پلیس دانمارک سه تن از عاملان حمله تروریستی اهواز را بازداشت کرد

اعتمادآنلاین| آنطور که نیویورک تایمز گزارش داده، پلیس دانمارک سه تن از اعضای گروهک تروریستی (الاحوازیه) را به اتهام دست داشتن در حمله تروریستی در شهر اهواز بازداشت کرد.

ادامه »

ایران, تروریسم, جهان, خبر, دانمارک, شمال اروپا

رئیس جمهوری فنلاند: روسیه تهدیدی برای هلسینکی بشمار نمی‌رود

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، “سائولی نینیسته” رئیس جمهوری فنلاند اعلام کرد که تهدیدی از جانب روسیه نمی‌بیند، برای اینکه درک می‌کند که این کشور دلیلی برای حمله به فنلاند ندارد.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, شمال اروپا, فنلاند, ناتو

سوئد، سفیر روسیه را به‌دلیل تهدید خلبان هواپیمای این کشور، احضار کرد

سفیر روسیه در سوئد پس از اعلام تعقیب جنگنده اف 16 این کشور توسط یک فروند سوخو 27 روسی بر فراز آب های بین المللی دریای بالتیک، احضار شد

 
رسانه های روسی اعلام کرده بودند این عملیات روز (چهارشنبه) برای جلوگیری از ادامه حرکت جنگنده پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هنگام سفر وزیر دفاع روسیه به استان برون مرزی کالینینگراد انجام گرفت.

 
بنا به گزارش های اعلام شده، سوخو 27 اسکورت پرواز شایگو پس از دریافت نشانه های حرکت اف 16، توانست این جنگنده را وادار به فاصله گرفتن ازهواپیمای وزیر دفاع روسیه کند.

 
بنا به این گزارش، جنگنده روسی با چرخش محوری، جنگ افزارهای آماده شلیک را به خلبان هواپیمای اف 16 ناتو نشان داد که پس از این اقدام جنگنده سوئدی مجبور شد فاصله لازم را رعایت و سپس منطقه را ترک کند.

 
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: سوئد دلیل احضار سفیر روسیه به وزارت خارجه را نزدیکی پیش از حد جنگنده سوخو به هواپیمای جمعی یگان ناتو متعلق به این کشور اعلام کرده و افزوده این اقدام در حالی صورت گرفته که جنگنده سوئدی بر فراز آب های بین المللی در حال پرواز بوده است.

 
دیروز نیز روسیه اعلام کرد که در جریان عملیات رهگیری، یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکایی ار.اس-135 به جنگنده سوخو 27 نزدیک شد که می توانست خطرساز باشد.

 
آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همزمان با افزایش فعالیت های نظامی در کشورهای شرق اروپا، نزدیک سواحل روسیه در دریای سیاه و بالتیک به ویژه بر فراز استان برون مرزی کالینینگراد که یکی از راهبردی ترین مناطق این کشور از نظر نظامی است، پروازهای تجسسی زیادی انجام می دهند.

ایرنا

واشنگتن اعلام کرد: رویارویی غیر ایمن جنگنده روسی با هواپیمای آمریکایی

ارتش آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد، یک جنگنده روسی با هواپیمای تجسسی آمریکایی بر فراز دریای بالتیک رویارویی «غیر ایمن» داشته است؛ اما مسکو انگشت اتهام را در این خصوص به سمت واشنگتن گرفته است.   به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه سخنگوی فرماندهی اروپایی‌،‌ امریکا آمده است: یک فروند هواپیمای آر.سی – 135

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

رئیس سرویس امنیت سوئد: تعداد هواداران داعش در سوئد به هزاران نفر رسیده‌ است

رئیس سرویس امنیت سوئد می‌گوید طی سال‌های گذشته تعداد افراد هوادار داعش در این کشور رشد فزاینده‌ای داشته و سرویس‌های امنیتی را با چالشی تاریخی مواجه کرده است.   به گزارش رویترز، «آندرس تورنبرگ» رئیس سرویس امنیت سوئد می‌گوید که طی سالیان گذشته تعداد (هواداران)‌ شبه‌نظامیان تکفیری در این کشور به هزاران تن افزایش یافته

ادامه »

جهان, خبر, سوئد

آمریکا بیش از ۸۰۰ پایگاه نظامی در سرتاسر جهان دارد

به گزارش اسپوتنیک،‌ «آنتونیو بارتو» مدیر “مرکز همبستگی و مبارزه برای صلح” در برزیل اعلام کرد آمریکا بیش از ۸۰۰ پایگاه نظامی در سرتاس جهان تاسیس کرده و به دنبال افزایش تعداد آنها است.   بارتو افزود پایگاه‌ نظامی خارج از محدوده مرز‌های جغرافیایی یک کشور، تهدیدی برای امینیت و صلج جهانی محسوب شده و

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

دانمارک کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد

واحد مرکزی خبر نوشت: دولت دانمارک روز دوشنبه کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد تا نگرانی خود را درمورد برخی تهدیدات علیه دانمارکی های ترکیه ای تبار که از سیاست های رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه انتقاد می کنند، به وی ابلاغ کند.     به گفته وزارت امور خارجه دانمارک، “یک مقام بلندپایه

ادامه »

جهان, خبر, دانمارک, شمال اروپا