شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن

شبکه تلویزیونی فرانسه: کشتار مردم یمن ثابت کرد اخلاق در سیاست جهان کنار گذاشته شده است

شبکه تلویزیونی بی.اف.ام فرانسه گفت: جنگ یمن و کشتار مردم این کشور ثابت کرد که اخلاق در سیاست امروز جهان کنار گذاشته شده است.

 

این شبکه تلویزیونی در بخشی از برنامه تفسیر بامدادی این هفته خود به کشتار غیرنظامیان یمن در عملیات نیروهای سعودی و همچنین حمایت های همه جانبه غرب از ریاض در این عملیات پرداخت.

 

در این برنامه که به بررسی مسائل خاورمیانه اختصاص داشت، کارشناس شبکه تلویزیونی بی.اف.ام تاکیدکردنیروهای عربستان سعودی در عملیات نظامی خود در یمن تاکنون سی هزار تن از شهروندان عادی این کشور را قتل عام کرده اند، با این همه ما (فرانسه و کشورهای غربی) نه تنها هیچ واکنشی نسبت به این عملیات نداشته ایم بلکه به حمایت از عربستان نیز پرداخته ایم.

 

کارشناس مسائل خاورمیانه شبکه بی.اف.ام افزود: اروپایی ها چشمان خود را به کشتار و قتل عامی که هر روز از سوی نیروهای سعودی در یمن انجام می شود بسته اند. چنین امری نشان می دهد که اخلاق از حوزه جغرافیای سیاسی جهان کنار گذاشته شده است.

 

کارشناس این شبکه تلویزیونی همچنین به کمک های تسلیحاتی کشورهای غربی به عربستان اشاره کرد و گفت: نیروهای عربستانی با جنگ افزارهایی که از ما می خرند به یمن حمله می کنند و ما به حمایت نظامی و اقتصادی از عربستان پرداخته ایم.

 

استفان سومیه که خود مفسر و مجری برنامه های سیاسی در رسانه های فرانسوی است نیز در بخشی از این برنامه تلویزیونی به تایید سکوت و اهمال فرانسه و کشورهای غربی در کشتار مردم یمن پرداخت و مواضع کارشناس این برنامه در خصوص جنایات ریاض در یمن را تایید کرد و افزود، این ما بوده ایم که به عربستان سلاح و جنگ افزار فروخته ایم.

 

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در سال 2015 (فروردین 94) به بهانه حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، تجاوز نظامی به این کشور را با حمایت های سیاسی و نظامی غرب آغاز کرد.

ایرنا

نیکی هیلی: زمان اقدام شورای امنیت علیه ایران فرارسیده است

به نقل از القدس العربی، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل روز گذشته – پنجشنبه – پس از انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر این که ایران تحریم‌های سازمان ملل برای عدم ارسال سلاح به یمن را نقض کرده، گفت که اکنون زمان آن رسیده است که شورای امنیت علیه ایران اقدام کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, یمن

آخرین روز نشست حمایت از بازسازی عراق در کویت با ارائه کمک‌های چندین میلیارد دلاری

امیر کویت امروز (چهارشنبه) با اشاره به همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی بابت بازسازی‌ها در عراق از اختصاص مبلغ دو میلیارد دلار به این مساله خبر داد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امارات, ترکیه, جهان, خبر, عراق, عربستان سعودی, کویت