شهردار سابق نیویورک: دروغگویی “مُسریِ سیاستمداران آمریکا”، خطری برای دموکراسی است

شهردار سابق نیویورک در اعتراض به “عدم صداقت مسری سیاستمداران آمریکا” گفت، این “یکی از جدی‌ترین خطرها” برای دموکراسی آمریکا است.

 

به گزارش پایگاه خبری هافینگتون پست، مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و شهردار سابق نیویورک در سخنرانی خود طی جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه رایس در تگزاس، از “زنجیره بی‌پایان دروغ‌ها” و “واقعیت‌های یکی در میان” در سیاست ملی آمریکا انتقاد کرد.

 

او در این باره گفت، افراد با نظراتشان شناخته می‌شوند اما با واقعیت رفتارشان نه.

 

بلومبرگ به دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اشاره مستقیم نکرد اما نامزدی ترامپ را یک “فریبکاری” دانست.

 

وی گفت: عدم صداقتی که در سیاست آمریکا شایع شده، اکنون ابعادی گسترده‌تر از “یک فرد یا یک حزب” دارد.

 

او همچنین جرج واشنگتن و آبراهام لینکلن، روسای جمهور سابق آمریکا را “الگوی صداقت” دانست.

 

بلومبرگ گقت: چه شد که از رییس جمهوری که نمی‌توانست دروغ بگوید رسیدیم به سیاستمدارانی که نمی‌توانند حقیقت را بگویند؟ امروز وقتی به شهری که نام واشنگتن را یدک می‌کشد نگاه می‌کنیم، به سختی می‌توانیم جا نخوریم. چه بلایی سر ما آمده؟

 

شهردار سابق نیویورک همچنین به شدت از “توانمندکننده‌هایی” که از دروغ حمایت و آن را تحمل می‌کنند، انتقاد کرد.

 

او گفت، دروغ آغاز اختلالی عمیق در سیاست آمریکا است.

 

بلومبرگ اظهار کرد: وقتی مقامات برگزیده جوری صحبت می‌کنند که انگار فراتر از حقیقت هستند، به گونه‌ای نیز رفتار خواهند که انگار فراتر از قانون هستند. چنین امری جنایتکاری را در شکل فساد و سوءاستفاده از قدرت در پی دارد.

 

وی افزود: این سوءاستفاده می‌تواند نهادهایی را که برای حفاظت از آزادی و حقوق ما فعالیت می‌کنند را تضعیف کند و درهای استبداد و فاشیسم را بگشاید.

ایسنا

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد