صف‌آرائی طرفداران رئیس‌جمهوری منتخب ونزوئلا و شورشیان در پایتخت

طرفداران رئیس‌جمهوری منتخب و قانونی ونزوئلا راهپیمائی خود را در برابر شورشیان مورد حمایت آمریکا در پایتخت این کشور آغاز کردند.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در حالیکه توطئه قطع گسترده برق در ونزوئلا به تدریج در حال برطرف شده است، خوان گوایدو رهبر شورشیان مورد حمایت آمریکا در اقدامی فتنه جویانه از طرفداران خود خواست تا به خیابان‌ها بریزند!

 

این در حالیست که با آغاز راهپیمائی های پراکنده طرفداران رهبر شورشیان مورد حمایت آمریکا، هم اکنون تعداد زیادی از مردم این کشور در حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری منتخب و قانونی ونزوئلا به خیابان‌های کاراکاس پایتخت این کشور سرازیر شده اند.

 

رئیس جمهوری کوبا نیز ساعاتی پیش در پیامی توئیتری در این خصوص اعلام کرده بود: خرابکاری انرژی برق در ونزوئلا حمله تروریستی کثیفی است که با هدف تضعیف مقاومت مردم و تشویق مداخله نظامی در این کشور به انجام رسیده است.

 

این در حالیست که دیروز جمعه برق در بخش زیادی از شهرهای ونزوئلا قطع شد و مردم در خاموشی مطلق به سر بردند. دولت قانونی رئیس‌جمهوری ونزوئلا درباره دلیل این حادثه گفت: مخالفان با خرابکاری در نیروگاه آبی اصلی این کشور باعث این مسئله شدند.

مهر

انتقاد ۱۶ نماینده دموکرات از راهبرد مداخله‌جویانه ترامپ در ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۱۶ نماینده دموکرات آمریکا با ارسال نامه‌ای برای مایک پمپئو وزیر خارجه کشورشان از مداخله دولت این کشور در ونزوئلا انتقاد کردند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, ونزوئلا

انتقاد روسیه از مواضع مخرب غرب در قبال سوریه و ونزوئلا

سخنگوی وزارت خارجه روسیه یادآور شد، کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا مانع بازگشت سوریه به جمع اتحادیه عرب شوند و آمریکا نیز همچنان به فکر اجرای سناریوی نظامی و ایجاد هرج و مرج در ونزوئلاست.

ادامه »

اتحادیه عرب, امریکا, امریکای لاتین, جهان, خبر, روسیه, سوریه, ونزوئلا