نماینده طرقبه؛ فروش غارت‌گونه هفت‌تپه ۸ هزار میلیاردی به ۱۰ میلیارد تومان/ ماشین‌سازی تبریز را پنهانی فروختند

نماینده طرقبه در مجلس گفت مجتمع ۲۴ هزار هکتاری، نیشکر هفت تپه، ۸ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در ابتدا به ۲۶۰۰ میلیارد تومان و درنهایت به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت غارت صورت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

امام جمعه کرمانشاه: واگذاری سه سیلوی کرمانشاه، کنگاور و سنقر به‌بخش خصوصی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان زیر قیمت

به نوشته دانشجویان «ارزش واقعی پالایشگاه کرمانشاه 2 هزار میلیارد تومان بوده اما طی فرایندی مشکوک به قیمت 210 میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها 17 میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته، واگذار شده است.»

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

نامه حسین راغفر و احسان سلطانی به‌مردم راجع به؛ بحران بانکی و فساد بانک­‌های خصوص

متن گزارش نهم حسین راغفر و احسان سلطانی به این شرح است:   نظام اقتصادی کشور اسیر مناسبات رانت و فساد است و مادامی که عزم سیاسی کافی برای مقابله با این عوامل نابسامانی شکل نگرفته باشد، امکان خروج اقتصاد از این مسیر نزولی وجود ندارد.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

افشای پشت‎پرده ارزان‎فروشی ۴ شرکت بزرگ دولتی / حراج کارخانه ۵ هزار میلیاردی به‌قیمت ناچیز

به گزارش تسنیم، داریوش اسماعیلی با نام بردن برخی شرکت‌های بزرگی چون ماشین‌سازی تبریز، نیشکر هفت‌تپه، آلومینیوم المهدی، هپکو و پالایشگاه کرمانشاه و جزئیات واگذاری این شرکت‌ها گفت: 55 نماینده مجلس شورای اسلامی اخیراً از رئیس قوه قضائیه خواستند برای بررسی روند این واگذاری‌ها و تخلفات کمیته ویژه‌ای تشکیل شود.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

شهردار سابق نیویورک: دروغگویی “مُسریِ سیاستمداران آمریکا”، خطری برای دموکراسی است

شهردار سابق نیویورک در اعتراض به “عدم صداقت مسری سیاستمداران آمریکا” گفت، این “یکی از جدی‌ترین خطرها” برای دموکراسی آمریکا است.

 

به گزارش پایگاه خبری هافینگتون پست، مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک در سخنرانی خود طی جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه رایس در تگزاس، از “زنجیره بی‌پایان دروغ‌ها” و “واقعیت‌های یکی در میان” در سیاست ملی آمریکا انتقاد کرد.

 

او در این باره گفت، افراد با نظراتشان شناخته می‌شوند اما با واقعیت رفتارشان نه.

 

بلومبرگ به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اشاره مستقیم نکرد اما نامزدی ترامپ را یک “فریبکاری” دانست.

 

وی گفت: عدم صداقتی که در سیاست آمریکا شایع شده، اکنون ابعادی گسترده‌تر از “یک فرد یا یک حزب” دارد.

 

او همچنین جرج واشنگتن و آبراهام لینکلن، روسای جمهور سابق آمریکا را “الگوی صداقت” دانست.

 

بلومبرگ گقت: چه شد که از رییس جمهوری که نمی‌توانست دروغ بگوید رسیدیم به سیاستمدارانی که نمی‌توانند حقیقت را بگویند؟ امروز وقتی به شهری که نام واشنگتن را یدک می‌کشد نگاه می‌کنیم، به سختی می‌توانیم جا نخوریم. چه بلایی سر ما آمده؟

 

شهردار سابق نیویورک همچنین به شدت از “توانمندکننده‌هایی” که از دروغ حمایت و آن را تحمل می‌کنند، انتقاد کرد.

 

او گفت، دروغ آغاز اختلالی عمیق در سیاست آمریکا است.

 

بلومبرگ اظهار کرد: وقتی مقامات برگزیده جوری صحبت می‌کنند که انگار فراتر از حقیقت هستند، به گونه‌ای نیز رفتار خواهند که انگار فراتر از قانون هستند. چنین امری جنایتکاری را در شکل فساد و سوءاستفاده از قدرت در پی دارد.

 

وی افزود: این سوءاستفاده می‌تواند نهادهایی را که برای حفاظت از آزادی و حقوق ما فعالیت می‌کنند را تضعیف کند و درهای استبداد و فاشیسم را بگشاید.

ایسنا

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد