شیوع کرونا در جهان؛ تعداد جان‌باختگان در آمریکا از ۵۰۰ نفر فراتر رفت

در حالی که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در اروپا، کانون جدید شیوع ویروس کرونا همچنان رو به افزایش است کمبود امکانات و تجهیزات لازم برای غربالگری، کیت‌های لازم برای تست‌‌های تشخیص و نیز مراقبت‌های ویژه از مبتلایان به این بیماری در کشورهای مختلف جهان بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.

 

به گزارش یورونیوز؛ بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی منابع رسمی تا صبح روز دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹/ ۲۳ مارس ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از ۱۵ هزار نفر به دلیل بیماری ناشی از ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

 

آخرین آمارها از مرگ ۱۰ هزار نفر در قاره اروپا بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» حکایت دارد.

 

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع بیماری کرونا در جهان را در این گزارش دنبال کنید.

 

آمار روزانه جان باختگان کرونا در آمریکا برای اولین بار از ۱۰۰ نفر فراتر رفت

 

آمار مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا روز دوشنبه برای اولین بار از ۱۰۰ نفر فراتر رفت.

 

ایالات متحده اکنون از نظر تعداد مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» پس از چین و ایتالیا در جایگاه سوم قرار دارد. تاکنون ۵۰۸ نفر در ایالت های مختلف آمریکا بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

 

میلیون ها آمریکایی به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در قرنطینه به سر می برند.

 

کرونا در ایتالیا جان ۶۰۱ نفر دیگر را گرفت

 

مقامات ایتالیا روز دوشنبه اعلام کردند که ۶۰۱ نفر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور جان خود را از دست داده اند.

 

به این ترتیب شمار کل جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در ایتالیا به ۶۰۷۷ نفر رسید.

 

تعداد افرادی که در ایتالیا به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند نیز به ۵۰۴۱۸ نفر رسیده است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۸۰ نفر در این کشور اروپایی به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شدند.

 

وزارت بهداشت فرانسه: تعداد جان باختگان با مرگ ۱۸۶ نفر دیگر به ۸۶۰ تن رسید

 

وزارت بهداشت فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۸۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده اند.

 

به این ترتیب شمار کل جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه به ۸۶۰ نفر رسید. طبق اعلام وزارت بهداشت فرانسه حدود دو هزار نفر نیز به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های این کشور بستری هستند.

 

از سوی دیگر رسانه های فرانسه روز دوشنبه اعلام کردند که دو پزشک دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست دادند. بنا به گزارش ها این دو پزشک در منطقه شرق فرانسه که نوع جدید ویروس کرونا در آن به شدت شیوع یافته است جان خود را از دست دادند.

 

این در حالی است که مقامات فرانسه خود را برای تمدید قرنطینه سراسری در این کشور آماده می کنند.

 

نتیجه اولین تست کرونای مرکل منفی بود

 

سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای او منفی بوده است. صدراعظم آلمان از روز یکشنبه و پس از آنکه مشخص شد که با یک پزشک مبتلا به ویروس جدید کرونا در تماس بوده خود را قرنطینه کرده است.

 

سفارت چین در فرانسه منشا بیماری کووید ۱۹ را ایالات متحده آمریکا معرفی کرد

 

سفارت چین در فرانسه روز دوشنبه با انتشار یک رشته توییت منشا بیماری همه گیر کووید ۱۹ را ایالات متحده آمریکا معرفی کرد. در این پیام‌های توییتری که پس از طرح اتهام‌ها و سرزنش‌های مقام‌های آمریکایی به پکن در خصوص شیوع ویروس کرونا در جهان منتشر شده از ایالات متحده آمریکا به عنوان کشوری که بیماری کووید ۱۹ از آنجا سرمنشا گرفته نام برده شده است.

 

برای مثال در سئوالی از آمریکا آمده است: «چه تعداد مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در میان ۲۰ هزار مرگ ناشی از آنفولانزا که از سپتامبر گذشته (در آمریکا) گزارش شده وجود داشته است؟»

 

در سوالی دیگر آمده است: «آیا آمریکا تلاش نکرده تا ذات‌الریه یا پنومونی ناشی از ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را با طرح بیماری آنفولانزا لاپوشانی کند؟»

 

پکن و واشنگتن که پیشتر بر سر رقابت‌ تجاری در نزاع بودند اینک به نظر می‌رسد که جنگی جدید را در خصوص انتساب منشا بیماری کووید ۱۹ به یکدیگر آغاز کرده‌اند. دونالد ترامپ همواره از کرونا به عنوان «ویروس چینی» نام می‌برد و به تازگی نیز انتقادهایی را نسبت به اطلاع رسانی دیرهنگام پکن در خصوص شیوع ویروس کرونا مطرح کرده است.

 

شمار قربانیان کرونا در ایران با ۱۲۷ مورد مرگ جدید به ۱۸۱۲ نفر رسید

 

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که طی بیست و چهار ساعت گذشته ۱۲۷ مورد تازه مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

 

بر این اساس تعداد افرادی که تاکنون بر اثر بیماری کووید ۱۹ در ایران جان باخته‌اند با احتساب ۱۲۷ مورد جدید به ۱۸۱۲ نفر افزایش پیدا کرده است.

 

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، از ظهر روز یکشنبه تا کنون ۱۴۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در سراسر کشور شناسایی شده که بدین ترتیب شمار کل مبتلایان به این بیماری در ایران به ۲۳ هزار و ۴۹ نفر رسیده است.

 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه یادآور شد که ۸۰ درصد افراد جان باخته بر اثر کرونا بالای ۶۰ سال داشته یا حداقل یکی از بیماری‌های زمینه‌ای را داشته‌اند.

