برنی سندرز: جامعه بین‌المللی رژیم مستبد عربستان را مهار کند

به نقل از سایت النشره، برنی سندرز، سناتور مستقل از ایالت ورمونت آمریکا در سخنانی عنوان داشت: رکوردی که محمد بن سلمان در بازداشت و کشتن فعالان ثبت کرده، به خوبی بیانگر این موضوع است که وی فردی اصلاح‌طلب نیست.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جنوب غرب آسیا, خبر, عربستان سعودی

«پولتیکو» خبر داد؛ برنی سندرز برای ۲۰۲۰ می‌آید

پولتیکو نوشت: برنی سندرز با استخدام شرکت مدیا پروداکشن به عنوان مشاور قصد دارد ستاد تبلیغاتی خود برای کمپین انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ را تقویت کند. شدت گرفتن جنب و جوش او نشان می‌دهد که این سناتور اهل ورمونت در حال نهایی‌کردن تصمیم خود برای شرکت در رقابت انتخاباتی است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

اعتصاب گسترده معلمان لس‌آنجلس برای افزایش دستمزدها

هزاران تن از معلمان و فعالان اتحادیه‌ها با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ قرمز در خیابان‌های لس آنجلس و در هوایی بارانی راهپیمایی کردند و افزایش سریع دستمزدشان تا ۶.۵ درصد را خواستار شدند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

عامل افشای منابع اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا در چین بازداشت شد

وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک افسر پیشین اطلاعاتی این کشور که اسامی جاسوس‌های آمریکایی در چین را به پکن ارائه می‌کرد، خبر داد.

 

به نقل از نیویورک‌تایمز، وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک افسر پیشین سازمان سیا به اتهام کمک به چین برای خنثی کردن عملیات جاسوسی آمریکا و شناسایی منابع اطلاعاتی این کشور در چین، خبر داد.

 

انهدام این شبکه جاسوسی یکی از بدترین ناکامی‌های اطلاعاتی دولت آمریکا طی سال‌های اخیر بوده است.

 

این افسر پیشین سازمان سیا، به نام «جری چان شینگ لی» که 53 سال دارد، در پی عملیات گسترده اف.بی.‌آی. که از سال 2012 آغاز شد، بازداشت شد. این در حالی است که از دو سال پیش از آن تاریخ (2010) سازمان سیا منابع اطلاعاتی خود را در چین از دست می‌داد. در این تحقیقات، بازرسان با یک پرسش جدی روبه‌رو شدند: چگونه اسامی تعداد زیادی از منابع سیا که این سازمان به شدت آن‌ها را محرمانه نگه می‌داشت، به دست چینی‌ها می‌رسید؟

 

برخی مقامات اطلاعاتی آمریکایی بر این باور بودند که یک «موش» درون سازمان سیا وجود دارد که فهرست منابع اطلاعاتی را افشا می‌کند.

 

دیگران نیز فکر می‌کردند دولت چین ارتباطات محرمانه سازمان سیا برای ارتباط با منابع اطلاعاتی خارجی‌اش را هک کرده است. با این حال برخی مقامات اطلاعاتی پیشین می‌گفتند که یک شبکه جاسوسی ممکن است با ترکیبی از هر دو روش از بین رفته است. این ماجرا تا آنجا پیش رفت که بین سازمان سیا و اف.بی.آی بر سر اینکه چینی‌ها چگونه توانسته‌اند منابع و عوامل آمریکایی‌ها را شکار کنند، اختلافی ایجاد شد.

 

به نوشته نیویورک‌تایمز، «جری چان شینگ لی» سال 2007 سازمان سیا را ترک کرد و در هنگ‌کنگ زندگی و برای یک شرکت مشهور در زمینه خرید و فروش مسکن کار می‌کرد.

تسنیم

گاف ترامپ درباره جنگنده «اف-۵۲»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام اینکه ایالات متحده به نروژ جنگنده‌های اف-52 داده، بار دیگر جنجال آفرید.   به نوشته «سی‌ان‌ان»، ترامپ روز چهارشنبه در جریان کنفرانس خبری با نخست‌وزیر نروژ اعلام کرده بود که آمریکا اولین جنگنده‌های اف-52 و اف‌-35 را تحویل نروژ داده و با لحنی مفتخرانه از فروش 10 میلیارد دلاری

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, نروژ