روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

سیاستمدار کرد: دولت چک صالح مسلم را به ترکیه تحویل نمی‌دهد

سیاستمدار کرد عراق در خصوص دستگیری ‘صالح مسلم’ رهبر سابق ‘حزب اتحاد دمکراتیک’ کردستان سوریه گفت: مسلم از سوی پلیس جمهوری چک مورد بازجویی قرار گرفته، ولی این کشور وی را به ترکیه تحویل نخواهد داد.

 

‘محمد امین پینجوینی’ سیاستمدار کرد عراقی در گفت و گو با رسانه های کرد درباره دستگیری صالح مسلم رهبر سابق حزب اتحاد دمکراتیک کردستان سوریه افزود: رهبر پیشین حزب اتحاد دمکراتیک (پ.ی.د) دیشب (شنبه شب) از سوی پلیس چک در شهر ‘پراگ’ مورد بازجویی قرار گرفته و از وی خواسته شده که به کشور مبدا بازگردد.

 

وی افزود: صالح مسلم هم اکنون در هتل محل اقامت خود در شهر پراگ حضور دارد و دولت چک به هیچ عنوان وی را تحویل نیروهای امنیتی ترکیه یا کشور دیگری نخواهند داد.

 

دولت ترکیه پیش از این نام صالح مسلم را در فهرست تروریست های تحت تعقیب قرار داده و برای دستگیری وی چهار میلیون لیره (حدود 1.2 میلیون دلار) جایزه تعیین کرده بود.

 

صالح مسلم متولد 1951 ‘عین العرب’ سوریه رهبر سابق حزب اتحاد دمکراتیک(پ.ی.د) و قائم مقام کمیته هماهنگی ملی سوریه است.

 

وی که به عضویت هیات اجرایی اتحاد دمکراتیک سوریه درآمده بود، در سال 2010 به عنوان رهبر این تشکیلات انتخاب شد و پس از زندانی شدن خود و همسرش در سوریه، به مقر ‘پ.ک.ک’ در کردستان عراق پناه برد و از آن تاریخ تحت تعقیب ترکیه قرار گرفت.

ایرنا

یک پژوهشگر اسرائیلی؛ آمریکا درحال بررسی انتقال اینجرلیک به‌مناطق کردنشین عراق یا سوریه است

به نقل از سومریه نیوز، بنحاس عنبری، از پژوهشگران سرشناس اسرائیلی تاکید کرد: آمریکا  طرحی برای انتقال پایگاه نظامی اینجرلیک از ترکیه به کردستان عراق یا مناطق کردنشین در شمال سوریه را در دست بررسی دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, عراق

اعتراض خیابانی معلمان ناراضی کردستان عراق ادامه دارد

معلمان ناراضی در اقلیم کردستان عراق امروز (یکشنبه) براساس اعلام قبلی در بسیاری از شهرهای استان سلیمانیه به خیابانها ریخته و ضمن تاکید مجدد بر بایکوت حضور در کلاس های درس نسبت به عدم پرداخت حقوق خود اعتراض کردند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, عراق, معلمان

صالح مسلم رهبر پیشین حزب اتحاد دموکراتیک سوریه، در پراگ دستگیر شد

به نوشته رسانه های ترکیه، نام وی که از رهبران تشکیلات حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د)، یگانه های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) و از افراد مهم مرتبط با حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) محسوب می شود، در لیست قرمز افراد تحت تعقیب بین المللی قرار داشت.

ادامه »

ترکیه, جهان, چک, خبر, سوریه