شی جین پینگ به پایبندی حزب کمونیست به مارکسیسم تاکید کرد

رئیس جمهور چین در آستانه سالروز تولد کارل مارکس بر پایبندی هر چه بیشتر حزب کمونیست به نظریه‌های وی تاکید کرد.

 

به گزارش رویترز، شی جین پینگ رئیس جمهور چین در آستانه دویستمین سالروز تولد کارل مارکس فیلسوف مشهور آلمانی گفت: تصمیم حزب حاکم کمونیست چین در خصوص پایبندی به نظریه‌های سیاسی کارل ماکس کاملا درست است.

 

وی گفت: حزب کمونیست نباید ریشه‌های سوسیالیستی خود را همزمان که برای رسیدن به “احیای بزرگ ملت چین” تلاش می‌کند، فراموش نماید.

 

رئیس جمهور چین افزود: پایبندی به ایده‌های مارکسیسم در حزب کمونیست کاملا درست بوده است.

 

وی همچنین به همه اعضای حزب تاکید کرد که نظریه‌های مارکس را بخوانند و ایده‌های وی را به عنوان یک سبک زندگی دنبال کنند.

 

شی جین پینگ گفت: با پایبندی بیشتر به مارکسیسم، حزب کمونیست خود را با مدل اقتصادی – سیاسی شکست خورده ایالات متحده در تقابل می‌بیند.
تسنیم

جایگاه نولیبرالیسم در سیاست اقتصادی

نقدی بر اقتصاد نولیبرالی که به طرز فاجعه باری از پیچیدگی‌های دگرگونی‌های اجتماعی گسسته شده است، و فراخوانی برای بازگشت به ‌انگاشت‌های فراگیرتر اقتصاد سیاسی، آن‌طور که اسمیت، مارکس، و کِینز تدوین کردند.

ادامه »

اقتصادی, اموزشی, جهان, دیدگاه

اوو مورالس؛ برای نجات بشریت، «کاپیتالیسم و امپریالیسم» باید نابود شوند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری «ای بی آی»، اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی در باره خطری هشدار داد که توسعه سرمایه داری برای کل بشریت به همراه دارد.

ادامه »

امریکای لاتین, بولیوی, جهان, حقوق بشر, خبر, دیدگاه

ستم به زنان از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

مارکسیست‌ها همواره استدلال کرده‌اند که رهایی زنان باید در کانون مبارزه برای سوسیالیسم جای داشته باشد. در صدوسی‌وپنجمین سالگرد درگذشت کارل مارکس (۱۴ مارس ۱۸۸۳) و در سالی که بشریت دویستمین سالگرد تولد بنیادگذار سوسیالیسم علمی را جشن می‌گیرد، به آموزه‌های مارکسیستی در رابطه با ضرورت مبارزه برای عدالت جنسیتی در جامعه نظری می‌افکنیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, دیدگاه, زنان, مقاله