افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست

رای الیوم؛ “اسرائیل و آمریکا پشت انفجار بیروت هستند”

عبد الباری عطوان در تحلیلی در واکنش به انفجار بندر بیروت شبهاتی را در باره این انفجار مطرح کرده از جمله اینکه چه کسی کشتی حامل نیترات آمونیوم را به بندر بیروت در چند سال قبل فرستاد و چه کسی در مسیر درخواست‌ها برای انتقال این کشتی سنگ‌اندازی کرد و آیا اسرائیل و آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, جنایات جنگی, جهان, حقوق بشر, لبنان, مقاله

دو گزینه پیش روی لبنان؛ یا شرق یا صندوق بین‌المللی پول

یک کارشناس اقتصادی لبنانی اعلام کرد، بندر بیروت رقیب بزرگی برای بندر حیفای اسرائیل است برای همین این رژیم از آنچه اتفاق افتاده، بیشتر بهره می‌برد.

ادامه »

اسراییل, اقتصادی, جهان, چین, خاورمیانه, شرق, صندوق بین‌المللی پول, لبنان

سوریه: توافق نفتی قسد با شرکت آمریکایی غیرقانونی است

وزارت خارجه سوریه روز یکشنبه توافق امضاشده میان شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)،‌ یک مقام ‌مسئول در وزارت خارجه سوریه توافق امضا شده میان نیروهای قسد و شرکت نفتی آمریکایی را به شدت محکوم و آن را سرقت نفت سوریه با نظارت و حمایت دولت آمریکا دانست.

 

این مسئول سوری که به نامش اشاره نشده است، تصریح کرد: این توافق،‌ یک دزدی به‌ تمام معناست و باید آن را معامله‌ای میان دزدانی که این نفت را سرقت کردند با دزدان دیگری که آن را خریداری می‌کنند،‌ توصیف کرد.

 

به گفته این مسئول سوری،‌ این توافق نقض حاکمیت سوریه و ادامه برخورد خصمانه آمریکا با سوریه برای سرقت ثروت‌های مردم این کشور و نیز سنگ‌اندازی در مسیر تلاش‌های دمشق برای بازسازی ویرانی‌هایست که تروریسم مورد حمایت دولت آمریکا در سوریه به بار آورده است.

 

امریکا در حالی این توافق را با قسد امضا کرده است که سوریه را از نظر نفتی نیز تحریم کرده و در زمستان گذشته شماری از سوری ها در شهرها و اردوگاه های این کشور به خاطر سرما جان خود را از دست دادند.

 

مسئول یادشده در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سوریه این توافق را باطل، لغو شده و بدون وجاهت قانونی می‌داند و بار دیگر هشدار می‌دهد که انجام چنین اقدامات پست و ناچیزی بیانگر روش شبه‌نظامیان مزدوری است که راضی شدند به عروسکی ارزان در دست اشغالگران آمریکایی تبدیل شوند.

 

به گفته این مسئول سوری،‌ شبه‌نظامیان قسد،‌ شبه‌ نظامیان اجیر شده‌ای هستند که باید درک کنند که اشغالگری ظالم آمریکایی بی‌شک به سمت زوال و نیستی پیش می‌رود و آن‌ها در نهایت مانند سایر گروه‌های تروریستی به دست دولت سوریه شکست خواهند خورد.

 

وی در پایان گفت که سوری‌ها قادر به حفاظت از ثروت‌های خود و حمایت از وحدت و یکپارچکی کشورشان هستند.

 

شبکه آمریکایی «الحره» پیشتر گزارش داد که «مظلوم عبدی» فرمانده شبه‌نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با یک شرکت نفتی آمریکایی، قرارداد بسته است.

 

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

 

دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

ماموریت نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق محدود شد

فرماندهی عملیات مشترک نظامی عراق امروز یکشنبه، ماموریت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی آمریکا در کشورش را محدود و سرفصل «مبارزه با تروریسم» را از آن حذف کرد.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, عراق

اعتراض ۱۶ کشور اروپایی به ادامه ساخت‌وساز اسرائیلی‌ها در کرانه باختری

سفرای ۱۶ کشور اروپایی با ارسال پیام اعتراضی به وزارت خارجه اسرائیل، تصمیم این رژیم برای ادامه ساخت و ساز برای صهیونیست‌ها در منطقه E1 واقع در کرانه باختری را نگران‌کننده خواندند.

ادامه »

اروپا, اسراییل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین

به رغم روند رو به گسترش اعتراضات، نتانیاهو اصرار بر ماندن دارد

افزایش چشمگیر اعتراض‌ها در فلسطین اشغالی و تغییر ماهیت آن از نارضایتی اقتصادی به جنبشی برای سرنگونی نخست‌وزیر اسرائیل در حالی رقم می‌خورد که «بنیامین نتانیاهو» بدون توجه به این ناآرامی‌های اجتماعی، اصرار بر ماندن در قدرت دارد.

ادامه »

اسراییل, اعتراضات اجتماعی, جهان, خاورمیانه, خبر, صهیونیسم, فلسطین