بحران ‌لرستان را فرا گرفت / خیابان‌ها‌ لبریز از آب و مردم مجبور به ترک منازل شدند

بارش‌های سیل‌آسا که از روز گذشته در نقاط مختلف کشور آغاز شده‌، سبب خساراتی به روستاها و شهرستان‌ها و انسداد و آب‌گرفتگی در مسیرها و جاده‌ها شده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, محیط زیست

کالایی‌سازی درمان و مرگ هزاران نفر در سراسر جهان/امکانات کاملاً رایگان بهداشتی و درمانی برای تهی‌دستان ضروری است

از زباله‌گردها تا فروشندگان مترو و خیابان در معرض آسیب ابتلا به کرونا قرار دارند. همچنین اسکان‌های عمومی مثل کمپ‌های اسکان زباله‌گردها و کارتن‌خواب‌ها نیز به شدت در معرض خطر هستند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, فقر, کودکان کار, گزارش

کوربین در واکنش به سیل اخیر؛ دولت جانسون ماهیت و چهره واقعی خود را نشان داد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که در چند روز گذشته به دلیل سوء مدیریتش در رسیدگی به سیل اخیر در کشورش مورد انتقاد قرار گرفته است، این بار از سوی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به «بی توجهی» به آسیب دیدگان به دلیل سیل ناشی از توفان دنیس متهم شد.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, محیط زیست

اینجا از زمین و آسمان مصیبت می‌بارد/ زندگی‌هایی که زیر”سیلاب” و “شن” دفن می‌شوند

قصه پردرد مردم جنوب کرمان پایانی ندارد؛ از فقر، نبود بهداشت و آموزش گرفته تا زندگی کپرنشینی جملگی شرایط سخت و مصیبت باری را برای اهالی این منطقه بوجود آورده است. بلایای طبیعی سیل و توفان شن هم در سال‌های اخیر به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و آنها را سر دو

ادامه »

ایران, حقوق بشر, دهقانی, گزارش, محیط زیست

عدم مدیریت پسماند شهری دلیل وجود گرگ‌ها در شهر زنجان اعلام شد

رئیس نظارت بر امور حیات وحش محیط ‌زیست استان زنجان با اشاره به مشاهده گرگ در سطح شهر زنجان گفت: عدم مدیریت پسماند شهری دلیل وجود گرگ در شهر زنجان است.

 

به گزارش ایلنا،  پرویز رستمی با اشاره به مشاهده گرگ در سطح شهر زنجان، اظهار کرد: از اولین بارش برف در استان ما شاهد ورود گرگ ها در سطح شهر زنجان هستیم.

 

رئیس نظارت بر امور حیات وحش محیط ‌زیست استان زنجان، با بیان اینکه اکیپ‌های حیاط وحش در استان فعال است، ابراز کرد: بین یک تا سه اکیپ هر شب در سطح شهر زنجان در حال گشت زنی هستند.

 

رستمی، با بیان اینکه گرگ‌ها از سمت دانشگاه علوم پایه وارد سطح شهر و شهرک آزادگان می‌شود، تصریح کرد: دلیل وجود گرگ در سطح شهر در دسترس بودن غذا برای گرگ در بین زباله‌های شهری است.

 

این مسئول در زنجان، با بیان اینکه با شهرداری‌ها برای مدیریت پسماند هماهنگی‌هایی شده است، عنوان کرد: در محل‌هایی که زباله در دسترس گرگ نیست گرگ کمتر دیده‌ شده است.

 

رستمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پایه پنج اکیپ حفاظت در داخل دانشگاه برای حفاظت از دانشجویان فعال کرده است، افزود: دانشگاه علوم پایه اقدامات تأمینی را برای دانشجویان انجام می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه برای جانوران گیاه‌خوار علوفه در سطح مراتع و دشت‌ها پخش می‌شود، افزود: بیش از ۵۰۰ بسته علوفه در سطح مراتع و دشت‌ها در استان پخش‌شده و امروز ۱۰۰ بسته علوفه برای طارم ارسال می‌شود.

 

رئیس اداره حیات وحش محیط‌ زیست استان زنجان در توصیه‌ای به همشهریان اعلام کرد: اگر پسماندهای شهری مدیریت شود، گرگ کمتر در سطح شهر دیده می‌شود.