روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

شبکه المیادین از ورود نیروهای مردمی سوریه به شهر عفرین خبر داد

بر اساس این گزارش این شبکه لبنانی؛ نیروهای مردمی سوریه با وجود همه تلاش های نیروهای ترکیه موفق شده اند که وارد عفرین شوند. این نیروها به میدان اصلی در مرکز این شهر رسیده اند.

 

از سوی دیگر سانا اعلام کرد: ساکنان عفرین در تجمعی در میدان اصلی عفرین از ورود نیروهای مردمی سوریه به این شهر ابراز شادمانی کردند.

 

ساکنان عفرین تاکید کردند که عفرین جزجدا نشدنی سوریه است و به نیروهای ترکیه و گروههای وابسته به آن اجازه تسلط بر این شهر داده نخواهد شد و سرنوشت متجاوزان خواری و خفت است.

 

 

یگان‌های مدافع خلق کرد تعدادی از محله‌های حلب را به ارتش سوریه تحویل دادند

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یگان‌های مدافع خلق کرد محله‌های شمالی حلب را بعد از هماهنگی با طرف سوری تحویل ارتش سوریه دادند.

 

یگان‌های مدافع خلق کرد محله‌هایی نظیر الهلک، بعیدین، الشقیف،‌ الشیخ خضر، بستان الباشا، الإنذارات، الحیدریة، بنی زید، السکن الشبابی در شهر حلب را که قبلا تحت کنترل خودشان بود،‌ تحویل ارتش سوریه دادند. همچنین ارتش سوریه ایست‌های بازرسی اطراف این محله‌ها را تحویل گرفتند.

 

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد، نیروهای ارتش سوریه به زودی محله‌های الشیخ مقصود و الاشرفیه در شهر حلب را هم تحویل خواهند گرفت و ورود ارتش سوریه به این محله‌ها بازگشت سازمان‌های دولتی به این بخش‌ها و برافراشته شدن پرچم سوریه را به دنبال دارد.

 

نوری محمود، سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کرد پیشتر ورود نیروهای دولتی سوریه به محله‌های تحت کنترل کردها در حلب را رد کرده بود.

 

وی تاکید کرد: صدها نیروی مردمی سوریه در خطوط مقدم در منطقه عفرین مستقر شدند اما تعداد آنها برای مقابله با اشغالگری ترکیه کافی نیست.

 

مسؤول کردی اظهار داشت: ارتش سوریه برای انجام وظایفش و حمایت از مرزهای ترکیه وارد عفرین شده است.
مهر، ایسنا

بغداد درخواست آمریکا مبنی بر وجود ۲۰ پایگاه نظامی در عراق را رد کرد

یک منبع مسؤول به شبکه المیادین گفت: آمریکایی‌ها در جریان مذاکرات با بغداد در زمینه ماندن نیروهای‌شان در عراق در ۲۰ پایگاه نظامی را درخواستی را مطرح کردند. اما بغداد وجود ۲۰ پایگاه نظامی آمریکایی را رد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق

نماینده روسیه در سازمان ملل: دموکراسی با بمب شرم آور است

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، عدم احترام به حاکمیت کشورها، تغییر رژیم ها با زور و وارد کردن ارزش های فرهنگی ناآشنا به کشورها را به صلاح نظم بین المللی ندانست و گفت آوردن دموکراسی با بمب، شرم آور است   واسیلی نبنزیا روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع بررسی اهداف

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

گره اصلی؛ بعد از پایان جنگ سوریه، قدرت سیاسی در دست چه کسانی و چه گرایش‌هایی خواهد بود؟

اظهارات اخیر قاسم سلیمانی و محسن رضایی در بارۀ نابودی اسرائیل، واکنش سرگئی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه را به همراه داشت که به صراحت از سخنان “ضد اسرائیلی” انتقاد کرد و گفت که رقابت میان ایران و اسرائیل خطرناک است. به گفتۀ یک کارشناس فرانسوی، دلایل اصلی اظهارات اخیر در وضعیت سوریه نهفته است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه

آیا ایران و اسراییل در آستانه جنگ تمام عیار قرار گرفته‌اند؟

خاورشناس ولادیمیر ساژین، مفسر ما در این باره چنین می نویسد: در زمینه متشنج شدن کلی وضعیت در سوریه در اوایل سال 2018، در روز 10 فوریه یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی که از خاک سوریه پرتاب شد، توسط نیروی هوایی اسرائیل بر فراز خاک اسرائیل سرنگون.

ادامه »

اسراییل, ایران, جهان, خبر, روسیه