قربانی‌شدن ۷۰ انسان شریف، فقط به خاطر تبلیغ دروغین برای نظام

کانال تلگرامی «پرسه» در نقل قولی برگرفته از خاطرات جواد شریفی‌راد، معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش در زمان جنگ، که توسط مرتضی قاضی در کتابی با نام «حرفه‌ای» جمع‌آوری و چاپ شده است، نوشت:

ادامه »

ایران, جهان, خبر, عراق

صادقی: درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه وزیر اقتصاد هم نتوانست پاسخگو باشد

محمود صادقی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه، درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه گفت: ما درباره حساب‌های قوه قضائیه از ابزارهای نظارتی استفاده کردیم. اولین آن تذکر بود که بلوا را درست کردند. دومین ابزار سوال از وزیر اقتصاد بود که وزیر هم نتوانست پاسخگو باشد. آخرین ابزار نظارتی تحقیق و تفحص است که با امضای هفت نماینده از اصولگرا و اصلاح طلب و بدون نگاه جناحی و سیاسی شهریور ماه آن را تقدیم هیات رئیسه کرده و به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد، کمیسیون نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه و وزیر دادگستری نوشت که هنوز یک سطر هم جواب نداده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، صادقی افزود: تحقیق و تفحص ما درباره نحوه هزینه کرد حساب‌های قوه قضائیه است که هیچ نهاد نظارتی بر آن نظارت ندارد. پول‌های حساب‌های قوه قضائیه بر خلاف اصل ۵۳ به خزانه بر نمی‌گردد و دیوان محاسبات هم حسابرسی نمی‌کند. همان زمان که مسئله مطرح شد آقای رضایی گفت که آنقدر حساب‌ها شفاف است که می‌توان در صدا و سیما نشان داد. ما می‌گوییم حداقل‌ترین کار آن است که به نمایندگان ملت گزارش دهیم با توجه به اینکه این اتفاق رخ نداده از رئیس کمیسیون اقتصادی خواستیم که طبق آئین‌نامه گزارش تفحص را به صحن مجلس ارائه کند. پیش بینی می‌کنیم که بتواند رای لازم را بگیرد.

نیوزویک؛ سناتورهای که با طرح سنا درباره یمن مخالفت کردند، از عربستان پول گرفته بودند

مجله آمریکایی نیوزویک به نقل از گزارش مرکز سیاست‌های بین‌المللی نوشت: دستکم پنج تن از سناتورهای جمهوری‌خواهی که روز پنجشنبه به لایحه پایان حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن رأی منفی دادند، از ریاض پول گرفته بودند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

سرقت 180 میلیارد دلاری شرکت‌های آمریکایی از مردم جهان

اعتمادآنلاین| مطالعه جدیدی که توسط اقتصاددانان برجسته انجام شده است نشان می‌دهد فرار مالیاتی شرکت‌های آمریکایی سالانه بالغ بر صدها میلیارد دلار می‌شود و این پول به جیب ثروتمندترین افراد جهان سرازیر می‌شود.   در مقاله «امتیاز مالیاتی گزاف»، که با همکاری توماس رایت و اقتصاددان دانشگاه کالیفرنیا، گابریل زوکمن، یکی از مسئولین جهان در

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد