سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

عربستان متهم پرونده ۱۱ سپتامبر باقی ماند

یک قاضی آمریکایی با درخواست عربستان سعودی برای کنار گذاشتن شکایات قربانیان حوادث 11 سپتامبر 2001 مخالفت کرد.

 

به گزارش رویترز، براساس این شکایات، عربستان به کمک برای طراحی حملات 11 سپتامبر متهم شده و این کشور باید میلیاردها دلار غرامت بدهد.

 

طبق قانون «عدالت در برابر حامیان تروریسم» که به «جاستا» معروف است، خانواده های قربانیان می توانند، در دادگاه شکایت کنند.

 

باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا این قانون را وتو کرده بود اما در نهایت کنگره تصمیم وی را ملغی و این قانون را در سال 2016 تصویب کرد. قربانیان حملات 11 سپتامبر می توانند طبق این قانون شکایات خود را مطرح کنند.

 

«جورج دانیلز» قاضی منطقه منهتن نیویورک گفت که اظهارات شاکیان «دلیلی منطقی» در اختیار وی قرار می دهد تا در چارچوب جاستا این پرونده را بررسی کند.

 

تصمیم دانیلز می تواند در مورد شکایت ها یا ادعاهای خانواده های بیش از سه هزار کشته و 25 هزار نفر از زخمی های حوادث 11 سپتامبر و بسیاری از بازرگانان و شرکت های بیمه را اعمال شود.

 

دانیلز گفت که شاکیان می توانند ادله و شواهد خود را در مورد «فهد التمیری» و «عمر البایومی» ارائه کنند. التمیری در یک مرکز وابسته به عربستان در شهر «کولور» کالیفرنیا فعالیت می کرد. همچنین گفته می شود که البایومی نیز افسر اطلاعاتی سعودی هاست. شاکیان این دو نفر را متهم کرده اند که به هوایپماربایانی که حوادث 11 سپتامبر را ایجاد کردند، کمک کرده اند.

 

«جیمز کریندلر» یکی از وکلای شاکیان گفت از اینکه بررسی این شکایات ادامه پیدا می کند، «خوشحال» است.

 

وی اظهار داشت: ما به دنبال ادامه بررسی این پرونده و کشف حقیقت درباره عربستان سعودی بودیم. بنابراین، تمام ماجرا روشن خواهد شد و نقش سعودی ها در حملات 11 سپتامبر آشکار می شود.

ایرنا

۴۴ درصد مردم آمریکا به‌دلیل هزینه‌های بالا به‌‌دکتر مراجعه نمی‌کنند

تارنمای نشریه فوربس گزارش داد: پژوهش های جدید نشان می دهد که به دلیل هزینه های درمانی بالا، 44 درصد از مردم آمریکا سال گذشته به رغم بیماری و جراحت، از مراجعه به پزشک خودداری کرده اند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

هشدار ده‌ها کارشناس آمریکایی در خصوص پیامدهای خروج از برجام

به نقل از نیویورک‌تایمز، گروهی از کارشناسان امنیت ملی آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با هشدار نسبت به پیامدهای خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند برجام را حفظ کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر