در حمله پهپادی ارتش یمن چهار فرمانده نظامی وابسته به‌منصورهادی کشته شدند

بنا بر گزارش المسیره، در پی این انفجار عبدالله النخعی، رئیس ستاد مشترک دولت مستعفی یمن ،صالح الزندانی، معاون وی، محمد صالح طماح، رئیس دستگاه اطلاعات دولت مستعفی و ثابت جواس، از دیگر فرماندهان نظامی این دولت زخمی شدند.   در این گزارش آمده عملیات مذکور پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای متجاوز در داخل

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, یمن

رای الیوم: عربستان پرچم‌های سوریه را جایگزین پرچم‌های مخالفان سوری کرده است

ریاض پس از هفت سال حمایت تسلیحاتی و معنوی از مخالفان سوری حالا به آنها اطلاع داده پرچم‌های اپوزیسیون سوریه را از تمامی مناطق عربستان جمع‌آوری کرده است.

ادامه »

جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عربستان سعودی

دعوت سفارت آمریکا در ریاض به برگزاری تظاهرات در عربستان

سفارت آمریکا در عربستان به تازگی ویدئویی در حساب توییتری خود منتشر کرد که علاوه بر اینکه با واکنش‌هایی از سوی سعودی ها روبرو شد، توجه تحلیلگران را نیز به خود مشغول کرد.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

عربستان و امارات ارز دیجیتالی مشترک راه‌اندازی می‌کنند

به گزارش یورونیوز، «مبارک راشد منصوری» رئیس بانک مرکزی امارات در جریان سخنرانی خود در کنفرانس تکنولوژی مالی در دوبی اعلام کرد که این بانک در حال کار بر روی یک برنامه استراتژیک به منظور توسعه فناوری مالی است که توسط یک چارچوب قانونی و تنظیم مقررات، پشتیبانی خواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

شکنجه زندانیان سیاسی زن در امارات

به نقل از سایت “عربی 21″، سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس اعلام کرد که شکایت‌هایی از زندانیان سیاسی زن در امارات دریافت کرده اند و این زنان از وضعیت نامناسبت بازداشت، شکنجه و رفتار اهانت آمیز علیه خود شکایت کرده‌ اند که تهدیدی برای زندگی و سلامت آنها به شمار می رود.

 

سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس در بیانیه امروز خود آورده است: گسترش شکنجه در امارات نتیجه طبیعی فروپاشی سیستم قضایی و ناتوانی آن در برقرار کردن کمترین میزان عدالت برای قربانیان شکنجه و بازداشتهای خودسرانه و نیز وجود فضای امنی برای عاملان این جرایم و تضمین فرار آنها از مجازات است.

 

امینه محمد احمد سعید العبدولی 36 ساله و مریم البلوشی از جمله این زندانیان سیاسی زن هستند که با ارسال نامه و فایل صوتی از داخل زندان، از انواع شکنجه و اهانت و اهمال پزشکی سخن گفتند.

 

بستن دستها و پاها و چشم ها و سرپا نگه داشتن چهار ساعته زندانیان سیاسی زن، شکنجه غرق مصنوعی، ضرب و جرح آنها از ناحیه سر و صورت، بی حرمتی، بی توجهی پزشکی و عدم تامین هرگونه دارو، تهدید به تجاوز و وادار کردن زندانیان به امضای برگه ها بدون خواندن آنها از جمله این برخوردها بوده است.

 

وجود حشرات مختلف از مورچه گرفته تا سوسک در زندان ها که باعث شیوع بیماری ها در بین زندانیان می شود، از جمله موارد عدم رسیدگی به وضعیت سلامتی و بهداشتی آنها بوده است.

 

برپایه این گزارش، قطع بیش از هشت ساعته آب، محرومیت زندانیان از آب سالم، سوء تغذیه و کیفیت پایین غذا باعث بیماری اکثر این زندانیان زن شده است.

 

براساس گزارش دو زندانی زن سیاسی یاد شده، شرایط بد زندان و فضای کم بندها نسبت به زندانیان و فشار ناشی از آن باعث افزایش شمار خودکشی ها شده است.

 

سازمان عربی حقوق بشر در انگلیس گفت: اقدام مسئولان اماراتی در نادیده گرفتن ارزش ها و آداب و رسوم جامعه قبیله ای امارات با شکنجه زنان و تهدید آنها به تجاوز جنسی، در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بیسابقه است و تاکید می کند که دستگاه های امنیتی هیچ اهمیتی به اعتراضات مردمی یا بین المللی نمی دهند.

 

این سازمان از جامعه بین‌المللی خواسته است تا به مسئولان اماراتی برای آزادی همه زندانیان سیاسی فشار بیاورند و درباره همه موارد نقض حقوق زندانیان تحقیق کنند و جلوی شکنجه در داخل مراکز بازداشت امارات را بگیرند.

تسنیم

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن