ضرب و شتم یک کارگر ساختمانی توسط نیروهای پیمانکار شهرداری

روز گذشته ویدئویی در شبکه ها اجتماعی از ضرب و شتم این کارگر توسط نیروهای پیمانکار شهرداری منتشر شد که واکنش بسیاری را به همراه داشت. به گفته شهردار محمدشهر این چهارمین درگیری نیروهای پیمانکار با کارگران در سال جاری است.

 

به گزارش هرانا، به نقل از انصاف، ضرب و شتم و مصدومیت یک کارگر ساختمانی در محمدشهر کرج توسط عوامل یک شرکت پیمانکاری وابسته به شهرداری محمدشهر در فضای مجازی و اینستاگرام بازتاب فراوانی داشت.

 

بر اساس این گزارش، دستور توقف فعالیت یک پروژه در حال ساخت از طرف عوامل یک شرکت پلیس ساختمان خصوصی وابسته به شهرداری محمدشهر، موجب درگیری بین کارگران این پروژه و عوامل شهرداری شد.

 

شهردار محمدشهر با طرح این ادعا که در ابتدا کارگران با یک نیروی این پیمانکار درگیر شده اند در خصوص وضعیت کارگر مجروح گفت: “وضعیت عمومی این کارگر خوب است و موضوع به صورت ویژه با حضور مقام قضایی بررسی می‌شود”.

 

به گفته سعید صفری: “سه نیروی شرکت پیمانکاری بعد از این اتفاق اخراج شدند و این چهارمین درگیری نیروهای پیمانکار با کارگران در سال جاری است”.

 

به گزارش ایران کارگر به نقل از فیلم ؛ دست‌کم ۵ تن از ماموران شهرداری مشغول کتک زدن یک کارگر هستند که بر روی زمین افتاده است. آنها با مشت و ضربات پا این کارگر را می‌زنند. در صحنه‌ای از این فیلم کارگری که سر خون‌آلود خود را با دست گرفته است، دیده می‌شود. در این فیلم، شاهد حضور دو کودک نیز هستیم که به صحنه ضرب و شتم آن کارگر نگاه می‌کنند.

 

شهردار محمد شهر کرج، در واکنش به کتک زدن یک کارگر ساختمانی توسط عواملش، ضمن تایید این خبر، اما آنها را تبرئه کرد و گفت: «درگیری و ضرب و شتم توسط کارگران ساختمانی شروع شده است.»

 

در این میان معلوم نیست که اگر شروع کننده آن کارگر بوده است، چرا در اثر اعتراض مردم در فضای مجازی، مجبور شده است تا بگوید که «عوامل ضرب و شتم این کارگر ساختمانی اخراج شدند.»

 

به گفته شهردار محمد شهر چون مالک ساختمان در محل حضور نداشته، ماموران از کارگران خواستند تا ادامه کار را متوقف کنند، اما کارگران به اخطارها توجهی نکردند و آنها اقدام به جمع‌آوری ابزار کار کارگران کردند.

 

پس از اعتراض این کارگر که به دلیل عدم حضور صاحب کار نمی‌توانید وسایل را با خود ببرید، ماموران آن کارگر را زیر مشت و لگد خود قرار می‌دهند.

 

این اقدام ماموران شهرداری در حالی صورت گرفته است که این ساختمان در دست ساخت، دارای پروانه ساخت بوده است.

 

برخورد خشن ماموران شهرداری با کارگران و دستفروشان در شهرهای مختلف، بارها خبرساز شده و اعتراض مردم را در پی داشته است.