شماری از نظامیان امریکایی مستقر در عراق کرونایی شدند

عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز چهارشنبه از ابتلای تعدادی از نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور به ویروس کرونا خبر داد.

 

«بدر الزیادی» در اظهاراتی افزود که گزارش های دریافتی حاکی است که تعداد زیادی از نظامیان آمریکایی در عراق مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

 

وی نسبت به انتشار بیشتر ویروس کرونا در عراق در نتیجه نقل و انتقال های مداوم نظامیان آمریکایی هشدار داد.

 

الزیادی بیشترین نگرانی از شیوع کرونا را در مناطق غربی عراق (استان الانبار) دانست که اغلب نظامیان آمریکایی در پایگاه هایی مانند «عین الاسد» و «حبانیه» مستقر هستند.

 

عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق همچنین از ادامه پروازهای بالگردها و پهپادهای امریکایی در آسمان عراق بدون کسب اجازه از بغداد هشدار داد.

 

تاکنون فرماندهی ارتش آمریکا در عراق از تایید گزارش ابتلای نظامیان خود به ویروس کرونا خودداری کرده است.

 

گزارش مقام های رسمی عراق و آمریکا حاکی است که بین پنج تا شش هزار نظامی آمریکایی در عراق مستقر هستند اما منابع پارلمانی در کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تعداد آنان را بین ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر عنوان کرده اند.

 

الزیادی در خصوص چگونگی ابتلای نظامیان آمریکایی به کرونا و اینکه ویروس را از خارج همراه آورده یا در داخل عراق به آن مبتلا شده اند، توضیح نداده است.

 

فرماندهی ارتش آمریکا در عراق تاکنون گزارشی از مرگ نظامیان آمریکایی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا منتشر نکرده است.

 

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) امروز در یک گزارش کلی اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در صفوف نظامیان آمریکایی و خانواده های آنها به ۳۲۱ نفر رسیده است.

 

در این گزارش به آمار نظامیان آمریکایی موجود در خاک عراق و موارد ابتلا آنان به کرونا اشاره ای نشده است.

حزب کمونیست چین: تحریم‌های آمریکا تاثیر منفی بر مبارزه ایران با کرونا دارد

معاون وزیر امور بین‌الملل حزب کمونیست چین با انتقاد از اتهام پراکنی واشنگتن در رابطه با ویروس کرونا خاطر نشان کرد تحریم‌های آمریکا تاثیر منفی بر مبارزه ایران با این ویروس دارد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

گوترش؛ اکنون وقت همبستگی است نه تحریم

دبیرکل سازمان ملل متحد در نامه ای به کشورهای عضو گروه بیست از آنها خواست تا در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا تحریم هایی را که مانع تلاش در این زمینه است، رفع نمایند.

ادامه »

امریکا, ایران, پاکستان, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل

مقام چینی: تحریم‌های آمریکا مایه رنج مردم ایران شده است

«ژانگ جون» سفیر چین در سازمان ملل در پیامی توئیتری با اشاره به اینکه مردم ایران در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند نوشت تحریم‌های آمریکا شرایط را برای مردم ایران بدتر کرده است.

ادامه »

ایران, تحریم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل