نماینده پارلمان اوکراین، آمریکا را عامل تیرگی روابط کشورش با روسیه نامید

نماینده پارلمان اوکراین می‌گوید، هدف آمریکا از ابتدا ایجاد اختلاف در روابط اوکراین با روسیه و بروز جنگ فرهنگی در داخل این کشور بود و اکنون کی‌یف باید سیاست مستقلی را در پیش بگیرد.

 

به گزارش «نووستی»، “یوگنی مورایف” نماینده پارلمان اعلای اوکراین (رادا) در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که آمریکا عامل بروز اختلاف در روابط کی‌یف نه تنها با مسکو، بلکه با سایر همسایگان و همچنین بروز جنگ فرهنگی در داخل این کشور است.

 

وی گفت: «سیاستمدارانی که دستورات رسیده از خارج را اجرا می کنند، باعث راه‌اندازی جنگ فرهنگی در داخل کشور شده‌اند. این جنگ بخشی از تجاوز سیاسی به اوکراین است که جایگزین ارزش‌های اساسی در جامعه اوکراین شده، بدین ترتیب که آنها خواستار تغییر تاریخ، تغییر زبان و روابط فرهنگی و تاریخی شده‌اند.»

 

به گفته مورایف، ایالات متحده آمریکا همواره خواستار تضعیف اتحاد جماهیر شوروی و دور کردن جمهوری‌های باقی مانده آن از روسیه بوده و به همین دلیل باعث بروز اختلاف بین دو کشور همسایه شده و در داخل اوکراین نیز جنگ به راه انداخته است.

 

این مقام پارلمانی یادآور شد، «واشنگتن طی 20سال گذشته تلاش کرده تا مشکلاتی را برای اوکراین چه در داخل کشور و چه در عرصه بین المللی بوجود آورد و در نهایت ما اکنون دارای مشکلات بسیاری در روابط خود با مسکو و دیگر همسایگان هستیم.»

 

به عقیده وی، اصلی‌ترین هدف آمریکا این بود که روابط اوکراین با روسیه تیره شود. سپس اختلاف اندازی بین اقلیت‌های ملی در داخل کشور نیز به آن اضافه شد. در حالیکه برخلاف دولت اوکراین، کشورهای همسایه دارای دولت‌های قدرتمندی د هستند که برای احقاق حقوق اقلیت‌های ملی خود مبارزه می‌کنند.

 

مورایف تاکید کرد که برای خارج شدن از وضعیت دشوار کنونی، اوکراین باید اجرای سیاستی مستقل و بی‌طرفانه‌ای را از سر بگیرد

تسنیم

مخالفت ۹۰ درصد شهروندان روسیه با افزایش سن بازنشستگی

به گزارش اینترفکس، بخش اعظم مردم روسیه با افزایش سن بازنشستگی در این کشور مخالف هستند و باور دارند که سن فعلی بازنشستگی در این کشور بسیار مناسب است. این خبر را امروز پنج‌شنبه مرکز تحلیلی «لواندا» اعلام کرد.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

رئیس‌جمهوری روسیه: جاده خلع تسلیحات هسته‌ای کره‌شمالی باید دوطرفه باشد

رئیس‌جمهوری روسیه درباره احتمال نبرد هسته‌ای میان آمریکا و کره‌شمالی، معتقد است که مذاکرات باید دو طرف را به مصالحه سوق دهد.

ادامه »

اتریش, امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شرق آسیا, شمال غرب آسیا, کره شمالی

وزارت خارجه روسیه: حمایت مالی ترکیه برای ترور پوتین

وزارت خارجه روسیه از ناکام ماندن حملات تروریستی، که از سوی ترکیه پشتیبانی مالی می‌‌شد، برای هدف قرار دادن جشن‌های «روز پیروزی» در مسکو که با حضور رئیس‌جمهوری روسیه برگزار شد، خبر داد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا