سی ان ان: اروپایی‌ها دریافتند که آمریکا دیگر قابل اتکا نیست

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: درآستانه نشست سران ناتو در بروکسل، اکنون اروپایی ها دریافته اند که آمریکا دیگر آن رهبری نیست که مدت ها بر آن تکیه داشتند.

 

نیک رابرتسون خبرنگار سی ان ان به این رسانه آمریکایی گفت: کسی انتظار ندارد ترامپ آمریکا را از ناتو خارج کند اما اروپایی ها متوجه شده اند که آمریکا دیگر آن رهبری که می شد بر آن تکیه داشت، نیست و تلاش می کنند تا خودشان امنیتشان را تامین کنند.

 

رابرتسون افزود: برخی گفته ها حکایت از آن دارد که ممکن است ترامپ شماری از نظامیان آمریکایی را از آلمان به لهستان منتقل کند که این اقدام هم تهدیدی برای روسیه و هم برای ناتو به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: ناتو به معنای اتحاد توافق کنندگان برای دفاع جمعی است اما این نگرانی وجود دارد که این دیدار با هرج و مرجی که ترامپ بوجود می آورد خاتمه یابد و یا مصالحه و امتیازگیری در آن صورت دهد.

 

نیک رابرتسون افزود: آنچه همه سران کشورهای عضو ناتو را نگران ساخته، غیرقابل پیش بینی بودن ترامپ است مانند آنچه در اجلاس گروه7 در کانادا رخ داد.

 

به گزارش ایرنا، نشست دو روزه سران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو از 20 تا 21 تیرماه در بروکسل برگزار می شود.

 

ترامپ قرار است پس از آن در تاریخ 25 تیرماه در هلسینکی پایتخت فنلاند به ملاقات ولادیمیر پوتین برود.

 

سی ان ان 14 تیرماه در گزارشی اعلام کرده بود: ترامپ با شدت بخشیدن بر خواسته افزایش سهم بودجه دفاعی کشورهای عضو ناتو در آستانه نشست سران اعضای پیمان، ناتو را با بحران مواجه کرده است.

 

مایکل جنویز (Michael Genuvese) تحلیلگر مسائل سیاسی از دانشگاه لویولا مریمونت (Loyola Marymount University) کالیفرنیا درباره رویکرد ناتویی ترامپ گفت که مسبب بحران کنونی در ناتو و با متحدان و دوستان در اصل آمریکا است.

 

حضور داعش در شمال افغانستان باعث نگرانی جدی کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی است

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست وزرای امور خارجه سازمان پیمان امنیت جمعی در قزاقستان از تقویت مواضع سازمان افراطی و تروریستی داعش در مناطق شمالی افغانستان ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, جهان, خبر, روسیه, ناتو

آنکارا: آمریکا قاچاق مواد مخدر افغانستان به اروپا را تسهیل می‌کند

به نقل از «ترکی گلوب پست»، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه با اشاره به افزایش ورود مواد مخدر به ترکیه گفت: آمریکا پشت پرده این ماجرا قرار دارد و نقش تسهیل کننده انتقال مواد مخدر افغانستان از طریق خاک ترکیه به اروپا را ایفا می‌کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, افغانستان, امریکا, پاکستان, ترکیه, جنوب آسیا, جهان, خبر, روسیه

بلومبرگ از امکان معامله برسر ایران در جنگ تجاری اروپا با ترامپ خبر داد

نشریه بلومبرگ در گزارشی تحلیلی پیرامون جنگ تجاری ترامپ با اتحادیه اروپا نوشت که رئیس جمهوری آمریکا به دنبال دریافت امتیازهای امنیتی در موضوع ایران در قبال معافیت اروپا از تعرفه های تجاری است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, جهان, خبر, فرانسه, ناتو