لاوروف از برگزاری نشست ضد ایرانی در ورشو ابراز تاسف کرد

وزیر امور خارجه روسیه با ابراز تاسف از برگزاری نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو پایتخت لهستان اعلام کرد: این نشست برای پیشبرد اقدامات به منظور بازداشتن ایران برگزار می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اذربایجان, اسراییل, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین

۳۰۰۰ فعال ضدجنگ از اروپا خواستند نشست ضدایرانی را بایکوت کند

بعد از ادعای وزیر خارجه آمریکا درباره حضور بیش از 70 کشور مختلف در نشست ضد ایرانی در لهستان، جمعی از فعالان ضدجنگ در آمریکا و دیگر کشورها با امضای طوماری از کشورهای اروپایی خواستند در این نشست، شرکت نکنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, لهستان

پایگاه اسرائیلی دبکا: سفر منطقه‌ای پمپئو شکست خورده است

یک پایگاه اطلاع‌رسانی اسرائیلی از کوتاه‌شدن سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه بعد از شکست تلاش‌هایش برای متقاعد کردن کشورهای عربی به منظور همسویی با سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن خبر داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

درخواست کاخ سفید از پنتاگون برای ارائه گزینه نظامی علیه ایران

به نقل از سی ان بی سی، طبق گزارش منتشر شده از طرف وال استریت ژورنال و به نقل از مقامات فعلی و سابق آمریکایی کاخ سفید در ماه سپتامبر گذشته از کاخ سفید درخواست کرده تا گزینه‌هایی را برای اقدام نظامی علیه ایران ارائه دهد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

طرح ایجاد ائتلاف بزرگ ضد ایرانی در نشست لهستان

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ما قصد داریم که یک نشست مهم در سطح وزیران در تاریخ 13- 14 فوریه در ورشو برگزار کنیم که در آن تعداد زیادی از کشورها، تقریبا از تمام قاره ها شرکت خواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, لهستان

عضو ارشد پولیساریو: علت قطع روابط مغرب با ایران به‌‌اسرائیل و عربستان مربوط است

به گزارش اسپوتنیک، البشیر مصطفی السید یکی از رهبران پولیساریو گفت: اتهامات مغرب به ایران و حزب الله مبنی بر حمایت از جبهه پولیساریو نادرست است زیرا صحرایی ها سلاح و موشکهای پیشرفته نزد خود از سالیان قبل دارند.

 

وی افزود: توجیهات مغرب برای قطع رابطه با ایران راضی کننده نیست و باید علل واقعی را جستجو کند. مغرب که در شرایط سخت در همه زمینه ها در نتیجه ورشکستگی و مشکلات سیاسی و اجتماعی به سر می برد قصد دارد که نگاه ملتش را به جنگ خارج مرزش هدایت کند.

 

وزیر امور داخلی صحرای غربی بیان کرد: مغرب مدتی است که متحمل ضرباتی می شود. مغرب، اسرائیل و عربستان به دنبال تنش بین المللی و جنگ افروزی هستند و تصمیم مغرب در قطع رابطه با ایران به طور قطع به سفر وزیر خارجه مغرب به فلسطین اشغالی و فشار عربستان به رباط مربوط می شود.

 

السید تاکید کرد: مغرب ادله و شواهدی درباره حمایت حزب الله و ایران از جبهه پولیساریو ندارد. از حیث سلاح درست است که حزب الله سلاح پیشرفته در اختیار دارد اما ما نیازی تسلیحاتی به ایران و حزب الله نداریم و هنگامی که مغرب دست به جنگ افروزی بزند ما به راحتی می توانیم سلاح به دست آوریم. ما جنبش قوی و پیشرفته و ملت استوار در سرزمین صحرای باز بدون کوه و جنگل هستیم. جنگهایی کرده‌ایم و پیروز شده‌ایم. جنبشی مانند پولیساریو تجربه دارد و نیازی به آموزش از سوی جنبش دیگر ندارد.

 

وی افزود: پولیساریو به دنبال روابط قوی و محکم با ایران و حزب الله است. ما در تهران سفارت داریم اما بدون پرسنل و بسته است. ما به دنبال توسعه روابط با ایران هستیم اما هر بار مغرب در برابر تلاش های ما می ایستد مشابه آنچه در هند، صربستان رخ داد و مغرب تاثیرگذاری کرد. ما خواستار مشارکت قوی با حزب الله هستیم. ما بارها به بیروت رفته‌ایم و درخواست دیدار با رهبران حزب الله را کرده‌ایم اما موفق نشده‌ایم.

 

شایان ذکر است که مغرب روز گذشته روابط خود با ایران به ادعای حمایت ایران از جبهه پولیساریو قطع کرد.

 

 

پس از عربستان، امارات و بحرین؛

قطرهم با مغرب پس از قطع روابط با ایران ابراز همبستگی کرد

 

به گزارش پایگاه لبنانی العهد، وزارت خارجه قطر به تصمیم مقامات مغرب در قطع روابط با ایران واکنش نشان داد.

 

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه قطر اعلام کرده است که دوحه با مغرب ابراز همدردی کرده و از اقدامات آن برای حفاظت از سلامت اراضی اش در برابر هرگونه تلاش های خارجی! حمایت می کند.

 

وزارت خارجه قطر در بیانه خود تأکید کرده است: احترام به اصول حاکم بر روابط بین الملل که در رأس آن احترام به وحدت اراضی کشورها قرار دارد، امری ضروری است. نباید در امور داخلی دیگران مداخله کرد.

 

بیانیه وزارت خارجه قطر در حمایت از قطع روابط مغرب با ایران در حالی است که پیشتر مقامات سعودی، اماراتی و بحرینی از این کشور حمایت کرده بودند.

مهر

ظرف چهارماه گذشته؛ شمار نظامیان آمریکا در خاورمیانه ۳۳ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی جدید اعلام کرد که شمار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه ظرف چهار ماه گذشته حدود ۳۳ درصد افزایش یافته است.   وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که از ابتدای ژوئیه سال جاری، تعداد نظامیان و پرسنل غیرنظامی وزارت دفاع آمریکا مستقر در منطقه خاورمیانه با

ادامه »

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر

عطوان: سناریوی «محمد بن‌سلمان» پس از پاکسازی در جبهه داخلی چیست؟

به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه در مقاله خود نوشت: منطقه ما در لبه پرتگاه جنگ قرار دارد از همین رو نباید سرگرم شدن به جزییات کوچک مانند استعفای سعد الحریری و یا بازداشت امیران و وزیران سابق سعودی ما را از تحولات واقعی که به شکل پنهانی در جریان

ادامه »

امریکا, جهان, عربستان سعودی, گزارش

خاورمیانه به صلح نیاز دارد!

در شرایطی که امکان آغازِ روند گفت‌وگوهای جدی سیاسی در ارتباط با درگیری‌های خونین در سوریه   و طرح نقشهٔ راه صلحی برای این درگیری‌ها و حرکت به‌سوی مرحله‌یی جدید از مبارزه با داعش، در دستورکارِ همهٔ محفل‌های سیاسی قرار گرفته بود، رویداد قطعِ روابط دیپلماتیک میان حکومت‌های جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی، در

ادامه »

خاورمیانه, مقاله