جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ توسط آژانس جاسوسی آمریکا

این آژانس جاسوسی آمریکا اطلاعات تماس ۵۳۴ میلیون تن را در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری کرده است که سه برابر بیشتر از ۱۵۱ میلیونی است که سال ۲۰۱۶ گردآوری شد. این آمار جدید اولین بار در خبرگزاری رویترز گزارش شد.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و ایران در انتظار جشن پایان برجام

در حالی که عقربه های ساعت تصمیم گیری ترامپ درباره حضور آمریکا در برجام به ساعات پایانی نزدیک می‌شود، در صورت خروج آمریکا از برجام آینده ایران، منطقه و جهان تا حدود زیادی در ابهام و حتی هراسناک تصویر می‌شود.   روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, گزارش

پزشک سابق ترامپ: ترامپ گواهینامه پزشکی خودش را به‌من دیکته کرد

هارولد بورنستین پزشک سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گواهی پزشکی تائیدیه سلامت وی توسط خود او نوشته شده بود   شامگاه گذشته دکتر بورنستین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: او [ترامپ] تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

با هشدار بازرس ویژه تحقیق؛ احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

تارنمای خبری الجزیره روز سه شنبه گزارش داد؛ دادگاهی در آمریکا، ایران را به اتهام حمایت از عاملان حملات 11 سپتامبر 2001 به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار غرامت به قربانیان این حادثه محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, قضایی

سی ان ان: آمریکا خود را برای واکنش به‌اعتراض‌ها دربرابر سفارتخانه‌هایش آماده می‌کند

شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال قصد رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل گزارش داد: ارتش آمریکا خود را برای واکنش به اعتراض ها در مقابل سفارتخانه و دفاتر نمایندگی آمریکا در شهرهای خاورمیانه آماده می کند.

 

‘باربارا استار’ خبرنگار بخش وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) شبکه تلویزیونی سی ان ان در این باره گفت : شماری از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که آموزش های ویژه برای محافظت از داخل سفارتخانه های آمریکا دیده اند به موقعیت خاصی فرستاده شدند که در واقع این موقعیت خاص منظور کشورهایی است که آمریکا در آن دارای سفارت بوده و امکان بروز خشونت و آشوب در آنها می رود.

 

باربارا استار افزود:اما به دلایل امنیتی این موقعیت ومنطقه ای که ا ین گروه اعزام شدند ، افشا نشده است.اینها نیروهای ویژه تفنگدار نیروی دریایی آمریکا هستند که تامین امنیت سفارت آمریکا در چنین نقاطی را بر عهده دارند.

 

خبرنگار بخش پنتاگون سی ان ان در توضیح این مطلب گفت: این نیروها در داخل حصار سفارت آمریکا به منظور حفاظت از سفارت و محافظت از پرسنل آن عمل می کنند.

 

بارابار استار گفت:ماموریت آنها قانونی است و تنها در صورت محافظت از تاسیسات نظامی ویا دیپلماتیک آمریکا در این گونه کشورها به کار گرفته می شوند، ماموریت آنها محدود است، آنها را نمی توانید در خارج از سفارتخانه و در خیابان ها ببینید آنها نمی توانند در چنین موضعی قرار گیرند، چراکه این وظیفه کشور میزبان است تا امنیت سفارت آمریکا را تامین کند.

 

وی افزود: اما این نیروها در داخل سفارتخانه آمریکا چنانچه نیازمند به چنین ماموریت خطیری باشد بکار گرفته می شوند.

 

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است امشب چهارشنبه ساعت 13به وقت واشنگتن تصمیم خود مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل را اعلام کند.

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارش و تحلیل های خود اتخاذ چنین تصمیمی از سوی رئیس جمهوری آمریکا را فاقد درایت سیاسی و تنها عمل کردن به وعده انتخاباتی سال گذشته وی دانست.

 

تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در این مورد با واکنش های منفی بسیاری از سازمان های بین المللی و رهبران جهان روبرو شد و در تازه ترین رخداد دراین زمینه پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان درنطق هفتگی خود به صراحت نسبت به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد.

 

تارنمای خبری انگلیسی’دیلی میل’دراین مورد گزارش داد که پاپ فرانسیس خواستار محترم شمردن وضعیت کنونی بیت المقدس بنابر ‘عقلانیت و درایت’ به منظور دوری جستن از مناقشات بیشتر شد.

 

پاپ دراین باره گفت که وی ‘عمیقا نگران’ اوضاع اخیر است و اعلام کرد که بیت المقدس مکانی است منحصربه فرد و  مقدس برای مسیحیان، یهودیان و مسلمانان و ‘جایگاه خاص صلح و آرامش’ است.

ایرنا

ترامپ: آمریکا قدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد

دونالد ترامپ گفت که ایالات متحده قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.   رئیس‌جمهوری آمریکا به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد که اقدامات لازم را برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس به عمل آورد.   ترامپ تصریح کرد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آتی به خاورمیانه

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

سی.ان.ان: دویست هزار نفر باید مناطق نزدیک به آتش سوزی کالیفرنیا را ترک کنند

شبکه سی.ان.ان گزارش داد: با گسترش آتش سوزی در جنوب ایالت کالیفرنیا، مقام های محلی از دویست هزار نفر از ساکنان نواحی نزدیک به آتش خواستند تا خانه های خود را ترک کنند.   به گزارش سی.ان.ان، بادهای شدید سه روز گذشته باعث گسترش آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا شده است. در این آتش سوزی

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, محیط زیست

پراودا: ترامپ در تمامی جبهه‌ها دچار شکست شده است

روزنامه «پراودا»، چاپ مسکو، در تحلیلی نوشته است: امروزه دیگر کاملا مشخص شده است که “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا در عرصه جهانی، یکی پس از دیگری دچار شکست جدی می شود: گروه‌های مسلح مخالف سوری که آمریکا از آنها حمایت می‌کرد، در سوریه به‌طور کامل تار و مار شده‌اند، تهدیدات ترامپ برای نابودی کامل

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق, کره شمالی

آمریکا از پیمان جهانی مهاجرت نیز خارج شد

به نقل از فرانس پرس، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به بهانه اینکه معاهده سازمان ملل مبنی بر بهبود و ساماندهی شرایط پناهجویان و مهاجرین با سیاست‌های واشنگتن منافات دارد، از این توافقنامه خارج شد.   در همین راستا، هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که «آنتونیو گوترش» دبیرکل این سازمان، در

ادامه »

امریکا, جهان, خبر