سیا: مرکز ماموریت ویژه‌ای برای مقابله با تهدید‌های چین راه اندازی شد

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا اعلام کرد مرکزی را برای مقابله با تهدید‌ها و چالش‌های جهانی چین راه اندازی کرده است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا معروف به سیا «CIA» مرکز ماموریت ویژه‌ای را برای آنچه مقابله با تهدیدهای پکن خوانده، راه اندازی کرد.

 

ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» امروز پنجشنبه در بیانیه ای که با رسانه‌ها به اشتراک گذاشته شد، اعلام کرد: این مرکز برای رسیدگی به چالش‌های جهانی جمهوری خلق چین که تمام حوزه‌های ماموریت آژانس را در بر می‌گیرد، ایجاد شد.

 

پیشتر، گزارشی در رسانه‌ها منتشر شد که ادعا می‌کرد به افسران سیا که در خارج کار می‌کنند هشدار داده شده که تعداد نگران کننده‌ای از مخبرانی که جاسوس آمریکا هستند، دستگیر یا کشته شده‌اند.

 

در گزارش نیویورک تایمز آمده بود که تعداد زیادی از اطلاعات مخرب در سال‌های اخیر نشان دهنده قدرت روزافزون سایر کشور‌ها در استفاده از نوآوری‌هایی مانند اسکن بیومتریک، تشخیص چهره، هوش مصنوعی و ابزار‌های هک برای ردیابی حرکات افسران سیا به منظور کشف منابع آن‌هاست.

توافق آمریکا و چین برای برگزاری نشست مجازی بین رؤسای جمهور دو طرف

یک مقام آمریکایی می‌گوید که نمایندگان پکن و واشنگتن به توافق رسیده‌اند که رؤسای جمهور دو طرف تا قبل از پایان سال جاری میلادی، نشست مجازی برگزار کنند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش

انتقاد مقام چینی از تبعیض هسته‌ای آمریکا علیه ایران و کره شمالی

سخنگوی وزارت امور خارجه چین از مخالفت آمریکا با غنی سازی اورانیوم در کره شمالی و ایران پس از توافق زیردریایی هسته‌ای با استرالیا انتقاد کرد.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, ایران, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, کره شمالی