 

آقای جهانپور همچنین میانگین سنی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را حدود ۵۹ و میانگین سنی فوت شدگان را ۶۴ سال اعلام کرده است.

 

از سرگیری تدریجی فعالیت‌های اجتماعی در ووهان

 

ساکنان شهر ووهان چین که گونه جدید ویروس کرونا برای نخستین بار ماه دسامبر گذشته در آنجا شناسایی شد دو ماه پس از قرنطینه کامل اجازه یافته‌اند که فعالیت اجتماعی را از سر بگیرند و به سر کار بازگردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر نیز فعالیت تدریجی خود را آغاز کرده‌اند.

 

ووهان اکنون در حالی شاهد برداشته شدن تدریجی محدودیت های اعمال شده پس از شیوع گسترده ویروس کرونا است که به گفته وزارت بهداشت چین این شهر روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی هیچ مورد جدید ابتلا به ویروس با منشا داخلی را ثبت نکرده است.

 

شمار قربانیان کرونا در اسپانیا از ۲۰۰۰ نفر عبور کرد

 

آمار جدید ارائه شده از سوی مقامات رسمی در اسپانیا از افزایش ۴۱۰ موردی مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی بیست و چهار ساعت گذشته حکایت دارد.

 

با احتساب قربانیان جدید این بیماری در اسپانیا که رقم آن برای یک روز بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد شمار کل جان باختگان ویروس کرونا در این کشور به ۲۱۸۲ نفر افزایش یافته است.

 

در اسپانیا همچنین طی بیست و چهار ساعت گذشته ۴ هزار و ۳۲۱ مورد تازه ابتلا به ویروس مورد تایید قرار گرفته است. شمار کلی مبتلایان به ویروس تا ظهر روز دوشنبه ۲۳ مارس ۳۳ هزار و ۸۹ نفر گزارش شده است.

 

صندوق مالی نروژ برای حمایت از کشورهای فقیر

 

نروژ روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک صندوق مالی جهت کمک به کشورهای فقیر برای مقابله با بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ در سازمان ملل متحد راه اندازی کند.

 

وزیر کمک به توسعه در دولت نروژ نگرانی موجود نسبت به تبعات شیوع ویروس کرونا در کشورهای در حال توسعه که سیستم بهداشتی آسیب پذیری دارند را دلیل اتخاذ این تصمیم اعلام کرد.

 

دولت نروژ ضمن تاکید بر استقبال سازمان ملل متحد از این تصمیم اعلام کرده است که این صندوق حمایت مالی در همین هفته راه اندازی خواهد شد.

 

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرده بود که اگر همبستگی و هم‌یاری کشورهای جهان برای کمک به کشورهای فقیر تر در راه مبارزه با ویروس کرونا هر چه سریع‌تر محقق نشود جان میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا با خطر جدی روبرو خواهد شد.

 

هفتاد و پنج شهر در هند تحت قرنطینه کامل قرار گرفت

 

مقامات دولتی در هند اعلام کردند که برای کنترل و مهار گسترش ویروس کرونا ۷۵ شهر در ایالت‌های مختلف این کشور را تحت قرنطینه کامل قرار داده‌اند.

 

در میان شهرهایی که موارد ابتلا به ویروس در آنها به ثبت رسیده و ساکنان به منع رفت و آمد و قرنطینه کامل توصیه شده‌اند نام چند شهر بزرگ از جمله دهلی‌نو، بمبئی و حیدرآباد نیز به چشم می‌خورد.

 

از سوی دیگر نارندار مودی، نخست وزیر هند روز دوشنبه با تاکید بر لزوم رعایت مقررات وضع شده یادآور شد برای شهروندانی که محدودیت‌های اعمال شده برای تردد در شهرها را نادیده بگیرند مجازات‌های سنگین در نظر گرفته شده است.

 

گفتنی است که در هند تاکنون هشت نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و ۴۲۵ نفر نیز در شهرهای مختلف این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

 

شهروندان هندی با حضور در بالکن منازل خود به تشویق کادر پزشکی و درمانی بیمارستان‌ها می‌پردازند

 

کانادا ورزشکار به المپیک اعزام نمی‌کند

 

کانادا روز دوشنبه اعلام کرد که در صورت برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در موعد مقرر هیچ ورزشکاری از این کشور در بازی‌ها شرکت نخواهد کرد.

 

کمیته ملی المپیک کانادا دلیل این تصمیم را بحران کنونی ناشی از انتشار گسترده ویروس کرونا در جهان اعلام کرده و از کمیته بین المللی المپیک خواسته است که این مسابقات را به تعویق بیاندازد.

 

در بیانیه مشترک کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک کانادا به صراحت از نهاد‌های بین‌المللی مرتبط با برگزاری این مسابقات و از سازمان جهانی بهداشت خواسته شده است که بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو برای یک سال به تعویق بیافتد.

 

 

آمریکا برای استقرار سامانه پاتریوت پایگاه جدید در عراق می سازد

یک مقام سیاسی در الانبار (غرب عراق) امروز (دوشنبه) فاش کرد که نیروهای آمریکایی برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در عراق، تصمیم به ایجاد پایگاه نظامی جدید در غرب این استان گرفتند و این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به منظور آغاز ساخت پایگاه، در این منطقه کاوش کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

آمریکا از آزادی زندانی ایرانی در فرانسه به خشم آمد

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه‌ای از آزادی جلال روح‌الله نژاد،‌ زندانی ایرانی در فرانسه که قرار بود به آمریکا مسترد شود، به شدت انتقاد کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, غرب اروپا, فرانسه