ضرر صدها میلیارد دلاری اقتصاد آمریکا به دلیل جدا شدن از چین

اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد اگر سرمایه‌گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه‌های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت‌های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می‌تواند صدها میلیارد دلار متضرر شوند.

 

به گزارش رویترز، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین مطالعات خود اعلام کرد: اگر سرمایه‌گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه‌های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت‌های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می‌تواند صدها میلیارد دلار متضرر شوند.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، این گروه تجاری اعلام کرد، اگر سرمایه گذاران آمریکایی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) را در چین به نصف کاهش دهند، سود سالانه سرمایه آنها می‌تواند تا ۲۵ میلیارد دلار کاهش یابد.

 

بر اساس گزارشی که هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر را بررسی می‌کند، کاهش سرمایه‌گذاری آمریکا در چین به نفع رقبای آمریکاست و در عین حال، تولید ناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد خواهد بود.

 

اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد: «جدا کردن این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر بسیار پرهزینه خواهد بود. با این حال، این مطالعات نشان می‌دهد که جداسازی کامل و همه جانبه دیگر غیرقابل تصور است.»

 

هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر سبب میشود، تولیدناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد باشد

 

توافق تجاری آمریکا و چین، تمامی تعرفه‌هایی که در جریان جنگ تجاری دو کشور وضع شد را حذف نکرد. بر اساس اعلام اتاق بازرگانی آمریکا، اگر روابط دو کشور بدتر شود و تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر تمام تجارت های دو طرفه اعمال شود، می‌تواند به خسارت سالانه ۱۹۰ میلیارد دلاری برای اقتصاد امریکا تا سال ۲۰۲۵ منجر شود.

 

این مطالعات نشان می‌دهد که یک جداسازی کامل بر جریان سفرهای مردم تاثیر خواهد گذاشت و بر درآمدهای حاصل از گردشگری و آموزش نیز خسارت می‌زند.

مسکو: رفتار مغرضانه اروپا مانع بهبود روابط با روسیه شده است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که رفتار مغرضانه مقام‌های اروپایی در مورد روسیه مانع بهبود روابط با اتحادیه اروپا می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, اقتصادی, المان, امریکا, تحریم, جهان, خاورمیانه, روسیه, شرق اروپا, فرانسه

توافق ۱.۹ میلیارد دلاری توکیو و واشنگتن برسر هزینه نظامیان آمریکایی در ژاپن

وزیر خارجه ژاپن از توافق کشورش با واشنگتن برای پرداخت ۲۰۰ میلیارد ین (۱.۹۱ میلیارد دلار) به عنوان سهم این کشور برای میزبانی از نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۲۱ خبر داد.   به گزارش ایرنا از کیودو، «توشیمیتسو موتگی» وزیر امور خارجه ژاپن روز چهارشنبه گفت: به دنبال این توافق نامه شفاهی، انتظار می رود

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خبر, ژاپن, شرق آسیا

روسیه: ساخت بیش‌از ۹۵درصد خط لوله “جریان شمالی-۲” پایان یافته است

معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به تثبیت نسبی بازار جهانی نفت، تأکید کرد که روند ساخت خط لوله گاز “جریان شمالی-۲” بیش از ۹۵ درصد تکمیل شده و به‌رغم اقدامات مخرب آمریکا به زودی به پایان خواهد رسید.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه