زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

شمار زیادی از شورشیان “ارتش آزاد سوریه” در جنوب به ارتش سوریه پیوستند

به نقل از سایت النشره، مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد، پس از مذاکرات میان نمایندگان مرکز آشتی روسیه و مقامات سوریه با شورشیان ارتش آزاد سوریه در ۲۲ ژوئن، وجدی ابوثلیث، فرمانده گروه بزرگ “تجمع تیپ العمری” از الحاق آن‌ها به طرف ارتش سوریه خبر داد.

 

مرکز آشتی روسیه همچنین اعلام کرد: ابوثلیث تاکید کرد که گروهش کنار ارتش سوریه با سازمان “جبهه النصره” و “داعش” در جنوب این کشور خواهد جنگید.

 

این مرکز همچنین اعلام کرد: وجدی ابوثلیث تاکید کرده که دو شهرک ” دیر داما” و “الشیاح” و بخشی از روستای “جدل” که تحت سیطره نیروهایش بود به کنترل نیروهای دولتی سوریه درآمدند.

 

در این بیانیه همچنین آمده است: نیروهای دولت سوریه عصر روز جمعه وارد دو شهرک “داما” و “الشیاح” شدند.

ایسنا

پبشروی ارتش سوریه در حومه درعا در جنوب و تسلط بر خطوط امدادرسانی النصره

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع میدانی گزارش داد، ارتش سوریه توانست منطقه اللجاة را از شهر درعا جدا کند و خطوط امدادرسانی النصره در آن منطقه را در تیررس خود بگیرد.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

اولین تقابل زمینی بین نیروهای دمشق و آمریکا و بمباران مقر ارتش سوریه توسط جنگنده‌های آمریکایی

جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ضد داعش شب گذشته در پی اولین رویارویی زمینی میان ارتش سوریه و نیروهای آمریکایی بار دیگر مقر نظامی نیروهای سوری را در مرکز این کشور بمباران کردند که دست کم یک سرباز سوری کشته و هفت تن دیگر مجروح شدند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا