سوئد راه را برای تحویل آسانژ به امریکا هموار کرد

وزیر خارجه پیشین اکوادور گفت که رئیس‌جمهوری این کشور با لغو شرایط پناهندگی سیاسی بنیانگذار ویکی‌لیکس، قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ریکاردو پاتینو»، وزیر خارجه پیشین اکوادور، گفت که به احتمال بسیار بریتانیا «جولیان آسانژ»، بنیانگذار وبسایت ویکی‌لیکس، را به ایالات متحده مسترد می‌کند. وی گفت که تصمیم اخیر دادگاه سوئد مبتنی بر عدم بازداشت غیابی آسانژ به اتهام بدرفتاری جنسی در راستای تسهیل استرداد او به ایالات متحده صورت گرفته است.

 

وی گفت: «به گمان من، اکنون استرداد آسانژ سناریوی محتملی است. آسانژ در خطر بزرگی قرار دارد، چراکه رئیس‌جمهوری اکوادور به مردم خود خیانت کرده است. خطر استرداد آسانژ به آمریکا وجود دارد و تصمیم اخیر دادگاهی در سوئد مبتنی بر عدم بازداشت غیابی او نشان از این دارد که بریتانیا می‌خواهد او را به آمریکا بازگرداند.»

 

وزیر خارجه پیشین اکوادور همچنین گفت که «لنین مورنو»، رئیس‌جمهوری این کشور، با منقضی کردن پناهندگی سیاسی آسانژ و تحویل او به پلیس بریتانیا قوانین بین‌المللی و حقوق بشری را زیر پا گذاشته است.
ایلنا

مقاومت آمریکای لاتین در برابر فشار آمریکا برای تحریم شرکت هوآوی

کشورهای آمریکای لاتین در برابر فشارهای آمریکا برای تحریم “هوآوی” مقاومت می کنند و علاقه ای به پیوستن به کمپین واشنگتن علیه این شرکت چینی ندارند.

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, برزیل, جهان, چین, خبر, شیلی, مکزیک

اعتراف پمپئو به آشفتگی در جبهه مخالفان دولت ونزوئلا

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی اعتراف های وزیر امور خارجه آمریکا به آشفتگی و چنددستگی در میان مخالفان دولت ونزوئلا را افشا کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, گزارش, ونزوئلا