در دست گرفته است.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه