چین برای هشدار به‌آمریکا جنگنده‌های خود را به دریای جنوبی اعزام کرد

به نقل از پیپلز دیلی، وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن بطور رسمی به حضور بدون اجازه یک کشتی آمریکایی در نزدیکی جزایر Xisha (پاراسل) در دریای چین جنوبی، اعتراض و هشدار داده است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

کره شمالی خواستار پایان کامل رزمایش‌های آمریکا – کره جنوبی شد

روزنامه رسمی کره شمالی امروز دوشنبه، در نوشتاری از کره جنوبی خواست تا رزمایش‌های مشترک با آمریکا را متوقف کند و وعده داد که این اقدام به ایجاد شرایطی صلح آمیز و حرکت به سوی بهبود روابط دو کره کمک می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی چین را ۶.۶ درصد اعلام کرد

ایالات متحده روز گذشته سه‌شنبه اعلام کرد که تهدید بر اعمال تعرفه‌های ۵۰ میلیارد دلاری هنوز پابرجا است و در صورتی که پکن به مسئله دزدی مالکیت معنوی شرکت‌های آمریکایی رسیدگی نکند، آن را اعمال خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، صندوق بین‌المللی پول (آی‌ام‌اف) در بیانیه‌ای که امروز -چهارشنبه- منتشر شد، رشد اقتصادی چین را شش و شش دهم درصد پیش‌بینی کرد که نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

 

این در حالی است که تیم آی‌ام‌اف در ماه جاری میلادی سفری به این دومین اقتصاد جهان داشته است.

 

صندوق بین‌المللی پول در ماه ژانویه پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین را از شش و پنج دهم درصد به شش و شش دهم درصد تغییر داد.

 

 

کاخ سفید خبر داد: تعرفه‌های ۵۰ میلیارد دلاری آمریکا بر کالاهای چینی پابرجا می‌ماند

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایالات متحده روز گذشته سه‌شنبه اعلام کرد که تهدید بر اعمال تعرفه‌های ۵۰ میلیارد دلاری هنوز پابرجا است و در صورتی که پکن به مسئله دزدی مالکیت معنوی شرکت‌های آمریکایی رسیدگی نکند، آن را اعمال خواهد کرد.

 

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن همچنین محدودیت‌هایی را بر سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در آمریکا اعمال خواهد کرد و کنترل‌هایی را بر صادرات کالا به چین تنظیم می‌کند.

 

جزئیات مربوط به کنترل‌های صادراتی و سرمایه‌گذاری تا ۳۰ ژوئن اعلام خواهند شد و تا تاریخ ۱۵ ژوئن تعرفه‌های نهایی اعلام خواهد شد.

ایلنا

چین اتهام آمریکا مبنی بر انتقال اجباری فناوری را رد کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، چین امروز دوشنبه، به بخش حل اختلاف مرکز تجارت جهانی اعلام کرد که اتهام ایالات متحده مبنی بر آن‌که پکن شرکت‌ها را در ازای تجارت با چین مجبور می‌کند که فناوری‌شان را به این کشور بدهند، سراسر بی‌اساس است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

سی ان ان: کره شمالی خواستار خروج نیروهای آمریکایی ازشبه جزیره کره است

شبکه تلویزیونی سی ان ان بااشاره به اینکه پس از کش و قوس های فراوان بر سر لغو و یاانجام ملاقات رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی، سرانجام انتظار می رود تا دیدار این دو در زمان مقرر صورت گیرد، گفت: پیونگ یانگ خواستار خروج نیروهای آمریکایی از شبه جزیره کره است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

رئیس‌جمهور کره جنوبی: «اون» به وعده های ترامپ اطمینان ندارد

به نقل از آناتولی، پس از برگزاری دیدار دوستانه رهبران دو کره، «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی از عدم اطمینان «کیم جونگ اون» همتای کره شمالی خود نسبت به وفای به عهد «دونالد ترامپ » خبر داد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی