دادگاه عالی آمریکا با توقیف آثار باستانی ایران مخالفت کرد

خبرگزاری رویترز از واشنگتن گزارش داد: دادگاه عالی آمریکا روز چهارشنبه با صدور حکمی، با توقیف آثار باستانی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان ادعای تروریسم، مخالفت کرد

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, قضایی

اعتراض شدید هزاران نفر درآمریکا ازجمله دانش‌آموزان به‌قانون مالکیت سلاح

هزاران نفر از مردم آمریکا روز شنبه (۱۷ فوریه/ ۲۸ بهمن به وقت محلی) در اعتراض به قانون مالکیت سلاح و با خواست اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر در ارتباط با آن، به خیابان‌ها آمدند. این تظاهرات اندک‌زمانی پس از کشتار “پارکلند” برگزار شد.   در میان تظاهرکنندگان شهر “فورت لادردیل” فلوریدا ده‌ها دانش‌آموز دبیرستان “استون‌من داگلس”

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

حمله مسلحانه به دبیرستانی در آمریکا ۱۷ کشته برجا گذاشت

روز چهارشنبه (۱۴ فوریه / ۲۵ بهمن) جوان ۱۹ ساله‌ای به نام نیکلاس کروز به دبیرستان “استون‌من داگلس” در شهر پارکلند، در جنوب فلوریدا حمله کرد و پس از کشتن ۱۷ نفر و زخمی‌کردن شماری از دانش‌آموزان و کارکنان دبیرستان اقدام به فرار نمود.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

سی ان ان: آمریکا خود را برای واکنش به‌اعتراض‌ها دربرابر سفارتخانه‌هایش آماده می‌کند

شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال قصد رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل گزارش داد: ارتش آمریکا خود را برای واکنش به اعتراض ها در مقابل سفارتخانه و دفاتر نمایندگی آمریکا در شهرهای خاورمیانه آماده می کند.

 

‘باربارا استار’ خبرنگار بخش وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) شبکه تلویزیونی سی ان ان در این باره گفت : شماری از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که آموزش های ویژه برای محافظت از داخل سفارتخانه های آمریکا دیده اند به موقعیت خاصی فرستاده شدند که در واقع این موقعیت خاص منظور کشورهایی است که آمریکا در آن دارای سفارت بوده و امکان بروز خشونت و آشوب در آنها می رود.

 

باربارا استار افزود:اما به دلایل امنیتی این موقعیت ومنطقه ای که ا ین گروه اعزام شدند ، افشا نشده است.اینها نیروهای ویژه تفنگدار نیروی دریایی آمریکا هستند که تامین امنیت سفارت آمریکا در چنین نقاطی را بر عهده دارند.

 

خبرنگار بخش پنتاگون سی ان ان در توضیح این مطلب گفت: این نیروها در داخل حصار سفارت آمریکا به منظور حفاظت از سفارت و محافظت از پرسنل آن عمل می کنند.

 

بارابار استار گفت:ماموریت آنها قانونی است و تنها در صورت محافظت از تاسیسات نظامی ویا دیپلماتیک آمریکا در این گونه کشورها به کار گرفته می شوند، ماموریت آنها محدود است، آنها را نمی توانید در خارج از سفارتخانه و در خیابان ها ببینید آنها نمی توانند در چنین موضعی قرار گیرند، چراکه این وظیفه کشور میزبان است تا امنیت سفارت آمریکا را تامین کند.

 

وی افزود: اما این نیروها در داخل سفارتخانه آمریکا چنانچه نیازمند به چنین ماموریت خطیری باشد بکار گرفته می شوند.

 

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است امشب چهارشنبه ساعت 13به وقت واشنگتن تصمیم خود مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل را اعلام کند.

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارش و تحلیل های خود اتخاذ چنین تصمیمی از سوی رئیس جمهوری آمریکا را فاقد درایت سیاسی و تنها عمل کردن به وعده انتخاباتی سال گذشته وی دانست.

 

تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در این مورد با واکنش های منفی بسیاری از سازمان های بین المللی و رهبران جهان روبرو شد و در تازه ترین رخداد دراین زمینه پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان درنطق هفتگی خود به صراحت نسبت به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد.

 

تارنمای خبری انگلیسی’دیلی میل’دراین مورد گزارش داد که پاپ فرانسیس خواستار محترم شمردن وضعیت کنونی بیت المقدس بنابر ‘عقلانیت و درایت’ به منظور دوری جستن از مناقشات بیشتر شد.

 

پاپ دراین باره گفت که وی ‘عمیقا نگران’ اوضاع اخیر است و اعلام کرد که بیت المقدس مکانی است منحصربه فرد و  مقدس برای مسیحیان، یهودیان و مسلمانان و ‘جایگاه خاص صلح و آرامش’ است.

ایرنا

ترامپ: آمریکا قدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد

دونالد ترامپ گفت که ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.   رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به عمل آورد.   ترامپ تصریح کرد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

سی.ان.ان: دویست هزار نفر باید مناطق نزدیک به آتش سوزی کالیفرنیا را ترک کنند

شبکه سی.ان.ان گزارش داد: با گسترش آتش سوزی در جنوب ایالت کالیفرنیا، مقام های محلی از دویست هزار نفر از ساکنان نواحی نزدیک به آتش خواستند تا خانه های خود را ترک کنند.   به گزارش سی.ان.ان، بادهای شدید سه روز گذشته باعث گسترش آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا شده است. در این آتش سوزی

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, محیط زیست

پراودا: ترامپ در تمامی جبهه‌ها دچار شکست شده است

روزنامه «پراودا»، چاپ مسکو، در تحلیلی نوشته است: امروزه دیگر کاملا مشخص شده است که “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا در عرصه جهانی، یکی پس از دیگری دچار شکست جدی می شود: گروه‌های مسلح مخالف سوری که آمریکا از آنها حمایت می‌کرد، در سوریه به‌طور کامل تار و مار شده‌اند، تهدیدات ترامپ برای نابودی کامل

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق, کره شمالی

آمریکا از پیمان جهانی مهاجرت نیز خارج شد

به نقل از فرانس پرس، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بهانه اینکه معاهده سازمان ملل مبنی بر بهبود و ساماندهی شرایط پناهجویان و مهاجرین با سیاست‌های واشنگتن منافات دارد، از این توافقنامه خارج شد.   در همین راستا، هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان، در

ادامه »

امریکا, جهان, خبر