سی ان ان: سیاست جنگ‌طلبانه بولتون به شکست می‌انجامد

شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی ، اعزام نیروهای نظامی آمریکا به خاورمیانه را از سیاست های ‘جان بولتون’ مشاور امنیت ملی کاخ سفید دانست و اعلام کرد که سیاست های جنگ طلبانه بولتون همانطوری که در قبال کره شمالی و ونزوئلا جواب نداد درمورد ایران نیز پاسخ نمی‌هد.

 

 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این رسانه آمریکایی با اشاره به افزایش فشارهای آمریکا علیه ایران ؛ از بولتون به عنوان محرک اصلی این فشارها در کاخ سفید نام برد و به نقل از ‘دیوید راد’ (David Rohde) تحلیلگر سیاسی و از سردبیران نشریه آمریکایی ‘نیویورکر’ گفت که لفاظی های بولتون درباره ایران ، مشابه سیاست های او درباره کره شمالی و ونزوئلا به شکست خواهد انجامید .

 

این تحلیلگر سیاسی افزود: بدون شک سیاست فشار به ایران جواب نمی‌دهد، البته به نظر می رسد که بولتون و ترامپ به نوعی با هم هماهنگ هستند، اما زمانی که شما هیچگونه خط مشی سیاسی و پیام واضحی از کاخ سفید نمی‌بینید چگونه خواهان فشار آوردن بر ایران جهت انجام مذاکره هستید، چگونه خواهان مذاکرات مجدد با کره شمالی و حتی با چین هستید.

 

راد ادامه داد: با توجه به اینکه تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا حدود یکسال و نیم زمان باقی است، تمامی این کشورها سعی خواهند کرد تا از انجام مذاکره با آمریکا خودداری کنند بخصوص آنکه شخص دونالد ترامپ نیز هیچگونه دستاورد مهمی در عرصه سیاست خارجی نداشته است .

 

این تحلیلگر آمریکایی معتقد است که صبر و شکیبایی کشورهایی نظیر ایران و ونزوئلا و چین باعث می شود که شخص ترامپ بیش از همه تحت فشار قرار گیرند .

 

جان بولتون آوریل ۲۰۱۸ بعنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب شد و همواره مواضع تندی علیه ایران داشته است .

 

 

هشدار خبرنگاران بدون مرز؛ دولت آمریکا صراحتاً در راستای سرکوب هرگونه افشا گری تلاش می‌کند

سازمان خبرنگاران بدون مرز هشدار داد، توسل جستن دولت دونالد ترامپ به قانون مجازات جاسوسی برای پیگرد قضایی افشاگران، باعث تهدید مستقیم علیه خبرنگارانی که در حوزه روزنامه‌نگاری تحقیقی فعال هستند، می‌شود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, مطبوعات

سندرز از مولفه‌های احیای حزب چپ آمریکا / هدف من ساختن جنبشی است که می‌تواند این کشور را تغییر دهد

‘نیشن’ قدیمی ‌ترین هفته ‌نامه آمریکایی در تحلیلی به بررسی دیدگاه های ‘برنی سندرز’ سیاستمدار سوسیال دموکرات و نامزد انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده پرداخته و وی را یکی از مولفه های احیای حزب چپ آمریکا معرفی کرده است.

ادامه »

اتحاد شوروی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, سیاسی, مقاله

سندرز ۴۰۰ هزار بازداشتی فقیر را رسوایی در آمریکا نامید

سناتور و نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات با انتقاد از سیستم وثیقه نقدی در بازداشتگاه های آمریکا، وجود ۴۰۰ هزار نفر در بازداشتگاه‌ها را به دلیل نداشتن توان برای تامین وثیقه، رسوایی برای این کشور نامید.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر