ضرورت مبارزۀ مشترک و هماهنگ با سیاست‌های جنگ‌طلبانهٔ آمریکا و ارتجاع در منطقه

سرنوشت ایران و حاکمیت آن باید فقط و فقط توسط خود مردم و نیروهای ترقی‌خواه و آزادی‌خواه میهن ما تعیین گردد، و نه توسط مرتجعان و نیروهای ضدمردمی‌ای همچون دولت ترامپ، دولت نتانیاهو، و حکومت بن‌سلمان، و هواداران و همراهان داخلی آنها.

ادامه »

اسراییل, امارات, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عربستان سعودی

شکنجه زندانیان سیاسی زن در امارات

به نقل از سایت “عربی 21″، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس اعلام کرد که شکایت‌هایی از زندانیان سیاسی زن در امارات دریافت کرده اند و این زنان از وضعیت نامناسبت بازداشت، شکنجه و رفتار اهانت آمیز علیه خود شکایت کرده‌ اند که تهدیدی برای زندگی و سلامت آنها به شمار می رود.

 

سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس در بیانیه امروز خود آورده است: گسترش شکنجه در امارات نتیجه طبیعی فروپاشی سیستم قضایی و ناتوانی آن در برقرار کردن کمترین میزان عدالت برای قربانیان شکنجه و بازداشتهای خودسرانه و نیز وجود فضای امنی برای عاملان این جرایم و تضمین فرار آنها از مجازات است.

 

امینه محمد احمد سعید العبدولی 36 ساله و مریم البلوشی از جمله این زندانیان سیاسی زن هستند که با ارسال نامه و فایل صوتی از داخل زندان، از انواع شکنجه و اهانت و اهمال پزشکی سخن گفتند.

 

بستن دستها و پاها و چشم ها و سرپا نگه داشتن چهار ساعته زندانیان سیاسی زن، شکنجه غرق مصنوعی، ضرب و جرح آنها از ناحیه سر و صورت، بی حرمتی، بی توجهی پزشکی و عدم تامین هرگونه دارو، تهدید به تجاوز و وادار کردن زندانیان به امضای برگه ها بدون خواندن آنها از جمله این برخوردها بوده است.

 

وجود حشرات مختلف از مورچه گرفته تا سوسک در زندان ها که باعث شیوع بیماری ها در بین زندانیان می شود، از جمله موارد عدم رسیدگی به وضعیت سلامتی و بهداشتی آنها بوده است.

 

برپایه این گزارش، قطع بیش از هشت ساعته آب، محرومیت زندانیان از آب سالم، سوء تغذیه و کیفیت پایین غذا باعث بیماری اکثر این زندانیان زن شده است.

 

براساس گزارش دو زندانی زن سیاسی یاد شده، شرایط بد زندان و فضای کم بندها نسبت به زندانیان و فشار ناشی از آن باعث افزایش شمار خودکشی ها شده است.

 

سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس گفت: اقدام مسئولان اماراتی در نادیده گرفتن ارزش ها و آداب و رسوم جامعه قبیله ای امارات با شکنجه زنان و تهدید آنها به تجاوز جنسی، در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بیسابقه است و تاکید می کند که دستگاه های امنیتی هیچ اهمیتی به اعتراضات مردمی یا بین المللی نمی دهند.

 

این سازمان از جامعه بین‌المللی خواسته است تا به مسئولان اماراتی برای آزادی همه زندانیان سیاسی فشار بیاورند و درباره همه موارد نقض حقوق زندانیان تحقیق کنند و جلوی شکنجه در داخل مراکز بازداشت امارات را بگیرند.

تسنیم

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن