قربانی‌شدن ۷۰ انسان شریف، فقط به خاطر تبلیغ دروغین برای نظام

کانال تلگرامی «پرسه» در نقل قولی برگرفته از خاطرات جواد شریفی‌راد، معلم و سرتیم خنثی‌سازی نیروی هوایی ارتش در زمان جنگ، که توسط مرتضی قاضی در کتابی با نام «حرفه‌ای» جمع‌آوری و چاپ شده است، نوشت:

ادامه »

ایران, جهان, خبر, عراق

صادقی: درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه وزیر اقتصاد هم نتوانست پاسخگو باشد

محمود صادقی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه، درباره موضوع حساب‌های قوه قضائیه گفت: ما درباره حساب‌های قوه قضائیه از ابزارهای نظارتی استفاده کردیم. اولین آن تذکر بود که بلوا را درست کردند. دومین ابزار سوال از وزیر اقتصاد بود که وزیر هم نتوانست پاسخگو باشد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

نیوزویک؛ سناتورهای که با طرح سنا درباره یمن مخالفت کردند، از عربستان پول گرفته بودند

مجله آمریکایی نیوزویک به نقل از گزارش مرکز سیاست‌های بین‌المللی نوشت: دستکم پنج تن از سناتورهای جمهوری‌خواهی که روز پنجشنبه به لایحه پایان حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن رأی منفی دادند، از ریاض پول گرفته بودند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

سرقت 180 میلیارد دلاری شرکت‌های آمریکایی از مردم جهان

اعتمادآنلاین| مطالعه جدیدی که توسط اقتصاددانان برجسته انجام شده است نشان می‌دهد فرار مالیاتی شرکت‌های آمریکایی سالانه بالغ بر صدها میلیارد دلار می‌شود و این پول به جیب ثروتمندترین افراد جهان سرازیر می‌شود.   در مقاله «امتیاز مالیاتی گزاف»، که با همکاری توماس رایت و اقتصاددان دانشگاه کالیفرنیا، گابریل زوکمن، یکی از مسئولین جهان در

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

شهردار سابق نیویورک: دروغگویی “مُسریِ سیاستمداران آمریکا”، خطری برای دموکراسی است

شهردار سابق نیویورک در اعتراض به “عدم صداقت مسری سیاستمداران آمریکا” گفت، این “یکی از جدی‌ترین خطرها” برای دموکراسی آمریکا است.

 

به گزارش پایگاه خبری هافینگتون پست، مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک در سخنرانی خود طی جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه رایس در تگزاس، از “زنجیره بی‌پایان دروغ‌ها” و “واقعیت‌های یکی در میان” در سیاست ملی آمریکا انتقاد کرد.

 

او در این باره گفت، افراد با نظراتشان شناخته می‌شوند اما با واقعیت رفتارشان نه.

 

بلومبرگ به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اشاره مستقیم نکرد اما نامزدی ترامپ را یک “فریبکاری” دانست.

 

وی گفت: عدم صداقتی که در سیاست آمریکا شایع شده، اکنون ابعادی گسترده‌تر از “یک فرد یا یک حزب” دارد.

 

او همچنین جرج واشنگتن و آبراهام لینکلن، روسای جمهور سابق آمریکا را “الگوی صداقت” دانست.

 

بلومبرگ گقت: چه شد که از رییس جمهوری که نمی‌توانست دروغ بگوید رسیدیم به سیاستمدارانی که نمی‌توانند حقیقت را بگویند؟ امروز وقتی به شهری که نام واشنگتن را یدک می‌کشد نگاه می‌کنیم، به سختی می‌توانیم جا نخوریم. چه بلایی سر ما آمده؟

 

شهردار سابق نیویورک همچنین به شدت از “توانمندکننده‌هایی” که از دروغ حمایت و آن را تحمل می‌کنند، انتقاد کرد.

 

او گفت، دروغ آغاز اختلالی عمیق در سیاست آمریکا است.

 

بلومبرگ اظهار کرد: وقتی مقامات برگزیده جوری صحبت می‌کنند که انگار فراتر از حقیقت هستند، به گونه‌ای نیز رفتار خواهند که انگار فراتر از قانون هستند. چنین امری جنایتکاری را در شکل فساد و سوءاستفاده از قدرت در پی دارد.

 

وی افزود: این سوءاستفاده می‌تواند نهادهایی را که برای حفاظت از آزادی و حقوق ما فعالیت می‌کنند را تضعیف کند و درهای استبداد و فاشیسم را بگشاید.

ایسنا

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد