عدم تصفیه بیش از ۷۰ درصد فاضلاب تولیدی مشهد

سیاست انعطاف گرایانه محیط زیست بر خروج از بحرانی متمرکز است که به نام معضل کشف رود به طول صد‌ها کیلومتر فاضلاب بر بستر خود جاری می‌کند و سلامت مردم را با محصولات آلوده به مخاطره می‌اندازد.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:چشم انداز زیست محیطی امسال، در حوزه مدیریت فاضلاب خراسان رضوی، استفاده حداکثری از پساب خروجی واحد‌های تولید کننده و بازچرخانی آن است که به رغم پیگیری‌های این اداره کل همچنان حرکتی لاک پشتی دارد.

 

دبیر کارگروه ساماندهی فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد: معجزه‌ای برای مدیریت فاضلاب در کار نیست و لازم است متولیان امر برای بازچرخانی پساب خروجی واحد‌های تولید کننده اهتمام و جدیت لازم را بر اساس تکلیف قانونی خود بکار برند.

 

همتی همچنین با اشاره به لزوم تغییر الگوی کشت کشاورزی در اراضی حاشیه رودخانه حفاظت شده کشف‌رود بیان کرد: سیاست انعطاف گرایانه محیط زیست بر خروج از بحرانی متمرکز است که به نام معضل کشف‌رود به طول صد‌ها کیلومتر فاضلاب بر بستر خود جاری می‌کند و سلامت مردم را با محصولات آلوده به مخاطره می‌اندازد.

 

او تصریح کرد: سیاست انتقال پساب از دشت‌های بحرانی به عنوان آب مازاد به مناطق دیگر و با توجیه تعادل بخشی دشت‌ها غیر کارشناسی و اشتباه است و هنگامی که دشت مشهد دچار بحران فرونشست شده است، نیاز جدی به پساب‌های تصفیه شده دارد و انتقال پساب مازاد به منطقه دیگر توجیه کارشناسی ندارد.

آتش‌سوزی در کالیفرنیا، پهنه‌ای به وسعت ۱۰ برابر شهر نیویورک + فیلم

آتش سوزی در کالیفرنیا در سال جاری رکورد بی‌سابقه‌ای برجای گذارد بطوریکه تاکنون حدود ۸۰۹هزار هکتار از اراضی این ایالت در آتش سوخته؛ پهنه‌ای که به اندازه ۱۰ برابر شهر نیویورک گزارش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حوادث, خبر, محیط زیست, ویدیو

زلزله‌ای به‌‌بزرگی ۵.۱ ریشتر۲ بامداد امروز رامیان دراستان گلستان را لرزاند

حوالی ساعت ۲ بامداد امروز زلزله‌ای با قدرت ۵.۱ در مقیاس ریشتر شهرستان رامیان را لرزاند که متأسفانه منجر به مصدومیت تعدادی از مردم و خسارت واحدهای مسکونی و مسدود شدن برخی محورها شده است.

ادامه »

ایران, حوادث, خبر, محیط زیست

افزایش خشونت‌ها بر اثر افزایش درجه هوا

نشریه تاتس آلمان به نتیجه تحقیقاتی اشاره کرده که روی هفت هزار تظاهرات در ایالات متحده انجام شده و این نتیجه را داشته‌اند که هر چه دمای هوا بالا برود، پرخاشگری هم بیشتر می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اجتماعی, اروپا, اروپای شمالی, اسیا, افریقای جنوبی, المان, امریکا, جهان, خبر, دانش, فنلاند, محیط زیست