لاکچری سازی‌های مشکوک این قسمت: اصفهان

نظام صنفی کشاورزی با فشار مردمی و دستور قضایی دادستان موفق شد در راستای تبصره ۴ ماده دو قانون توزیع عادلانه آب بخش محدودی از شعاع ۵۰ متری رودخانه زاینده‌رود را در این شهرک لاکچری‌نشین آزادسازی کند

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, محیط زیست

هشدار سازمان ملل؛ طی ۲۰ سال گذشته بیش از ۷۰۰۰ حادثه جوی در جهان رخ داده است

در سطح جهان ۷۳۴۸ مورد فاجعه بزرگ ثبت شده است که موجب شده ۱.۲۳ میلیون نفر جان خود را از دست بدهند و همچنین زندگی ۴.۲ میلیارد نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

 

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران، سازمان ملل اعلام کرده است که حوادث شدید جوی طی ۲۰ سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته و خسارات سنگین انسانی و اقتصادی در سراسر جهان به بار آورده است و احتمالا ویرانی‌های بیشتری به بار خواهد آورد.

 

کارشناسان اظهار داشتند: طی دهه آینده موج گرما و خشکسالی بیشترین تهدید را خواهد داشت زیرا افزایش دمای هوا به دلیل تولید گازهای حبس کننده گرما، تداوم دارد.

 

در گزارش سازمان ملل آمده است: چین با ۵۷۷ و ایالات متحده با ۴۶۷ مورد حادثه جوی در فاصله سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ در رتبه اول و دوم قرار دارند. همچنین هند با ۳۲۱، فیلیپین با ۳۰۴ و اندونزی با ۲۷۸ مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

همچنین از ۱۰ کشور نخست این فهرست، هشت کشور آسیایی هستند.

 

در سطح جهان ۷۳۴۸ مورد فاجعه بزرگ ثبت شده است که موجب شده ۱.۲۳ میلیون نفر جان خود را از دست بدهند و همچنین زندگی ۴.۲ میلیارد نفر را تحت تاثیر قرار داده است.

 

خشکسالی، سیل، زلزله، سونامی، آتش سوزی و تغییرات شدید دمایی از جمله حوادثی است که بیشترین خسارت عمده را وارد کرده‌اند.

 

به گزارش روزنامه گاردین، «مامی میزوتوری» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل دولت ها را به سرمایه گذاری در سیستم های هشدار سریع و اجرای استراتژی های کاهشِ خطر بلایا دعوت کرد.

 تولید زباله در خاورمیانه تا ۲۰ سال آینده دو برابر می‌شود

خاورمیانه و شمال آفریقا، جنوب صحرای آفریقا و آسیای جنوبی کشورهای با درآمد متوسط رو به ​​بالا با ۵۴ درصد، بیشترین درصد پسماند را در محل دفن زباله دارند.

ادامه »

اجتماعی, اروپا, افریقا, ایران, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, محیط زیست