شرکت ایتالیایی صادرات سلاح به عربستان و امارات را قطع کرد

شعبه شرکت اسلحه سازی “راین متال” در رم ایتالیا(Rwm Italia S.p.A) اعلام کرد که صادرات سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به دلیل استفاده از آن در جنگ یمن را به مدت ۱۸ ماه متوقف کرده است.

 

به گزارش روز جمعه تارنمای خبری ایتالیایی ایل مانیفستو، شرکت بزرگ اسلحه سازی “راین متال” آلمان در شهر دوسلدورف ایالت نوردراین-وستفالن واقع شده است. شعبه ایتالیایی این شرکت(مستقر در رم) در زمینه تولید کلاهک های تسلیحات موشکی با کالیبر متوسط و بزرگ فعالیت دارد. این بخش از شرکت راین متال اعلام کرد که با ارسال نامه ای به کارخانه ها و تولیدکنندگان داخلی در ایتالیا، تصمیم خود در ارتباط با متوقف کردن صادرات سلاح و مهمات از جمله جنگ افزارهای مورد استفاده در حملات هوایی به عربستان سعودی و امارات متحده را اعلام کرده است.

 

این شرکت همچنین اعلام کرد تمام مجوزهای مربوط به صادرات قطعات موشکی به عربستان و امارت را به مدت ۱۸ ماه به حالت تعلیق درآورده است.

 

پارلمان ایتالیا در ژوئن امسال (تیر ۱۳۹۷) لایحه ممانعت صادرات اسلحه به عربستان سعودی و امارات را از بیم استفاده از این سلاح ها در یمن تصویب کرد.

 

همچنین دولت آلمان پیش تر در فروردین ماه امسال اعلام کرد که ممنوعیت صادرات سلاح به عربستان سعودی را به مدت 6 ماه دیگر تمدید می کند.

 

آلمان پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف آل سعود در کنسولگری عربستان در استانبول ممنوعیت ارسال سلاح به عربستان را وضع کرد.

 

استفان زایبرت سخنگوی دولت آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: این ممنوعیت به مدت ۶ ماه دیگر یعنی تا ۳۰ سپتامبر تمدید می شود. طی این مدت هیچ مجوزی برای فروش سلاح صادر نمی‌شود.

خبرآنلاین

تروریسم اقتصادی آمریکا، علیه مردم کوچه و بازار ایران است نه دولت

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره شروع جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران گفت: جنگ اقتصادی علیه مردم کوچه و بازار است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, ویدیو

انتقاد مسکو از تحریم‌های غیرقانونی و «فراسرزمینی» آمریکا

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها را «غیرقانونی» خوانده است.

ادامه »

اتریش, امریکا, امریکای شمالی, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه

کشورهای اروپایی مستقل از آمریکا قادر به‌تصمیم‌گیری درباره تحقق تعهدات خویش در چارچوب اینستکس نیستند

به عقیده کارشناسان روس، اصلی‌ترین مشکل در کارآیی مکانیسم اینستکس این واقعیت است که اروپایی‌ها شجاعت اجرای سیاستی مستقل از آمریکا را نداشته و خطر در معرض تحریم‌های واشنگتن قرار گرفتن به‌خاطر حفظ روابط تجاری با ایران را به جان نمی‌خرند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, تحریم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فرانسه, مذاکرات اتمی