مادورو: بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می‌شناسیم

رئیس جمهور ونزوئلا در دیدار با وزیر خارجه فلسطین ضمن محکوم کردن سیاست آمریکا درباره مساله فلسطین، تاکید کرد، کشورش بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت ابدی فلسطین به رسمیت می‌شناسد.   به نقل از فلسطین الیوم، نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در دیدار با ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین تاکید کرد، از مردم و دولت

ادامه »

جهان, خبر, فلسطین, ونزوئلا

توصیه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا: فلسطین را به رسمیت بشناسید!

وزیر خارجه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا توصیه کرده است که دولت فلسطین را به رسمیت بشناسد. موضع اتحادیه اروپا یکدست نیست، اما فرانسه می‌تواند نقش پیشگام را ایفا کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسراییل, امریکا, جهان, چک, خبر, رومانی, فرانسه, فلسطین, لهستان, لوکزامبورک

سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به‌رسمیت شناختن اسرائیل شد

شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین خواستار تعلیق به رسمیت شناختن کشور اسرائیل شد. این موضع‌گیری واکنشی به تصمیم دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

مشاور محمود عباس فاش کرد؛ طرح آمریکا برای برکناری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «نبیل شعث» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی از برخی اخبار مبنی بر طرح آمریکا جهت برکناری محمود عباس پرده برداشت.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

«عربستان» و «امارات»، «محمود عباس» را تهدید کردند

پایگاه اطلاعاتی «تیک دبکا»، اسرائیل در گزارشی از جزئیات دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «محمد بن‌زاید آل‌نهیان» ولیعهد ابوظبی پرده برداشته است.

 

بر اساس این خبر در این دیدار که پنجشنبه گذشته صورت گرفته است امارات برای ادامه حمایت های خود از تشکیلات خودگردان فلسطین، شروطی را در برابر محمود عباس قرار داده است.

 

در حالی که روز پنجشنبه جامعه جهانی متفق القول با تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل، مخالفت کرده اند، این پایگاه اسرائیلی مدعی شده است که گام های واقعی و مهم در خصوص بیت‌المقدس روز پنجشنبه نه در نیویورک بلکه در ابوظبی و ریاض برداشته شد.

 

این پایگاه نوشته در حالی که مجمع عمومی سازمان ملل رأی خود در حمایت از بیت‌المقدس را اعلام کرده بود، نشستی «واقعی» در قصر محمد بن‌زاید با حضور محمود عباس برگزار شده بود و به جای اینکه محمود عباس در نشست نیویورک شرکت کند مجبور شده بود تا با محمد بن‌زاید دیدار کند.

 

بر اساس این گزارش محمد بن‌زاید به محمود عباس گفته که امارات از فلسطین در زمینه مبارزات خود برای بیت‌المقدس حمایت خواهد کرد اما فلسطین نباید تصمیم ترامپ در خصوص بیت‌المقدس را اعلام جنگ تلقی کند و در این زمینه امارات از فلسطین حمایت نخواهد کرد.

 

ماجرا به اینجا ختم نشده است و محمد بن‌زاید رسما محمود عباس را تهدید کرده و گفته: شما فلسطینی ها اگر بخواهید حمایت های ما از شما ادامه پیدا کند بدانید که نباید جبهه ای برای مقابله با ترامپ ایجاد کنید و اگر تصمیم گرفتید که در این مسیر حرکت کنید ما دیگر از امروز به بعد از شما حمایت نخواهیم کرد.

 

بن‌زاید همچنین ضمن اشاره به اظهارات ضد آمریکایی رئیس جمهور ترکیه، از رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته تا ارتباط خود را با اردوغان قطع کنند.

 

این پایگاه اسرائیلی گزارش داده که برای سومین بار در ۲۴ ساعت محمود عباس همین سخنان را از دیگر سران عربی نیز شنیده است، او روز چهارشنبه گذشته و پیش از سفرش به ابوظبی با سلمان بن‌عبدالعزیز پادشاه عربستان دیدار کرده و بعد از آن صبح پنجشنبه هم با محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان دیدار کرده است.

 

بر اساس این خبر محمد بن‌سلمان، محمد بن‌زاید و ملک سلمان هر سه به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته اند تنها در صورتی که جبهه ای علیه ترامپ در منطقه ایجاد نکند، عربستان و امارات از فلسطینی ها حمایت خواهد کرد.

 

پیشتر «انور قراش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه در واکنش به حمایت بین‌المللی از بیت‌المقدس گفته بود که این حمایت ها پرونده فلسطین را در صدر توجه جهانی قرار داده است و اما چیزی که در شرایط فعلی اهمیت دارد این است که کار سیاسی در خصوص بیت‌المقدس در پیش گرفته شود و نقش مهمتر را باید فلسطینی ها و اعراب به دست بگیرند.

مهر

گاردین: زورگویی آمریکا درباره بیت‌المقدس، تقابل سختی را با جهان در پی دارد

سفیر بولیوی ‘ساشا لورنتی’ پیش از آغاز رای گیری خطاب به نیکی هیلی گفته بود، که بایستی نام کشورش را در صدر فهرست خود یادداشت کند.   روزنامه گاردین روز جمعه در گزارشی نوشت: زورگویی‌های آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل منجر به تقابل سختی میان واشنگتن و جهان خواهد شد.   گاردین

ادامه »

اسراییل, امریکا, بولیوی, جهان, فلسطین, گزارش

روایت «سی‌ ان‌ ان» و «هاآرتص» از شکست مفتضحانه تل‌آویو و واشنگتن

شبکه سی‌ ان‌ ان و روزنامه هاآرتص پس از رأی قاطع مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه بیت‌المقدس در گزارش هایی به توصیف شکست مفتضحانه تل‌آویو و واشنگتن در عرصه بین‌الملل پرداختند.   شبکه تلویزیونی سی‌ ان ان امروز و به دنبال رأی قاطع روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم ۶ دسامبر (15

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

رئیس‌جمهوری فرانسه: آمریکایی‌ها منزوی شده‌اند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، امروز- جمعه- اعلام کرد که هیچ‌‌گونه طرح صلح پیشنهادی آمریکا در چارچوب منازعه اسرائیل و فلسطینیان را قبول نخواهد کرد.   عباس در پایان دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه در پاریس گفت: «ایالات متحده دیگر میانجیگر بی‌طرف به حساب نمی‌آید و ما دیگر هیچ

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فرانسه, فلسطین

هاآرتص: رای سازمان ملل درباره قدس “سیلی محکمی” به ترامپ بود

هاآرتص امروز جمعه در مقاله تحلیلی خود با عنوان “رای مجمع عمومی درباره بیت‌اتمقدس توبیخ متوسط اسرائیل و سیلی محکمی ” به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود، نوشت: “این رای تنها علیه اسرائیل و سیاست هایش نبود بلکه علیه سیاست های ترامپ و رفتار شخصی او نیز بود”.   مجمع عمومی سازمان ملل متحد

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین