سیلاب به هزار مسکن روستایی در ریگان خسارت زد / پیکر ۲ سرباز مرزبان گرفتار سیلاب کشف شد

فرماندار ریگان گفت: بر اثر سیلاب ناشی از بارش های مداوم چند روز گذشته به بیش از هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی این شهرستان خسارت وارد شد.

 

امین باقری سه شنبه در گفت و گو با ایرنا میزان خسارت وارده به این واحدهای مسکونی را ۳۰تا ۷۰ درصد عنوان کرد .

 

وی با اشاره به این که معین های شهرستان های همجوار استان در روستاهایی که در محاصره سیل و سیلاب قرار دارند، همچنان مشغول خدمات رسانی هستند، اظهار داشت: تاکنون خدمات رسانی به ساکنان ۷۰ درصد این روستاها انجام شده است.

 

باقری بیان داشت: برق ۳۰ درصد از روستاهای شهرستان ریگان هنوز وصل نشده است و تلاش برای برق رسانی این روستاها که در مناطق سخت گذر قرار دارند، ادامه دارد .

 

وی همچنین گفت: نیروهای راهداری و برق رسانی در روستاهای شهرستان مشغول خدمت رسانی به روستاهای محاصره در سیلاب هستند. شهرستان ریگان در ۲۸۵ کیلومتری شرق کرمان واقع است

 

سیلاب ۱۴۲ میلیارد تومان به زیرساخت های کهنوج خسارت زد

 

فرماندار کهنوج گفت: بارش باران و طغیان رودخانه های فصلی در این شهرستان موجب وارد شدن ۱۴۲ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت ها و منازل مسکونی منطقه شده است .

 

وحدت عیدی روز دوشنبه افزود: سیلاب موجب آبگرفتگی یک هزار و ۵۰۰ خانه در شهر و ۱۰ هزار و ۵۵ خانه در روستاهای شهرستان کهنوج شد.

 

وی تصریح کرد: بارش ۱۰ ساعته و بی سابقه باران در کهنوج، ۸۲ میلی متر ثبت شد و این بارش، ایجاد سیلاب و طغیان تمام رودخانه های فصلی این شهرستان را به همراه داشت.

 

بارش باران طی روزهای گذشته در جنوب کرمان هر چند سبب خوشحالی مردم شد اما نبود زیرساخت های مناسب، خسارت هایی را رقم زد که با مدیریت جهادی مسئولان در حال برطرف شدن است. مرکز شهرستان کهنوج در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان است.

 

پیکر ۲ سرباز مرزبان گرفتار سیلاب کشف شد

 

مرکز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان اعلام کرد که پیکر«علی هلاکویی» و «مجتبی یزدان» سرباز وظیفه هنگ مرزی میرجاوه که بر اثر سیلاب جان خودشان را از دست داده بودند، کشف شد.

 

پس از وقوع باران شدید در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیل در مسیل ها، سه نفر از مرزداران غیرتمند و مجاهد که در حال پاسداری از سرحدات کشور بودند در یکی از مقرهای پاسگاه تهلاب هنگ مرزی میرجاوه بر اثر گرفتار شدن در سیل مفقود شدند.

ریزش آوار ناشی ازبارندگی جان کودک ۹ ساله زاهدانی را گرفت/ کوهنورد ارومیه‌ای براثر سقوط بهمن جان باخت

مدیر مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: براثر بارندگی شدید یک منزل مسکونی در زاهدان ریزش کرد که منجر به فوت کودک ۹ ساله این خانواده شد.   دکتر فریبرز راشدی جمعه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این حادثه ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه امشب در خیابان رسالت

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, محیط زیست