سوختگی ۹۰ و ۷۰ درصدی دو کارگر براثر انفجار تانکر قیر در گنبد

مجید ایگدری (رییس اورژانس گنبد کاووس) در ارتباط با خبر انفجار تانکر قیر در شهرستان گنبد کاووس در عصر روز گذشته، اظهار داشت: تانکر حامل قیر در یک کارخانه واقع در شهرک صنعتی گنبدکاووس دچار مشکل می‌شود که ۲ کارگر برای رفع مشکل داخل تانکر رفته و با جوشکاری درصدد رفع مشکل بر می‌آیند.

 

وی افزود: متاسفانه براثر گرمای تولید شده در جوشکاری و وجود مواد اشتعال زا و نشت گاز، تانکر منفجر و افراد داخل آن دچار سوختگی شدید می‌شوند.

 

ایگدری گفت: ۲ مصدوم حادثه با حدود ۳۰ سال سن دچار سوختگی با ۹۰ و ۷۰ درصد می‌شوند که در تماس تلفنی با اورژانس،۲ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده و مصدومان را به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس منتقل می‌شوند. در نهایت برای مداوای بهتر و تحت نظر پزشکان متخصص عصر همان روز (دیروز) به بیمارستان ۵ آذر گرگان بخش سوختگی اعزام شدند.

 

رییس اورژانس گنبدکاووس اظهار داشت: یکی دیگر از کارگران برای نجات جان دوستان خود وارد تانکر می‌شود که دچار سوختگی ۱۰ درصد شده و خوشبختانه از بیمارستان مرخص می‌شود.

ایلنا

آغاز موج دوم اعتراضات کارگران پتروشیمی فارابی/ حیدرنژاد حیا کن، پتروشیمی رو رها کن

این کارگران در گفتگو با ایلنا گفتند: در ماه‌های گذشته، چهل روز اعتصاب کردیم و مطالبات خود را به گوش مسئولین رساندیم، آنان نیز قول تحقق خواسته‌های ما را دادند و به همین خاطر، دو هفته دست از اعتراض کشیدیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

بازنشستگان بانک‌ها ضمن تجمع مقابل صندوق بازنشستگی با سردادن شعار خواستار رسیدگی به فاصله عمیق دریافتی حود با خط فقر شدند

صبح روز شنبه، پنجم آبان جمعی از بازنشستگان بانک‌های مختلف دولتی به تهران آمدند و مقابل صندوق بازنشستگی بانک‌ها تجمع کردند.

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری

آغاز دور سوم اعتراض کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن؛ خواسته ما «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری» …

از صبح روز شنبه ۵ آبان ماه، کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی برخی استان‌ها از جمله هرمزگان،شاهرود ، دامغان، سمنان، زاگرس و لرستان با برپایی یک تجمع صنفی در محوطه محل کار خود، انتقاد خود را نسبت به عملکرد مدیریت در پرداخت مطالبات مزدی اعلام کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

در ریزش دیوار بیمارستان در کهریزک ۵ کارگر کشته و۴ کارگر دیگر مصدوم شدند

فروریزی دیوار یک بیمارستان در حال احداث در صادق‌آباد کهریزک، به قیمت جان پنج کارگر و مصدومیت چهار نفر دیگر تمام شد. دلیل ریزش را بارندگی و سست شدن دیوارهای فونداسیون اعلام کرده‌اند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری